אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יומן בחירות: הרב יעקב אריאל תומך ברב אליעזר איגרא

נשיא ארגון צהר הרב יעקב אריאל חתם על טפסי המועמדות של הרב אליעזר איגרא ולא של הרב דוד סתיו המשמש כיו"ר הארגון. הרב דוד לאו זכה לתמיכת רבני ש"ס. על הרב ערוסי קיבל שעתיים נוספות כדי להוסיף חתימות שנפסלו לו והרב אברג'יל עדיין מחכה לתשובת ועדת הבחירות

יומן בחירות: הרב יעקב אריאל תומך ברב אליעזר איגרא
  לא תומך ברב סתיו. הרב אריאל (פלאש90)

הרב יעקב אריאל תומך דווקא ברב אליעזר איגרא.

עם הגשת טפסי המועמדות לרבנות הראשית לישראל מתברר כי נשיא ארגון צהר ורב העיר רמת גן, הרב יעקב אריאל, לא נתן את תמיכתו לרב דוד סתיו, יו"ר ארגון צהר, אלא דווקא למתחרו, הרב אליעזר איגרא.

בסביבת הרב איגרא רואים בכך תמיכה מצד מי שהיה מועמד מוסכם בקרב הציונות הדתית ובקרב מפלגת הבית היהודי לשמש לתפקיד, אך מועמדותו נפלה בשל אי הסכמה על תיקון חוק הרבנים הראשיים לישראל.

בשיא המתיחות בתוך הציונות הדתית הסיר הרב איגרא את מועמדותו ותמך ברב אריאל, ואילו הרב סתיו סרב לבקשת הרב חיים דרוקמן שיזם את מועמדותו של הרב אריאל לפרוש מן המרוץ. היום נסגר המעגל, כשהרב אריאל תומך דווקא ברב איגרא, במה שנותן דחיפה מוראלית לרב איגרא.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

הרב ערוסי והרב אברג'יל מתנדנדים

בש"ס הביעו תמיכה גלויה ברב דוד לאו, מה שמחליש במעט את מועמדותו של הרב יעקב שפירא, וראיה לכך קיבלנו היום, כשהרב יהודה דרעי חתם על טפסי המועמדות של הרב דוד לאו. הרב דרעי עצמו, אמר הערב ב'קול ברמה' כי יפקיד מכתב אצל הרב עובדיה יוסף לפיו לא ירוץ נגד הרב יצחק יוסף, ובעצם יפרוש מן המרוץ, כדי להגדיל את סיכויו של מועמד ש"ס.

מי שעדיין מתנדנדים, הם הרב רצון ערוסי והרב אליהו אברג'ל שהגישו את המסמכים, אך אז הסתבר כי חסרות להם חתימות. על פי התקנון, כל מועמד צריך לגייס 20 חתימות מקרב אנשי הגוף הבוחר כדי להגיש את מועמדותו לבחירה, כשחתימות כפולות נפסלות. שני הרבנים הגישו טפסים בהם חתמו נציגים בגוף הבוחר שכבר חתמו לאחרים ובכך נפסלו. ועדת הבחירות נתנה לשני הרבנים ארכה של שעתיים להגיש חתימות חדשות והשניים הגישו את טפסיהם מחדש. בסופו של דבר הצליחו הרבנים לעמוד במשימה ולהגיש מחדש את הטפסים. בשעות הלילה נערך וידוא ואימות של הטפסים ולקראת הבוקר תתקבלנה תוצאות סופיות לגבי זהות המועמדים שאושרו. כזכור, הרב שמואל אליהו יצטרך לעבור את מבחן בג"צ ביום שלישי הבא, שידון בעתירה שהוגשה נגד מועמדתו של הרב.

רשימת המועמדים לפי שעה היא: לתפקיד הרב הראשי האשכנזי מתמודדים כעת: הרב אליעזר איגרא, הרב דוד לאו, הרב דוד סתיו, והרב יעקב שפירא.

לתפקיד הרב הראשי הספרדי הם: הרב שמואל אליהו, הרב ציון בוארון, הרב יהודה דרעי והרב יצחק יוסף, הרב רצון ערוסי (הרב אליהו אברג'יל).

