אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הטייסת ה' לסרוגים: "מתן כהנא טעה טעות חמורה"

הטייסת ה' אשר נפלה מקורס טיס ועותרת כדי לאפשר לה להתמיין ליחידות מיוחדות, תוקפת בראיון לסרוגים את ח"כ מתן כהנא: "היה צריך לבדוק את העובדות עליהן הוא מתבסס". כהנא הגיב: "צר לי שחברותי הלוחמות נפגעו"

הטייסת ה' לסרוגים: "מתן כהנא טעה טעות חמורה"
  אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה (Nati Shohat/FLASH90)

בג"ץ ידון מחר (שני) בעתירתה של ה', אשר נפלה מקורס טיס ודורשת לאפשר לה להתמיין ליחידות מובחרות כשאר חבריה שענדו את סיכת צוות אוויר לצידה, ונפלו מקורס הטיס יחד איתה. לקראת הדיון בעתירה, ה' התייחסה בראיון לסרוגים לאמירותיו של ח"כ מתן כהנא ממפלגה ימינה נגד העתירה שהגישה.

בהתייחס לאמירותיו של כהנא כי יש להוריד את הרף לנשים לוחמות, אמרה ה': "דניאלה ריף, ספורטאית שוויצרית, מתחרה כבר שנים בתחרויות "איש הברזל" ובין השנים 2015 עד 2018 הוכתרה כאשת הברזל הטובה בעולם. כמה אנשים אתם מכירים יכולים היום לסיים את מרוץ "איש הברזל"? כנראה שהתשובה נעה בין "אה אני מכיר אחד" לבין "אני לא מכיר אף אחד משוגע מספיק". וזה בדיוק העניין".

עוד באותו נושא

מחר: בג"ץ ידון האם לוחמות יתגייסו לסיירת מטכ"ל


11

"ככל הנראה אם דניאלה ריף תתחרה מול אלוף העולם הנוכחי לגברים היא תפסיד. היא כנראה פשוט פחות חזקה ממנו. אבל, לפי דעתכם, אם היא תתחרה כנגד בן אדם, גבר, בכושר ממוצע לחלוטין, בן אדם שמייצג את כלל הגברים, מי ינצח? דניאלה ריף. בפער משמעותי. זאת אם הגבר יצליח לסיים את המירוץ בכלל, רוב הסיכויים שהוא לא יצליח".

"הרף צריך להישאר זהה לנשים וגברים – למען המדינה"

ה' הוסיפה: "יש נשים שחזקות יותר מרוב הגברים ויש נשים שלא. למה למנוע מאישה אפשרויות והזדמנויות רק בגלל שהיא אישה. בסופו של דבר לצה"ל מטרה אחת מובילה, והיא הגנה על מדינת ישראל".

"אם קיימת אישה שיכולה להגן בצורה טובה יותר על המדינה וצה"ל לא נותן לה הזדמנות לעשות זאת, הוא פוגע בעצמו ובמדינה. הרף צריך להישאר זהה לנשים וגברים, וכך כל מי שיצליח או תצליח לעבור אותו ישרת את המדינה בצורה הטובה ביותר".

"מתן כהנא הטעה את הציבור, לא מורידים את הרף לטייסות"

בהתייחס לדבריו של כהנא כי בלי התאמות הצבא היה עלול להפסיד טייסות מוכשרות, אמרה ה': "על פי מתן כהנא נשים בקורס טיס "סוחבות חצי מהמשקל והולכות חצי מהדרך". לא רק שטעה טעות מרה, הוא גם הטעה את הציבור שמקשיב לו כמפקד טייסת לשעבר בחיל האוויר".

"נשים בקורס טיס הולכות את אותו המרחק בניווטים וסוחבות את אותו הציוד. לפני שאמר אמירה כל כך לא נכונה הוא היה צריך לבדוק את העובדות עליהן הוא מתבסס. ש' ועוד רבות וטובות סיימו את קורס הטיס בדיוק באותה הדרך בה סיימו הגברים, עברו את אותם מבחנים, ניווטו את אותם הניווטים וסחבו את אותה האלונקה".

ה' הדגישה: "צריך לזכור שבמידה ואישה תיפול בשטח אויב, לאף אחד במדינות האויב לא יהיה אכפת אם היא גבר או אישה. האישה תצטרך כמו הגבר למלט את עצמה, לסחוב, לנווט, להסתתר בלילה. בדיוק כמו כל טייס".

