אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סגן הרמטכ"ל: "להיות קצין זה להוביל מלפנים"

בבה"ד 1 נערך היום טקס סיום קורס קצינים קרביים. סגן הרמטכ"ל האלוף אייל זמיר אמר לקצינים החדשים: "להיות קצין זה להשתמש בכוח הרב שניתן לך בתבונה ולמען המשימה בלבד"

סגן הרמטכ"ל: "להיות קצין זה להוביל מלפנים"
  (צילום: דובר צה"ל)

היום (ה') נערך טקס סיום קורס קצינים קרביים מחזור 58 בבה"ד 1 במצפה רמון.

הטקס נערך במעמד סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר, מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גיא לוי, וקציני החיל הראשיים. בהתאם להנחיות משרד הבריאות וחיל הרפואה. בשל מגבלות הקורונה, הטקס שודר בפלטפורמות הדיגיטליות של צה״ל למשפחות וחברי הצוערים.

עוד באותו נושא

למה אני? קצין סרוג בטור סיכום לקורס קצינים


3

לצוערים הוענקו דרגות הקצונה סגן וסגן משנה, ודרגותיהם של הקצינים המצטיינים נחשפו על ידי סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר. הבוגרים עתידים להשתלב בתפקידי הקצונה ביחידות הקרביות של צבא היבשה.

צילום: דובר צה"ל

להיות קצין זה להתנהל באופן ממלכתי

מדברי סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר: "בוגרים יקרים, מהיום מוטלת עליכם משימת הפיקוד המורכבת. אנו סומכים על הכישורים שלכם ועל ההכשרה שעברתם ובטוחים שתצטיינו בכך, כעת אתם קצינים. להיות קצין משמעויות רבות, להיות קצין אתם נדרשים למקצועיות, להיות קצין זה להוביל מלפנים, להיות קצין זה להתנהל באופן ממלכתי. להיות קצין זה להשתמש בכוח הרב שניתן לך בתבונה ולמען המשימה בלבד. ובכלל כך חוק השיפוט הצבאי – חובה עליכם להקפיד על המשמעת הצבאית בד בבד עם הקפדה על כבודם ורגשותיהם של חיילותינו וחיילינו.

היו קשובים לחיילכם, דברו איתם בגובה העיניים, היו מידתיים, היו שקולים, מעטו ככל הניתן בשימוש בכליאה, זהו אמצעי קיצוני לעבירות משמעת קיצוניות, אלימות ועבריינות. אתם יוצאים לתפקידכם החדש בתקופה מורכבת, אשר מחייבת אתכם להישאר ערניים שבעתיים – בידיכם מוטלות כעת גם בריאות וכשירות היחידה.

אני סומך עליכם שתובילו את פקודיכם בשדה הקרב. לא נוכל לממש את ייעודנו ללא כוח יבשתי איכותי, חזק ועוצמתי. אתם חוזרים כמפקדים – למערך התמרון היבשתי המועשר ביכולות אש, אוויר, ומודיעין והמורכב מכוחות שריון, חיל רגלים ותותחנים, הנדסה ואיסוף קרבי, מערך הגנת הגבולות, כוחות קומנדו ויחידות מיוחדות. כלל הכוחות בשדה הקרב פועלים באופן משולב ומתואם למען המטרה המשותפת – ניצחון".

מדברי מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גיא לוי: "קצין הינו מפקד, משימתי ואנושי, בעל כושר מנהיגות, אחראי על מקצועיותו, הפועל באחריות ובתחושת שליחות וממלכתיות להגנת המדינה על פי רוח צה״ל. בעל יכולת לקבל החלטות ולשאת בתוצאותיהן גם בתנאי לחץ ולנוכח כל קושי, ביוזמה, בנחישות ובאומץ לב. מהוה דמות לחיקוי בצה״ל ומופת בחברה הישראלית.

הקצין הלוחם נדרש לפיקוד מלפנים, מנהיגות, בקיאות במקצוע הצבאי והבנה כי פעמים רבות גורל המערכה בידיו, בשגרה, בביטחון השוטף, בחירום ובמלחמה. ברוח המשפט החרוט על קירות האבן 'ממני תראו וכן תעשו' הובילו את אנשיכם תוך דוגמא אישית, הכינו אותם לכל משימה וזכרו שאתם עמוד האש לפני המחנה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו