אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט איים לפיד התקפל: חוק משאל העם יאושר מחר בממשלה

הישג לבית היהודי: בעקבות האיום של בנט להתנגד לתקציב הממשלה תתכנס מחר הממשלה לישיבה שלא מן המנין כדי לאשר את חוק משאל העם כחוק יסוד על כל הסכם עתידי בשטחים בהם מחזיקה מדינת ישראל. בשבוע הבא הצעת החוק כבר תובא לכנסת להצבעה בקריאה ראשונה

בנט איים לפיד התקפל: חוק משאל העם יאושר מחר בממשלה
  תקציב תמורת משאל עם. לפיד ובנט (פלאש90)

הישג לבית היהודי: הממשלה צפויה לאשר מחר (ד') את חוק משאל העם כחוק יסוד על כל הסכם עתידי בשטחים בהם מחזיקה מדינת ישראל.

אתמול פרסמנו ב'סרוגים' על האיום של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כי יתנגד לתקציב המדינה במידה ולא יאושר חוק משאל העם.

בישיבת הסיעה אתמול אמר בנט כי "הבית היהודי הוכיחה השבוע למה עם ישראל זקוק לה בממשלה", אמר השר בנט בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי. "בתחילת השבוע אמרנו שלא נהיה בממשלה שתנהל מו"מ על קווי 67', וזה לא יקרה. הוכחנו שכשאנחנו מתעקשים, אנחנו מביאים תוצאות. הודענו שנעמוד על המשך בניה וצמיחה בכל חלקי הארץ, וגם זה יקרה. בניה מביאה חיים ונסיגה מביאה טרור".

בנט הוסיף כי, "הבית היהודי, כאיש אחד, מתנגד למדינת טרור שתאיים על ישראל. אנחנו מתנגדים למסירת ארץ ישראל לאויבינו. בהסכמים הקואליציוניים סוכם על קידום חוק יסוד משאל עם תוך 90 יום מהקמת הממשלה. סיכום זה יחד עם המו"מ שמתחיל, מביא אותנו לדרישה הברורה לקדם את חוק יסוד משאל העם באופן מיידי. משאל עם זו הדרך היחידה למנוע קרע בעם, וזו משימה גדולה של הבית היהודי.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

"הסכם אוסלו עבר על חודו של עריק פוליטי שקיבל ג'וב תמורת הצבעתו. וגם ההתנתקות עברה בצורה כוחנית תוך דריסת משאל המתפקדים של הליכוד וכל נורמה של הגינות. לא נסכים שוב שדברים שעד היום אנחנו אוכלים את פרי הביאושים שלהם יתקבלו באמצעות קומבינות ומיצובישי. אני פונה למתנגדי המשאל: אתם טוענים שהעם איתכם. ממה אתם מפחדים? למה לא לתת לעם להכריע".

לאחר האיום של יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, שר האוצר יאיר לפיד הודיע על תמיכת מפלגתו בחוק, מה שהבטיח רוב בממשלה להצעת החוק. זאת, לאחר שלפני מספר שבועות סיעת יש עתיד החליטה על התנגדות למשאל העם כחוק יסוד – מה שמנע את המשך קידום הצעת חוק היסוד, בניגוד לסיכום בהסכם הקואליציוני.

ישיבת הממשלה ביום רביעי, תהיה ישיבה של מן המניין, והיא נועדה להסיר את האיום של הבית היהודי מעל תקציב המדינה. אחרי שתאושר ההצעה מחר, היא צפויה לעלות בשבוע הבא במליאת להצבעה בקריאה ראשונה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
כותרת ראשית שלימות ארץ ישראל. אף לא מילה על תורת ישראל
משה רבינו | 23-07-2013 9:54
להזכירכם אתמול הבית היהודי תמך בחוק גיוס בחורי הישיבות..
2
ברגע שיסיימו להשתמש בבית "היהודי" כדי לדרוס ולפגוע ב...
זה שטות ובלוף | 23-07-2013 10:56
תלמידי חכמים בכוללים יעברו לפינוי ישובים וידועה דעת יש עתיד לבני נתניהו העבודה מרצ . ואז יזרקו אותכם ומי יושיע אותכם?? החרדים?? שהם המפלגות היחידות שאין להם אידיאולוגיה של פינוי יהודים בניגוד לשאר חברי הכנסת. הרי כולם שם שמאלנים חוץ ממכם ומהחרדים. חבל שבנט מכר את התורה הקדושה. ועכשיו יימכרו את ארץ ישראל הקדושה בגלל מעשי השנאה ללומדי התורה.פשוט כואב הלב.
3
כל הכבוד בנט 1 לטובתך 100 ללפיד אשריך
ארז | 23-07-2013 11:04
4
בנט הפתיע אותי לטובה
SPiRiT | 23-07-2013 11:12
סוף סוף יש לי משהו חיובי לומר עליו. במיוחד במצב כל כך רגיש - הוא עשה צעד חשוב מאוד. עם זאת, אני בספק אם האמריקאים לא יוכלו להפעיל כל כך הרבה לחץ שיהפוך את משאל העם למיותר. (או שאנשים רבים יצביעו בעד ההסכמים ח"ו. מי יודע איזו הפתעה מחכה לנו)
5
תתביישו לכם !!! זה הישג זה ?
דניאל | 23-07-2013 11:22
אתמול הבית היהודי תמך בגיוס בני הישיבות לצה״ל, היום נפתלי עושה פוזות של זה שמציל את עם ישראל. נפתלי, דע לך שאנו הולכים לעבור את הפינוי הגדול ביותר שידעה כאן המדינה עד שכל נימי המדינה יזדעזעו והאשם היחידי יהיה אתה וחבריך. אני מבין שאינך דתי והכל הצגה גדולה אבל דע לך שרק בזכות התורה אנו בא״י וככל שאתה פוגע בתורה אתה פוגע בזכותנו על א״י, לכן לא יעזור משאל עם כזה או אחר כשאין תורה בישראל משמים יגרמו לאנשים בארץ לבחור בעד פינוי ישובים. הלוואי ובאמת מישהו מכם יפנים את המסר הכל כך פשוט הזה והכל כך ברור שמשום מה אתם מצליחים לפספס בכל פעם.
6
משאל עם זה חשוב,
| 23-07-2013 12:02
כי העובדות לטובת הימין, כך שנוכל לשכנע את העם.
7
ככתוב: שמור לי ושמור לך (בלעז: יד רוחצת יד).
ליהוא | 23-07-2013 12:56
8
בנט=הרשע!! הלוואי שלתורה היית דואג כל כך
יהודי =חרדי | 23-07-2013 16:13
9
לא סתם
צבי | 23-07-2013 17:23
מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א קרא לבית "היהודי" בית של גוים ואמר שהצבעה לבית "היהודי" היא כפירה בתורה. קל מאוד לראות את מה שמר בנט עושה ולהבין שמרן הרב עובדיה צדק.
10
הלך עורב אצל זרזיר
אאא | 23-07-2013 23:57