כהנא: יש הבדל בין גברים לנשים (ערוץ כנסת)

המניע לעתירה: "רצון לתרום למדינה בצורה הטובה ביותר"

במהלך הראיון, התייחסה ה' להתקפות של כהנא ואישי ציבור נוספים נגד העתירה שהגישה: "אף אחד לא יוכל לגרום לי להתחרט על המאבק. המאבק הוא למען השיוויון, למען זכויות אדם בסיסית שנמנעת מאיתנו, הנשים".

"כל אחד זכאי לדעה משלו, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית. אבל לפי דעתי העמדה הזו עלולה לפגוע ביכולות של צה"ל, מכיוון שהדרה של 50% מהאוכלוסיה באופן קטגורי מיחידות לוחמות עלולה להפחית מיכולתו של צה"ל להסתייע בכח לוחם שעשוי להתגלות כמשמעותי בעתיד".

לטענת ה', "גם אם רק 20% מהנשים ימצאו מתאימות לשרת בתפקידי לוחמה, צה"ל מרוויח באופן אוטומטי כמות לוחמים ולוחמות איכותיים שלא קיימים היום. צה"ל ממצה את מקסימום הפוטנציאל שלו וקיים מאגר מדהים שצהל לא בוחן היום".

לשאלת סרוגים מה מניע את רצונה להיות לוחמת ביחידה מובחרת, ענתה ה' בחדות: "אני רוצה לתרום למדינה בצורה הטובה ביותר שאני יכולה, להיות מסוגלת לפתח את עצמי ולהגשים את עצמי במסגרת הצבאית".

"נעשה מעט מאד על מנת לשלב נשים בצורה שוויונית"

בהתייחס לטענת ראש מכינת 'צהלי', הרבנית מיכל נגן, אשר הגישה היום תצהיר לבג"ץ כי "פתיחה גורפת ונמהרת של היחידות המיוחדות עלולה להסב נזקים קשים", אמרה ה': "מסקנות ועדת שגב מ-2007 מוכיחות כי אין לחץ זמן. במשך 13 שנים נעשה מעט מאד על מנת לשלב נשים בצורה שוויונית בצה"ל. הגיע הזמן לפתוח את כלל התפקידים לנשים ולאפשר להן להתמיין אליהם".

לבסוף, נשאלה ה' האם ישנו גוף מסוים שעומד מאחורי הקלעים בעתירה שהגישה. המענה היה חד ונחרץ: "לחלוטין לא, אני נתקלתי באי השוויון הזה ואני זו שהחליטה להילחם נגדו. זוהי המלחמה שלי. מגיל 16 פניתי לחברי כנסת שיעזרו לי להשיג שיוויון בשירות הצבאי, אבל מאף אחד לא קיבלתי סיוע כלשהו".

"התאכזבתי מכך מאד והחלטתי לפעול לבדי וכך עשיתי מהרגע שבו הפסקתי השתתפות מקורס הטיס. חשוב לציין שהתמיכה שקיבלתי לאחר מכן, להפתעתי, גדולה מאד ומהרבה מאד מגזרים".

יש לציין כי מבדיקת סרוגים, עולה כי עורך דינה של ה', ינור ברטנטל, היה עורך הדין שהקים את מפלגת הימין החדש יחד עם נפתלי בנט, איילת שקד, מתן כהנא ושולי מועלם.

"צר לי שחברותי הלוחמות נפגעו; העיקרון המנחה בשילוב נשים הוא חוסנו של צה"ל"

מתן כהנא מסר בתגובה: "הנתונים שהיו בידי לגבי קורס טיס לא בטאו באופן מדויק את המציאות. השימוש בנתונים הללו פגע בחברותי לוחמות צוות האוויר ועל כך אני מצר. לאור זאת, אני מתכוון לפעול בכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותי כדי לדייק את הנתונים ולתקן את המידע".

"למיטב ידיעתי ומבלי להכנס לפרטים, הדרישות הפיזיולוגיות הצהליות שונות בין גברים לנשים. עם זאת, העיסוק במידת השונות מפספס בעיני את עיקר הסוגיה – במקום בו יכולות פיזיולוגיות אינן חלק מהכשירות המבצעית (כגון טיס) שילוב נשים יתן תרומה משמעותית לצה"ל".

