בעקבות פרסום סרוגים | המל"ג תגבש קוד נגד הסתה כלפי חיילי צה"ל?

בעקבות פרסום סרוגים | המל"ג תגבש קוד נגד הסתה כלפי חיילי צה"ל?

ח"כ אופיר סופר הגיש שאילתא לשר זאב אלקין בדרישה לדעת האם המל"ג תפעל לגבש קוד נגד הסתה כלפי חיילי צה"ל באוניברסיטאות. השאילתא הוגשה בעקבות פרסום סרוגים

author-image
המל"ג תגבש קוד נגד הסתה כלפי חיילי צה"ל?
  דוברות הכנסת

בעקבות הפרסום בסרוגים כי במועצה להשכלה גבוהה החליטו שלא לנקוט בצעדי משמעת נגד תא חד"ש שהפיצו לפני מס' חודשים סרטון שקרא להיאבק בחיילי צה"ל שלומדים באוניברסיטה העברית ח"כ אופיר סופר בשאילתה לשר המל"ג, זאב אלקין, בעניין.

סופר שאל את אלקין: "האם המל"ג תפעל לגבש קוד נגד הסתה כלפי חיילי צה"ל, מה עמדת המלג על סרטון ההסתה שהוציא תא חד״ש, וכן מהם הצעדים הננקטים להפסקת ההסתה נגד החיילים בקמפוס ובקמפוסים אחרים".

עוד באותו נושא

המל"ג לא תתערב בסרטון סטודנטים נגד חיילי צה"ל


13

כזכור, בסרוגים פרסם לראשונה כי לפני כחצי שנה, תא של תנועת חד"ש באוניברסיטה העברית עורר סערה לאחר סרטון שהוציא ובו קוראים נגד חיילי צה"ל הלומדים בתכנית חבצלות באוניברסיטה. בעקבות אותו סרטון מפקד קורס חבצלות שלח מכתב להורי החיילים שלומדים בקמפוס שהאבטחה עליהם תוגבר.

בסרטון נראים סטודנטים מתא חד"ש כשהם מביעים ביקורת קשה על שילובם של חיילי צה"ל בלימודים האקדמיים. בסוף הסרטון יש קריאה להמשך המאבק נגד ה"כיבוש". "המאבק נגד צבא הכיבוש במחסומים, בבתים וגם באוניברסיטה".

שם גם נכתב: "בספרייה ישבו לידנו ובמחסומים עצרו את הורינו; את הקפה שתו איתנו ואת הרובה כיוונו לפנים שלנו; מהמעונות זרקו אותי והחייל נהנה מחדרי; גג האוניברסיטה הפך לעמדת צלפים כדי לירות על עיסאוויה ועל צעיריה האמיצים; הנכבה נמשכת, נוכחת בכל יום – לא שכחנו ולא נשכח".

למרות התגובות הנסערות והמחאות שעורר הסרטון, האוניברסיטה העברית בחרה לגבות את תא חד"ש בקמפוס וטענה שמדובר בחופש הביטוי. גם דרישתו של ח"כ אופיר סופר לכנס את ועדת החינוך לדיון בנושא לא התממשה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הישיבות ינגשו קוד...
טובל ושרץ | 18-11-2020 9:23
הישיבות ינגשו קוד נגד ההסתה כלפי להטבים?