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
24 תגובות - 24 דיונים מיין לפי
1
ככה רואים מי הם החבורה של לפיד גם הרבנים שבהם....
מיקי מרכז הארץ | 18-07-2013 0:17
בדיוק כמו האבא לפיד הבן בונה את עצמו וכל מגמתו להרוס את התורה ולומדיה מהיסוד מתלמודי התורה דרך בתי הספר הדתיים והישיבות וסיפורי סבתא על שיוויון בנטל כדי להוציאם לגמרי מהתורה ולקחתם לצבא [כיאלו שהצבא שלנו לא סובל מעודף כח אדם....] תמשיכו ככה של שבוע העם ידע יותר טוב מי אתם ובמיוחד מי אתה שי פירון
2
הרב אריאל מבין שגידל גידול פרא - סתיו
ציוני דתי מתון | 18-07-2013 0:27
סתיו לא ראוי בכלל לתפקיד. בקושי רב צ'כונה.
3
נסתם הגולל על סתיו .
פרשן | 18-07-2013 0:29
נראה שהרב לאו מנצח
4
ללא ספק הראוי ביותר
| 18-07-2013 1:00
הרב אריאל מצטרף לרב ליאור שכבר הודיע בעבר-היש לנו בציבור יותר גדולים משני אלה?
5
לפייד לא מרשה לבנט
מישהו מבפנים | 18-07-2013 6:47
בנט לא עומד מאחורי הרב אליהו כי לפיד לא מרשה לו ובושה שכך אף אחד לא עומד לצידו מול כולם שהוא אומר את עקרונות של הבית היהודי ורק בגלל הפחד מלפיד בנט וכולם מתנהגים כמו עכברים בושה ואכזבה
6
בנט מתרסק עם סתיו - מועמד קקיוני עם הרבה רעש בתקשורת
חרד"לניק | 18-07-2013 8:34
בגוף הבוחר למעט נשים וחילונים שגם הם מפוצלים לא ברור מי יצביע לו
7
אל תגידו לא ידענו- בגלל הרב סתיו יבחר המועמד החרדי!
כמו תמיד | 18-07-2013 8:50
8
הרב סתיו יפתיע בענק בשבוע הבא
נועם | 18-07-2013 9:11
הרב סתיו עומד להיבחר לרב הראשי ויעשה טוב לעם ישראל , הוא אדם ישר , הגון וגדול בתורה שירבה כבוד שמים.
9
טיפשים, אתם לא מבינים שהרפורמיים רק מפחדים מהרב סתיו !
נחום | 18-07-2013 9:32
10
נשיא ארגון "צוהר" לא תומך ביו"ר שלו... זה אומר דרשני
חוסר אמון מוחלט | 18-07-2013 9:33
הרב אריאל מבין שסתיו איננו ראוי , יח"צן בשקל.
11
קצת אמת
אחד הרבנים | 18-07-2013 10:16
אם הרב אריאל הסכים לקמפיין צוהר למה מתנער מסתיו ואם אינו מסכים למה נשאר נשיא צוהר ? הרבנים הדתיים לאומיים חבורה נטולת הנהגה למדו ממנהיגי החרדים השמעות מוחלטת. אני דתי לאומי הרואה כי אין רבותי בקרבנו.
12
סתיו מתרסק בגוף הבוחר - האיש בעל דמיון מפותח
מכיר הגוף הבוחר | 18-07-2013 11:19
13
אם אני לא טועה הוא תמך בכהנא צריך את סתו בצוהר לתרומות
לא רץ שישתוק | 18-07-2013 11:23
14
הרב לכטשנטיין
| 18-07-2013 12:50