כהנא הדגיש כי: "במקומות אלה חשוב מאוד לעשות התאמות לנשים כדי לא לפגוע בבריאותן. במקומות בהם היכולות הפיזיולוגיות הן חלק מהכשירות, התאמת סרגל המאמצים תפגע בכשירות, ואי התאמת סרגל המאמצים תפגע בבריאותן של הנשים".

"כל מי שהקשיב לדברים במלואם הבין מיד את תמיכתי המוחלטת בשירות נשים כלוחמות צוות אוויר. בסופו של יום, העקרונות המנחים בשילוב נשים בצה"ל הם חוסנו של צה"ל ובריאותן של הנשים. אם נהפוך את צה"ל למגרש כיפופי ידיים לקידום אג'נדות, נסכן את חוסננו הלאומי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
64 תגובות - 38 דיונים מיין לפי
1
זה פשוט לא מתאים לשלב אותם ביחדות קרב!! כנסו
אבי | 09-11-2020 0:17
הן מבחינת הבדלי המינים, הן מבחינת בריאות{כי גם אלו שמסוגלות לעבור את המבחנים הפיזים במשך השנים הם נפגעות קשה} אפילו מבחינת מתח מיני סתם יסיט את כולם מהמטרה ואף אחד לא ידווח על הכישלון שבזה...כי מי שידבר לא יקבל קידום ויקראו לו גזען וכל האירגוני נשים יקפצו עליו... דרך אגב אני אישית ראיתי שלבנות מקרקל נותנים לעבור את הקיר עם ספסל זו לוחמת? גם ילד בן 12 יודע ללחוץ על רובה זה לא העניין.. בחנים שהחיילים עוברים ב 8-9 דקות הם עוברות ב 16 17 דקות זה בדיחה.. כל מי שתומך בזה הורס את המקצועיות של צהל בהתחלה מספרים לנו שהם יעברו את אותו רף אבל אחרי שנתרגל למצב ינמיכו להם את הרף כדי למלא את היחידות בבנות... גם מבחינה דתית זה לא מתאים.. אחרי זה אל תשאלו למה חרדים ולפעמים גם מהמגזר שלנו לא רוצים להתגייס.. מכריחים שירת נשים.. מכריחים בנים בנות במעורב... חילולי שבת בבסיסים ולפעמים גם בפקודה שלא לצורך פיקוח נפש! ואני אומר את כל זה בתור מפקד לשעבר...
2
מתן טועה, דווקא...
יואב | 09-11-2020 0:30
מתן טועה, דווקא היחידות המיוחדות בהם כל אדם נמדד ביחס לעצמו ולא ביחס לסרגל סטטיסטי כזה או אחר, הם המקום המדוייק להתחיל בו עם שילוב בנות. רק מי שבאמת מתאימה תשתלב.
ואני יודעת...
גולדי | 15-11-2020 21:59
ואני יודעת זאת כי לי יש בת שהיתה לוחמת
גם אני...
גולדי | 15-11-2020 21:58
גם אני חושבת ככה, העניין הוא פוליטי כמו כל דבר אחר בתקופה הזאת
3
העניין פשוט אבל מסבכים אותו. ראו פירוט לסיבה:
על השולחן | 09-11-2020 1:41
העניין פשוט: אם הצבא קובע שמשימה מסוימת דורשת כושר מסוים, אז ברור שאסור להתאים את הדרישות למישהו. הדרישות מותאמות למשימה. אם לאחר שיקול נוסף מתברר שעד היום הגזימו בדרישות עבור משימה מסוימת, וניתן לבצע אותה היטב גם עם כושר מופחת, אז מתאימים את הדרישות. אם כתוצאה מזה יותר בנות יוכלו להתקבל - מצוין. אבל גם יותר בנים יוכלו להתקבל - גם זה מצוין. ניצול טוב יותר של כוח האדם המוגבל. אז למה מסבכים? משתי סיבות: א. שוביניזם. ב. דת (וכמובן גם שילוב בין השתיים) . הגברים רוצים את הנשים נשיות (קצת חלשות, הרבה בבית, מקדישות עצמן ללידות ולילדים, תלותיות ותלויות כלכלית וכן הלאה בכיוון הזה). תפקיד קרבי בוודאי לא עולה בקנה אחד עם הדימוי הזה. לזה נוספת הבעיה הדתית הנוצרת מהצורך ביחידות מעורבות. אז זאת האג'נדה: דת + שובינזם. בלי אג'נדה הכל ברור: מי שיכול/ה - יכול/ה ומי שלא - לא.
