אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יומן בחירות: הרב אריאל מבהיר; ראשי ערים חשודים; ודרשת הרב עובדיה במוצ"ש

הרב יעקב אריאל מבהיר כי למרות שחתם על טפסי המועמדות של הרב איגרא, הוא אינו תומך באף מועמד. משרד המשפטים מודיע כי ראשי ערים החשודים בפלילים יוכלו לבחור את הרבנים הראשיים. הלחץ על הרב איגרא להסרת מועמדות נמשך, והאם בדרשה השבועית יתקוף הרב עובדיה יוסף את הרב שלמה עמאר?

יומן בחירות: הרב אריאל מבהיר; ראשי ערים חשודים; ודרשת הרב עובדיה במוצ"ש
  עוד חמישה ימים (פלאש90)

ביומן הבחירות הקודם ב'סרוגים' כתבנו כי הרב יעקב אריאל תומך ברב אליעזר איגרא לתפקיד הרב הראשי האשכנזי.

הרב יעקב אריאל, החבר בגוף הבוחר מתוקף תפקידו כרבה הראשי של רמת גן, חתם על מסמכי ההתמודדות של הרב איגרא, בצעד שהתפרש כאי אמון ברב דוד סתיו המשמש יו"ר ארגון צהר, בו הרב אריאל הוא נשיא.

בעקבות הפרסום הגיעה הבהרה מלשכתו של הרב אריאל לפיה הוא לא הכריז על תמיכה באף אחד מהמועמדים לתפקיד הרב הראשי לישראל וכי הוא אינו מתכוון לעשות כן במערכת הבחירות הנוכחית.

"בקרב רשימת הרבנים שפורסמה ישנם מועמדים רבים שראויים לתפקיד הרם והחשוב ואני מאחל לכל אחד מהם באופן אישי בהצלחה", הבהיר הרב אריאל.

על השאלה מדוע חתם הרב אריאל על מסמכי המועמדות של הרב איגרא ולא של הרב סתיו, לא ידעו בלשכתו של הרב אריאל לענות.

חשודים יכולים לבחור

סוגיה נוספת שנפתרת בצורה משפטית היא השתתפותם של ראשי ערים חשודים בבחירת הרבנים הראשיים. בהודעה שיצאה ממשרד המשפטים נכתב כי "היועץ המשפטי לממשלה קובע בתשובתו כי חברותם של ראשי הרשויות המקומיות באסיפה הבוחרת הינה מתוקף תפקידם, ועל כן חברותו של ראש רשות באסיפה הבוחרת תישלל, ככלל, רק עם סיום כהונתו כראש רשות."

"חברותם של ראשי רשויות מקומיות באסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים קבועה בחוק ואינה תוצר של החלטה מנהלית של גורם ממנה. חוק הרבנות הראשית גם אינו קובע כל הוראה באשר לשלילת חברותו של ראש רשות באסיפה הבוחרת, ומשכך המסקנה המתבקשת הינה כי חברותו של ראש רשות תישלל רק כאשר ראש העיר משעה עצמו מתפקידו באסיפה הבוחרת או בנסיבות של סיום כהונתו כראש רשות כאמור."

הלחץ על הרב איגרא נמשך

עיתון מעריב דיווח הבוקר (ו') כי בבית היהודי מפעילים לחץ כבד על הרב אליעזר איגרא להסיר את מועמדותו, כדי לא לפגוע בסיכוייו של הרב סתיו. כבר לפני כחודש דיווחנו ב'סרוגים' על פגישה כזו בין שני הרבנים, אך הרב איגרא שנתמך על ידי הרב דוב ליאור, מסרב לשמוע על פרישה ואומר כי ירוץ עד הסוף.

בינתיים, הרב יהודה דרעי, עושה חצי צעד של פרישה מהמרוץ. אתמול הוא הגיע לביתו של הרב עובדיה יוסף עם מסמך בו הוא כותב כי לא ירוץ נגד הרב יצחק יוסף. המהלך בא להראות מצד אחד נאמנות לרב יוסף, אך מצד שני הרב דרעי לא הסיר את מועמדותו רשמית, והוא כנראה יחכה להתפתחויות שאולי יגרמו לרב יצחק יוסף לפרוש ואז הוא ימלא את מקומו.

בינתיים הסוגיה הכי מסקרנת היא סביב דרשתו השבועית של הרב עובדיה יוסף במוצאי שבת והשאלה האם הרב יתייחס למועמדותו של הרב ציון בוארון שמתמודד 'ראש בראש' נגד בנו הרב יצחק יוסף. לא מן הנמנע כי הרב יוסף יתקוף במלים קשות את הרב עמאר או הרב בוארון, כפי שנעשה נגד הרב סתיו.

ביום רביעי בשעה 15:00 יפתחו הקלפיות ולקראת השעה שמונה אמורות להתפרסם התוצאות איתם תסתיים מערכת הבחירות לרבנות הראשית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
תפילה לבורא עולם למען שלמות העם יצחק יוסף לא יבחר אמן
הר נוף מרעננים קללות | 19-07-2013 11:41
2
משפלת יוסף המסיתה ומחרחרת השנאה צוברת יותר מידי כח
אסור לבחור בהם | 19-07-2013 12:27
3
1ו2 המלל מעיד על כך שאינכם בני תורה אלא בני עוולה
אאא | 19-07-2013 14:13
היזהרו בגחלתם שה' לא מוחל על כבודם של חכמים ראו הוזהרתם
4
רבני בכ"נ החשודים בלקיחת רווחי בהכ"נ יוכלו להמשיך?
רמת גן | 19-07-2013 15:31
5
3 רשע למדת מרבך עובדיה לקלל חבל אין זו דרכה של תורה
רבך המאיס עצמו עלינו | 19-07-2013 18:23
6
הרס הדת והרבנות ע"י אלקסלסי
קובי | 19-07-2013 18:44
הרב בוארון ראוי והגון ודיין גדול ,רק חבל שהוא נתמך והולך שולל ע"י נסים אלקסלסי שהרס רבנים ויהרוס את הרבנות לכן במחילה מכבוד תורתו של הרב בוארון היאאפשר להצביע בקלפי לרב והתמיכה צריכה להיות ברב ההגון ביותר
7
הרב איגרא לא יפרוש ולו בשביל שהרב סתיו לא יבחר
דוד קריבושה | 21-07-2013 1:00
זה ממש לא רק החריגים שלא רוצים שהוא יבחר
8
אש איכלה ולא תעיקו אמן נצח סלה ועד
מי שדיבר נגד מרן לא | 21-07-2013 2:52
יגמור שנתו אמן