תומך ברב סתיו.וגדולתו בתורה (הנגלית) ובעומק הבנתה עולה עשרות מונים (ולא כמליצה) על כל שאר רבני הציונות הדתית גם יחד (חוץ מהרב דב ליאור אך הוא גדול גם ממנו) מה גם שהוא אדם גדול ממש וזה כשלעצמו מספיק ,ואין עוד צורך בשום תמיכה של אף רב אחר. בכל מקרה ,אני זוכר שלראשונה שמעתי את הביטוי חרדים לאומיים ,כמה הוא צרם לי.למה לדחוף אנשים שכל חטאם הוא שנושא ארץ ישראל חשוב להם ,ואפילו אם ,כביכול ,בחריגה מפרופורציות ,ושמגדלים גם פאות וזקנים, אל מחוץ למחנה ? אבל לפי התגובות פה באתר לאורך כל ה10 החודשים האחרונים גיליתי שטעיתי ולא רק שהביטוי מדויק אלא אנשים אלו עוד גרועים מהחרדים.נראה שגם בציונות הדתית התורה נעשית לסם המות אצל רוב לומדיה שהם פשוט חרדים במובן הרע של המילה עם כיפה סרוגה .כוונתי לכל התרבות העסקנית החרדית הכביכול "קנאית" ותחושת חשיבות עצמית חלולה שמסוה ריקנות פנימית ולכל אורח החיים הגלותי העלוב חסר החיים ,לשפה הריקנית שמדברת בססמאות מבלי הבנה, ואין הכוונה על שמירת המצוות בהקפדה (שעל זה אין מחלוקת) כמובן אלא על כל התרבות הנלווית ללא קשר איזו תרבות באה במקומה.לא ייאמן שמתורת האמת ומתורתו של הרב קוק יצאו כאלו - סליחה על המילה - יצורים פראי אדם.ולצערי הדבר מכוון לא רק כלפי התלמידים אלא גם כלפי חלק מרבני הציבור הזה שלא יכולים להכיל את מורכבותה של המציאות ומכירים רק את המילה רפורמי וכופר משל היינו בימי הביניים. פשוט לא ייאמן אלו גידולי פרא הציונות הדתית גידלה במשך ה 20 שנה האחרונות.אין טעם בכלל בבחירת רב ראשי.צריך משיח שיגאל את המציאות מהכיעור והניוון הזה.אך משיח רוצה לבוא ואין את מי לגאול. בקשתי למערכת לפרסם את התגובה , למרות חריפות הדברים , מפאת חשיבות הדברים.
15
סתיו דיקטטור בצוהר . נמאס ממנו!!
צוהריסט בלב ובנשמה | 18-07-2013 14:09
הרב אריאל מכיר אותו הייטב. סתיו - איש קטן, חנפן רודף שררה וכבוד. אחרי הבחירות , יפרש הרבה רבנים מצוהר. נמאס מהשימוש הציני בארגון.
16
בנט חוזר להיי-טק. הימר על סוס צולע - סתיו
סתיו חסר סיכוי | 18-07-2013 14:11
17
גילוי קומבינות נגד הרב ערוסי.
שלום. | 18-07-2013 20:52
רבותי, כנסו לאתר נצח ישראל ותראו מש"כ הרב ערוסי איך רבנים שמתמודדים גורמים לנשל שלאחר לא יהא חתימות.
18
גם הרב אריאל בן אדם עם יצרים
יהודי בן ירושלים | 18-07-2013 22:29
19
אין אין ברירה עדיף הרב לאו הרבנים איגרא ושפירא
יהודי ציוני | 18-07-2013 22:30
20
מיהו הרב יצחק יוסף? כנסו...
אלי | 19-07-2013 3:29
התנגדות השמאל לבחירתו של הרב אליהו בגלל זיהויו כאיש ימין, תביא לבחירת רב קיצוני בהרבה. נקלע לידי הספר ילקוט יוסף מאת הרב יצחק יוסף הלכות כיבוד הורים חלק ב', וממש הזדעזעתי. להלן עיקרי הדברים שראיתי בספר: הטפה לפירוד במשפחה: לא שללוח נכדים לבקר סבא חילוני. גם אם אבא מבקש, לא לקנות עיתון חילוני לאבא הטפה נגד גיוס לצבא ונגד ישיבות הסדר ונגד הנחל החרדי. הטפה נגד לימודי ליבה ונגד ישיבות עם לימודי תיכון הטפה נגד תרומות איברים והשתלות איברים בארץ. הציטוטים מפורטים בתגובה הבאה.... לידיעתכם, הרב שמואל אליהו בעד שרות צבאי ובעד הנחל החרדי, הוא גם שולח את ילדיו לשירות צבאי. הוא גם בעד לימודי ליבה וגם בעד תרומות איברים והקים עמוטה (בלבבי) לקידום השתלות איברים בציבור הדתי והחרדי.