, ואם...
הרב את ריבו | 09-11-2020 11:54
, ואם מפקד כזה או אחר ניהל מערכת יחסים עם פקודה - מה זה אומר ? ואם הרב ברלנד, הרב שיינברג, הרב מוטי אלון , ורבנים אחרים סרחו - מה זה אומר ? צריך לבטל את מוסד הרבנות ?
גם בנות שעברו את הבחינות הפיזיות בסוף נפגעות
אבי | 09-11-2020 8:57
גם בנות שעברו את הבחינות הפיזיות בסוף נפגעות פיזית מעודף מאמץ... אז אומרים תנו להם יותר שעות שינה ויותר מנוחה .. זה בדיוק העניין אז הם לא לוחמות אם ככה... פחות מאמץ יותר שעות שינה מה זה טיול? מה זה קיטנה? צבא זה לא משחק תפסיקו לשחק עם הביטחון שלנו בגלל שאתם מורעלות מעודף סרטים.. מלחמה זה לא קיטנה! אין 7 שעות שינה במלחמה! צריך לדעת לתפקד ללא שעות שינה ובאימונים צריך להתכונן לקרב אם לא הלך כל הצבא... גם אין זמן בלוז הצבאי להרבה שעות שינה זה יעכב את הכל... קיצר שבנות יהיו בנות ובגלל כמה סרוטות אנחנו לא צריכים להשתגע ולהסכים עם השיגעון שלהם... אתם נלחמות בטבע לא בגברים! אתם נלחמות באלוקים!
מי שלא שוביניסט אין לו מתח מיני?
אבי | 09-11-2020 8:50
אין הבדלים בין המינים? נתכחש למציאות? מפקד הגדוד של קרקל עף בגלל שניהל יחסים עם פקודה שלו... גבר יכול להיות קצין מוצלח מהשייטת אבל לא יכול לעמוד מול בחורה יפיפיה מה לעשות.. זה טבע האדם למה להתכחש? לא חבל שקצינים מוכשרים יעופו על טבע האדם?! חוץ מזה את אומרת דת כאילו זה דבר לא לגיטימי כן יש אנשים דתיים והרבה ויש גם בנות דתיות והרבה!
4
הרס צה"ל בשם אמביציות פמינסטיות
יעל אשת חבר הקיני | 09-11-2020 1:56
אפשר להקים את גדוד האמזונות כמו שהיה שלקדאפי...ולתת לכל המורעלות לקרוע את עצמן...והכי הרבה אם הפרויקט יכשל ...הוא לא יזיק לצהל
5
חוסר שיווין משווע....
חחפאי | 09-11-2020 4:24
חוסר שיווין משווע. אם אכן דבריו של חכ כהנא נכונים אז אין צדק בכך שבתפקידים שאינם דורשים דרישה פיזית מוגברת כמו טיס יקשו על גברים לעומת נשים רק כדי לא לפגוע בנשים. אם כבר שיווין אז עד הסוף
ישארו חמות??
מוחה | 09-11-2020 12:05
ככה אתה מנסה לשכנע בנות לא להתגייס לצבא? על ידי כזו אמירה? תתבייש לך. בנות יתגייסו לאן שמתאים להם בלי הבדלי מינים. צריך להבין שיש נשים שכיום מסוגלות ליותר מגברים, מה לעשות?!
על מנת שהרחם...
אלחנן | 09-11-2020 7:21
על מנת שהרחם של הנשים לא יצנח והן יישארו חמות צריך להגביל את שרותן לשרות לאומי בן שנה במוסדות גריאטריים או בבתי ספר אמוניים, והכל בהשגחה צמודה של רבניות צדקניות.
6
ביחידות המיוחדות הורגים מחבלים .לא פסיביים.
בני | 09-11-2020 7:27
כשאין בררה זה הופך למצווה אבל ממש לא בנוי לכול אחד לא לכול הבנים , גם הקרביים ובטח לא לבנות .הן צריכות להוסיף חיים.
7
לפני כמה זמן ראיינו טייסת אחרת והיא אמרה שכן.
רם | 09-11-2020 7:41
יש הבדלים בקטע הפיזי. בכל אופן זה איסור תורה אז מה זה משנה?
חחח...מלחמת מצווה- ...
יעמ | 09-11-2020 16:10
