אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנדלבליט לבג"ץ: הסדר ניגוד עניינים לנתניהו - לא המלצה

בהודעה משלימה לבג"ץ, אומר היועמ"ש כי הסדר ניגוד העניינים שחיבר עבור ראש הממשלה נתניהו מחייב אותו ואת כל זרועות הרשות המבצעת, וכי במידה ונתניהו ימשיך להתנגד לקבל את ההסדר, יש לדיון בעתירות בעניין

מנדלבליט לבג"ץ:הסדר ניגוד עניינים לנתניהו - לא המלצה
  אוליבר פיטוסי/פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיש לבג"ץ הודעה משלימה במסגרת העתירות הנוגעות להסדר ניגוד העניינים של ראש הממשלה בעניינים הנוגעים למערכת אכיפת החוק, בה אמר כי במידה ונתניהו לא יקבל עליו את הסדר ניגוד העניינים שחיבר עבורו – יש לדון בעתירות הדורשות לחייב את נתניהו לחתום על הסדר דומה.

בתגובה שהגיש היועמ"ש בשבוע שעבר נאמר כי לנוכח ההתפתחויות מאז הגשת העתירות, ובראשן העברת חוות דעת סופית למניעת ניגוד עניינים לרה"מ ופרסומה, הפכו העתירות לבלתי אקטואליות במתכונת בה הוגשו, ודינם של מרבית הסעדים המבוקשים בהן להימחק.

עוד באותו נושא

לקראת נבצרות?| נתניהו לא חתם על הסדר ניגוד עניינים


44

בעקבות תגובת נתניהו לעתירות, בה נאמר כי הוא מסתייג ממעמדה המחייב של חוות הדעת בכלל, ומחלק מהוראותיה בפרט, ביקש היועמ"ש להגיש הודעה משלימה, שהוגשה כעת בהתאם להחלטת בית המשפט.

בתוך כך, נטען כי חוות דעתו של היועמ"ש בעניין מניעת ניגוד עניינים היא חוות דעת משפטית, אשר מחייבת את כל זרועותיה של הרשות המבצעת ומשקפת מבחינתן את החוק הקיים, בדומה לחוות דעתו המשפטית בסוגיות אחרות, והיא אינה בגדר המלצה בלבד.

הנשיאה נאור: משפט של נתניהו - משפטו של מנדלבליט (ערוץ כנסת)

לדברי מנדלבליט, תחולת המגבלות הנגזרות מחוות דעתו של היועמ"ש ביחס לניגוד עניינים, אינה תלויה ברצונו הטוב של בעל התפקיד, מטעמי נראות או טעמים וולונטריים אחרים, אלא מתחייבת מכוח פרשנותו של הדין ע"י היועמ"ש.

בהודעה המשלימה נאמר עוד, כי ככל שנתניהו יעמוד על כך שהוא אינו מתכוון לפעול לפי הסדר זה, על פרטיו, דומה כי אין מנוס מהמשך בירור העתירות, לרבות הוצאת צווים על-תנאי בהקשר זה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
פרשת משפטים - בושה.
אין אמון | 10-11-2020 18:16
חייבים ועדת חקירה בלתי תלויה.
2
איך יכול להיות שהוא טרם פוטר
הזוי | 10-11-2020 19:27
הממשלה לא שווה כלום
3
הנאשם רוצה להחליט...
שאול | 10-11-2020 20:25
הנאשם רוצה להחליט מי השופטים, מי התובעים ומה מזג האוויר. מערכון של הגשש החיוור או ממשלת ישראל. לצחוק או לבכות?
4
האם אין מנדלבליט...
אברהם זקס | 10-11-2020 20:28
האם אין מנדלבליט פועל בניגוד ענינים בבואו לקבוע את מסגרת ניגוד הענינים של נתניהו? טול קורה מבין עיניך האם יש סיכוי שבית המשפט יעמיד את מנדלבליט במקומו? גם במעורבותו במינוי פרקליט המדינה יש ניגוד ענינים של מנדלבליט.
5
רשע
zw | 10-11-2020 20:46
מרושע
6
מה לא ברור?...
אביחי | 12-11-2020 10:17
מה לא ברור? מנדלבליט לא רוצה שראש הממשלה יתערב לו מי יהיה פרקליט המדינה. הוא פשוט לא לוקח סיכונים.