21
מיהו הרב יצחק יוסף? המשך....
אלי | 19-07-2013 3:31
פנינים מהרב יצחק יוסף מתוך הספר ילקוט יוסף הלכות כיבוד הורים חלק ב' הטפה לפירוד במשפחה: לא לבקר סבא חילוני, גם אם אבא מבקש, לא לקנות עיתון חילוני לאבא נגד גיוס לצבא ונגד ישיבות הסדר ונגד הנחל החרדי. נגד לימודי ליבה ונגד ישיבות עם לימודי תיכון נגד תרומות איברים והשתלות איברים בארץ. הטפה לפירוד במשפחה: פרק ז סעיף יב: גם אם אבא מבקש, לא לקנות עיתון לאבא אב המצווה את בנו שיקנה לו עיתון חילוני, אף באופן שהאב יכול להשיג עיתון זה בלאו הכי מעצמו. על הבן להתחמק מזה באמתלאות שונות ואין לו לשמוע לאביו ולסייע בידו לקנות עיתון חילוני. לא לבקר סבא חילוני פרק ז סעיף ג הקירבה למחללי שבת ואפיקורסים מזיקה מאוד, ולכן ילמד אדם את בניו שלא להתרגל ללכת הרבה אצל הסבא שהוא חילוני. נגד הצבא ונגד ישיבות הסדר הורים המבקשים מבנם שיתגייס לצבא.. או מבקשים ממנו שילך לכל הפחות לישיבת הסדר וכדומה, אין לבן לשמוע לקולם.. ויעדיף ללמוד בישיבה קדושה מאשר בישיבת הסדר. ובהערות: "יש חשש שעל ידי שאדם יתגייס לצבא יתדרדר מבחינה רוחנית, כפי שהנסיון הרב הוכיח אצל רבים רבים שהתגייסו לצבא והיו שומרי מצוות, ולאחר שסיימו את השירות הצבאי עזבו את הדת בעוונותינו הרבים, ודאי שיש להמנע מלהתגייס לצבא כזה כי גדול המחטיאו יותר מההורגו ואף שאי אפשר לעולם בלא זה, אך אשריו למי שהוא שומר עצמו שלא לרדת במדרגות רוחניות" נגד הנחל החרדי, עמוד רעב: "....ויכשילום בקלות וחמורות במחנות הנחל החרדי, שם משכנים בכפיפה אחת עוברי עבירות חמורות יחד עם עלמי חמודות. נגד לימודי ליבה ונגד ישיבות עם לימודי תיכון פרק ט סעיף נז: "מי שהוריו דורשים ממנו ללמוד בישיבה תיכונית אין לו לשמוע בקולם, ויעדיף ללמוד בישיבה גבוהה, שעוסקים בה בתורה במשך כל שעות היום...ובפרט שבהרבה ישיבות תיכוניות יש בעיות של יראת שמים, ושל השקפה נכונה" נגד תרומות איברים והשתלות איברים בארץ. ואפילו במקרה שכל מוחו כולל גזע המוח אינו מתפקד כלל, הנקרא מיתת המוח. עם כל זה דעתנו שאין שום היתר להוציא אף אחד מן איבריו, ויש בזה שפיכות דמים. ואם צריך " עדיף לעשות ניתוח השתלת איברים בחו"ל גם מצד זה שהרופאים שם יותר מנוסים, כי הם מטפלים בחולים רבים יותר מאשר כאן בארץ ישראל, וגם מן הסתם הקרנית היא מגוי.
22
סתיו רב קטן ופוליטיקאי. בקושי בשוהם הוא מסתדר...
ספרדי משוהם | 19-07-2013 10:48
23
22 אז למה הרב אליהו שלך מתבטל בפני החרדים?
לא חרדי ולא חרדלי. | 19-07-2013 12:26
24
הרב יצחק יוסף זה כיבוד אב ואם 21תלמד
משה | 20-07-2013 22:15