חחח...מלחמת מצווה- באמת?!
- שלום...
נ.ש. | 09-11-2020 14:27
- שלום לך טפיל מוצץ דם. התורה מחייבת אותך להלחם למען ארץ ישראל. משה רבנו, דוד המלך, יהושע כל אלו נלחמו למען המדינה והעם. סבך ואביו שבאו מהגולה למדו תורה התפללו והיו צדיקים ממך. אבל הם גם עבדו לפרנסתם אחרת לאביך ולמשפחתם לא היה מה לאכול . ואילו אתה ?? אתה והמפלגה בה הנךתומך בניגוד לעשרת הדברות גונבים וחומדים כספם של אחרים. משתמטים ממילוי חובתכם לעם. פושטי יד ושנוררים כדרך חיים. בורים גמורים בידע כללי , חסרי כל מוטיבציה ורצון עצמאי. עדר חסר כיוון הנמצא בשליטה מוחלטת של רבנים שחלקם עושים לביתם תאבי בצע כסף וניצול. וובהוראתם מתנדנדים בחוסר תועלת מבוקר עד לילה. הזקן הוא תחפושת והכיפה עולה עשרה שקלים. אבל בפנים בנפש בלב בנשמה ביהדות ובציונות חלקכם הגדול חסר בינה ותוכן.
יש מחסור...
מיקי | 09-11-2020 12:32
יש מחסור בכוח אדם בצבא בגלל החרדים. לכן צריך בנות.
, כשאין...
טוביה - או כנר על הגג ? | 09-11-2020 12:18
, כשאין הסבר - עוברים לעלבונות ולכינויי גנאי. תינוק.
להסביר לגוי...
טוביה | 09-11-2020 12:01
להסביר לגוי אסור,לכן תחפש באתר של חולה נפש כמוך וגויים,שם תקבל תשובה,
אתאיסט לפי...
קברן | 09-11-2020 11:59
אתאיסט לפי החוק של סדום חייב מיתה בחנק,ולאלתר,
, איפה...
התורה תמכה בשירות צבאי | 09-11-2020 11:18
, איפה בתורה נאסר על אישה לשרת בצבא ??? אדרבא, כשמדובר במלחמת מצווה, כפי מצבנו היום, אפילו חתן יוצא מחדרו וכלה מחופתה. נכון שיש רבנים שבגלל רצון למנוע מפגשים לא צנועים בין בנים לבנות אוסרים על בנות להתגייס - אך זאת בגדר סייג, שלא מקובל על כולם, ובוודאי שאינו קיים בתורה עצמה. בל נשכח שיש רבנים שאוסרים גם על בנים להתגייס, ומוצאים גם לכך סיבות טובות...מי שמחנך את בניו ובנותיו בדרך נכונה - בטוח גם שיחנכם לשירות צבאי משמעותי וערכי ולא יחשוש לדתיותם.
מה אכפת לי מהחוק?
רם | 09-11-2020 10:17
מספיק לי אם יהודיה אחת תסתכל על זה ותחשוב על בורא עולם שזה אסור ולא תעשה צבא בזכות זה, הרווחתי. אני לא חושב לרגע שהמדינה מחופשת הזאת הולכת לפי התורה.
איסור תורה...
אטאיסט | 09-11-2020 8:51
איסור תורה לא מחייב לפי החוק
8
כן יש הבדל בין אשה בשבי לגבר בשבי...
דניאל | 09-11-2020 7:42
אשה יכולה להתעבר וללדת בשבי!
9
גם אני בתור נכה רוצה להיות בסיירת..
נכה בכיסא גלגלים | 09-11-2020 9:48
איזה שטויות יש לדור הזה... אני נפצעתי באחת המערכות של צהל ומאז אני נכה צהל, בקושי יכול ללכת, ורוצה להתגייס(לחזור) לסיירת.. יש אנשים שלא מתאימים, לפעמים גם על רקע נפשי או שוני. ולנקודה המרכזית אין חולק שאיש ואישה הם שונים נפשית פיזית וכו, אז למה בכח להראות לנו שאת גבר?! תשארי אישה זה מקומך!! ואני אומר את זה בתור בן אדם שאכפת לו מנשים ועם דעות פמניסטיות וליברליות. אין מקומה של אישה בצבא בכלל, ובתפקידי מטה רק כאשר אין שם גברים!!
10
לדעתי ,צריך לאפשר...
העיראקי | 09-11-2020 9:57
לדעתי ,צריך לאפשר לנשים לשרת בקו הראשון ,שימותו,יקבלו כוויות קשות, יאבדו צלם אנוש,יפלו בשבי ויולידו מהן כמה אחמדים, ואת כל זה יציגו כסרט פורנו, או אז יתחיל הבכי ,איך שמתם את הילדה שלנו בסיירת ?איך לא חשבתם שיאנסו אותה בשבי?איך לא צפיתם שפני האישה זה הדבר החשוב ביותר? איך איך איך?
ממש מצחיק....
אורי טלר | 09-11-2020 16:30
ממש מצחיק. ח...ח..ח .לא שחטו; דווקא שלחו לתאי גזים. נראה שאתה מכיר את הגדת פסח או לא.?? ואתא השוחט ושחט לתורא (פרה) ואתא מלאך המוות ושחט לשוחט, ואתא הקבה ושחט למלאך המוות. אצל היהודים קיים סדר ומתירים אכילת בשר. למי שמתייסר ובצדק/ שיאכל מעט. או שיהיה צמחוני/טבעוני. אבל לקוות שאנשים ימותו בגלל כך, לא קיים בדת שלנו. אפשר לעבור להודו....ח...ח.. ח.
משפחת שוחטים,...
מיקי | 09-11-2020 12:30
משפחת שוחטים, ששחטו אותה.
, הלא....
אורי טלר | 09-11-2020 11:45
, הלא. מתקדם:. לא שמעת על אמצעי מניעה? אפילו חרדיות משתמשות באמצעים אלו באישור הרבנים. לא שמעת שנשים שירתו בצהל במחנות סמוך לגבול אוייב??? לא שמעת שאלו יחידות שמיתנדבים אליהן, לא לוקחים אף אחת בכח. ומה אתה חושב שלדעת שבעלי או בני יכלו להילקח בשבי , מקל עלינו האמהות? ולסיום; אבא שלי היה דתי וציוני; בן למשפחת שוחטים שנרצחו בטרבלינקה. בגיל קרוב לצבא הוא אמר לי; גידלתי אותך לערכים יהודיים שחשובים לי, מכאן, חובת ההוכחה עלייך. לידיעתך, בחטיבה 14, ששירתה בסיני, היה מטבח כשר, היה משק דת, היה רב חטיבתי, שהחזיק נרות שבת.כל החגים נחגגו כהלכתם, כולל שמירת שבת. אז בבקשה, תן לבנות החכמות והציוניות האלו ששירות קרבי מתאים להן להחליט.
11
איך היא "טייסת" אם היא נפלה מקורס טייס?
מני | 09-11-2020 10:16
מישהו יסביר לי זאת?..
12
גידל לעצמו ביצים...
אברהם | 09-11-2020 10:28
גידל לעצמו ביצים בלי פרופורציה וחושש שיקטינו לו
13
בגלל שהמטרה היא...
... | 09-11-2020 11:29
בגלל שהמטרה היא להגן על מדינת ישראל אסור לגייס נשים. קודם כול, גם את צריכה להודות, גברים ברובם חזקים יותר מרוב הנשים. ב, וחשוב יותר, אלו היחסים המיניים העלולים להיווצר בעקבות ערבוב הנשים עם הגברים. כמובן אסכים איתך, שאסור להוריד את הרף כדי לעשות אפליה מתקנת דבר שיפגע קשות בצהל.
14
כניראה שהשם לא...
מורדי | 09-11-2020 12:04
כניראה שהשם לא חנן אותך במנת מישכל הדרושה, לכן אתה ציני,וכניראה גם ביום יום,לך לכנסיה שם יש כומר שמקבל גם ציניקנים כמוך,
15
מגוחך, ניתן לדעת...
שכל ישר | 09-11-2020 12:14
מגוחך, ניתן לדעת מי היא ה' דרך ע''ה שלה...חוץ מזה בת שנופלת ונתפסת בשטח אויב לא שווה לגבר...
16
היא לא טייסת...
דוק | 09-11-2020 13:21
היא לא טייסת ...
17
כהנא לא טעה....
חכם קטן | 09-11-2020 13:34
כהנא לא טעה. הוא טיפש, חשוך, סקסיסט ושוביניסט. על אף שלל דרגותיו. ביזיון.
18
השירות הצבאי מגדיר...
רודף שלום | 09-11-2020 14:06
השירות הצבאי מגדיר את הסרוגים יותר מכל דבר אחר (חרבו אומנותו). כל עוד הצבא נמצא במרכז ההגדרה העצמית ולא התעשיה והאקדמיה הסרוגים ישארו בשוליים כי ההגדרה העצמית שלהם סותרת את טובת הכלל.
19
גברת יקרה.את טועה...
ציון | 09-11-2020 14:34
גברת יקרה.את טועה ומטעה. אולי את גיבורה וחזקה ולא כולן. בגץ לט יתיר רק לך אלא לכל הנשים ואז כמובן יורידו את הרף והצבא יפגע. אז אל תתממי.
20
כהנא מגוחך: א. יש...
גבי ת. | 09-11-2020 16:20
כהנא מגוחך: א. יש יחידות סופר מיוחדות בהן משרתות נשים וגם שם יש דרישות פיזיולוגיות, שיתעניין... ב. גם גברים ביחידות חיר נפגעים בריאותית למה מה חשבת טייס שכמוך. ג. יש בתוך כל יחידות החוד הבדלים של עד 25 אחוז ביכולות בין חייל לחייל יש רף מינימום נגיד לבוחן או ליכולת, אין רף מקסימום.... ד. מאיפה הפנימאי/אורתופד/קרדיולוג פרופסור כהנא מקבל את הנתונים לגבי הסיכון המוגבר לנשים?. ה. גם אם האיש סופר צודק, צדיק וקיבל את נתוניו מנציג ישיבה של מעלה, עדיין יש מחקרים רבים שיכולת מנטלית חשובה הרבנ יותר מ 20 מתח. ו. נשים לא צריכות סודה לשתיה בתה או אגדה אחרת אבל העיקרון ברור והמבין יבין...
21
חיילות במלחמה הבאה...
שי | 09-11-2020 16:46
חיילות במלחמה הבאה אתם תספקו סקס לערבים שתישבו בשבי.. יאנסו אותכם בלי סוף..
22
הערבים שמחים במלחמה...
אמת | 09-11-2020 16:50
הערבים שמחים במלחמה הבאה הם יעשו סקס כמו שאף פעם לא עשו.. חיילות יקרות ומטומטמות... במלחמה אתן תעשו פיפי במכנסיים.. ובשבי יאנסו אותכם בלי הפסקה. בסוף האונס יקשרו אותכם שלא תיתאבדו.. וימשיכו לאנוס אותכם בכול החורים..
את טועה...
קובי | 13-11-2020 6:17
את טועה
אדיוט מדופלם...מה...
עידית | 09-11-2020 23:55
אדיוט מדופלם...מה אתה חושב שלא אנסו אונסים גברים שבויים. ? אחד הפרימיטיבים הגדולים שיצא לציית. היידה שרה זובי ביבי גם
23
רוב היחידות המעורבות הרמה נמוכה ומטה
אלעד | 09-11-2020 18:12
הצבא צריך לעלות ולהתעצם!!!
24
היא משקרת והוא...
טייס לשעבר | 09-11-2020 18:33
היא משקרת והוא צודק. מורידים להם את הרף כמעט בכל תחום פיזי
אתה שקרן...
אשר | 10-11-2020 13:03
אתה שקרן עם דיפלומה,הנשים חלשות מגברים,בכל מקצועות הספורט,ששם הנשים חזקות מכל אישה רגילה יש הפרדה ,בין גברים לנשים,כי זה לא אותו רף,אין לל מחקר יותר טוב מזה,אתה שקן כמו אותו תת עלוב השכל האנרכיסט,אין לך שום יתרון עלינו בגלל דרגתך,שקרן
כהנא פישל זה...
יורם | 09-11-2020 21:14
כהנא פישל זה כמו לבוא נחיתה בלי להוריד גלגלים ואחרי נחיתה לומר לא ידעתי שיש גלגלים במטוס.בתור מפקד טייסת שתחתיו שירתו נשים טייסות ונווטות הוא צריך להפגין יידע יותר גדול.אבל הטמת בתור חבא כנסת הוא שייך למפלגה משיחית שהאמת היחידה שלו סיפוח הגדה המערבית.השקרים והפייק ניוז נהפכו ללחם חוקם. אז מה הפלא שהןא משקר.
25
ברגע שמשווים את...
ר | 10-11-2020 8:49
ברגע שמשווים את העם היהודי בשבדיה, אני לא מעוניינת לשמוע. בתור אישה, אני מתביישת בנשים שרוצות להרוס מוסד שלם בגלל אנוכיות.
26
איך דובר צהל נתן לה להתראיין?
גלעד | 10-11-2020 12:36
למיטב הבנתי היא חיילת, מתן ההיתר להתראיין מורה על הערכים שדובר צהל מקדם?
27
חיילות רבות השתחררו...
ד"ר כהן | 10-11-2020 18:11
חיילות רבות השתחררו בגלל שברים הליכה ועוד בעיות... רבות מהן לא יכולות ללדת .......
ש ק...
יובל | 12-11-2020 12:34
ש ק ר ן !
28
העיקר שהחצוף הזה...
דני | 10-11-2020 22:41
העיקר שהחצוף הזה צעק על נתניהו בכנסת שקרן . שחצן וצבוע כמו בנט. מצא מין את מינו. השתן זורם לו מהאזניים
29
בחירות
גל | 11-11-2020 7:54
בנט יש לך בעיה , מתן כהנא * רפי פרץ *סמוטריץ . לא ממש רלוונטים לציבור מצביעים חילוני . לא על כול דבר צריך להגיב ורצוי גם לפרגן כמו במקרה הנל . במיוחד שלא יודעים את כל הפרטים. .
30
כל ימינה מפלגה...
זוהר הרקיע | 12-11-2020 10:49
כל ימינה מפלגה מיותרת לחלוטין
31
מי שהיה בימי...
אחד שמבין | 12-11-2020 11:52
מי שהיה בימי סיירות או בגיבוש יודע שהחיילים הכי טובים בצהל זה מהציונות הדתית עכשיו אתם יכולים לבחור או הם או בחורה אחת שניים יחידות סגולה מי זה היה הציונות הדתית תורמים שנים למדינה ביחידות העלית ואין מחזור שלא תראו אותם אז תסלחו לי שאני מעדיף שהם ירכיבו מאשר בחורה ובלי ציוניות דתית
אחלה. ...
רמי | 12-11-2020 18:49
אחלה. מי ביקש ממך לבחור?
כנראה שאינך...
יובל | 12-11-2020 12:33
כנראה שאינך מבין הרבה. רוב הציונות הדתית משרתים רק שנה ושמונה חודשים במקום 3 שנים. רעש וצילצולים הם עושים כאילו תרומתם לביטחון המדינה מתקרבת לתרומתם של אנשי ההתישבות העובדת.
32
היא צודקת ב...
יובל | 12-11-2020 12:30
היא צודקת ב 101%. גם בצבא ארהב למשל, יש נשים המסיימות את מסלול המארינס והן מתאמנות יחד עם הגברים כתף אל כתף, מי שמצליחה עוברת ומי שלא - לא.
33
מתן כהנא צודק...
יעקב | 12-11-2020 22:52
מתן כהנא צודק הבעיה פו שאשא היא רחמ. נית.ולאר מסוגל להרוג .התופעה עלתה בשנים האחרונות בגלל גברים שמתנהגים כמו נשים רכרוכיים וקשקשנים ראה טייסים שלא מורידים מחבלים בגלל רגישות יתר לאוייב ובלי רגישות לעם שלו שיושב בפניקה במקלטים .באות הבנות אומרות .אם אתם נמושותאזגם אנחנו יכולות להילחם כמוכם והם צודקות .
34
ילדה פיצית קטנטנה...
ילדה של אבא | 13-11-2020 16:04
ילדה פיצית קטנטנה שרק עתה מתחילה את החיים., מעיזה להתיימר כמבינה יותר מאחד כמו מתן כהנה שעבר כמה דברים בחיים. על כזה נאמר טיפשונת כטנטונת.
35
יהודה
נועם | 14-11-2020 13:30
יהודה פוליקר = נועם שמואלי
36
נשים שוות כמו...
גולדי | 15-11-2020 21:54
נשים שוות כמו גברים, ואין סיבה להפלות את אלה שמוכנות להשקיע יותר בשירות הצבאי, וזה שדתיים כמו מתן כהנא שחושב שנשים שוות פחות, מישהו זוכר שלפני קום המדינה גם נשים לחמו כמו גברים? עכשיו פתאום זה לא מתאים, גם העניין הזה הוא פוליטי
37
הרבי
נועם | 22-11-2020 18:17
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף סטטיק נאנסי עג'רם מוחמד עסאף שריף
38
אפליית הגברים
הערה | 30-01-2021 12:00
האפליה הגדולה ביותר נגד גברים היא שמחייבים אותם להתגייס לחילות קרביים מסוכנים שהם לא מעוניינים בהם! את הנשים לא מחייבים בשום דבר. צריך להפסיק עם שרות חובה בצבא!