אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בשל ניגוד עניינים: מנהל מחלקת הכשרות בקרית מלאכי יפוטר

מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית קריית מלאכי, אברהם בן עמי, יפוטר לאלתר מתפקידו בשל התנהלות בתפקידו תוך ניגוד עניינים חריף - כך קבע בית הדין למשמעת של שירות המדינה

בשל ניגוד עניינים: מנהל מחלקת הכשרות יפוטר
  פלאש 90

בית הדין למשמעת של שירות המדינה פסק נגד מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית קריית מלאכי, אברהם בן עמי, וקבע כי בשל ניגוד עניינים בין היתר, הוא יפוטר לאלתר מתפקידו.

נגד בן עמי הוגשה תובענה בה נטען כי במקביל לעבודתו במועצה הדתית נהג לשמש כמשגיח כשרות בחו"ל מטעם "בד"צ בית יוסף" עבור חברת "נטו" – במעשים אלו עבד בעבודה פרטית ללא היתר ובניגוד עניינים חמור.

עוד באותו נושא

מחטף: מערך הכשרות לא יהיה בסמכות שר הדתות


6

בנוסף, נטען כי במשך תקופת העסקתו לא נהג להעביר כלל כרטיס נוכחות, וכי ב- 68 מועדים בהם שהה בחו"ל לצורך עבודתו הפרטית דווחו עבורו ימי חופשה או מחלה.

כאמור, בית הדין למשמעת של שירות המדינה  קיבל את עמדת אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה  וגזר על העובד פיטורין לאלתר, פסילה לצמיתות למועצה הדתית קריית מלאכי ופסילה עד גיל 60 לשירות המדינה ולכלל המועצות הדתיות, אשר משמעה מניעת יציאה לגמלאות עד לגיל 60.

לעניין ניגוד העניינים ציין בית הדין למשמעת: "עבודתו הפרטית בחברת "נטו" בחו"ל עמדה בניגוד עניינים ישיר חריף ובוטה עם תפקידו כמנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית שעה שמפעליה של חברה זו בארץ היו נתונים להשגחתו ולפיקוחו".

"מצב זה של ניגוד עניינים כה בולט נמשך תקופה ארוכה מאוד, בין השנים 2018-2015, ויש בו לגמד כל טענה שהנאשם ראה במילוי תפקידיו רק את השליחות הציבורית לנגד עיניו".

עוד נכתב כי "אבן יסוד בערכי השירות הציבורי היא שאסור שיהיה לעובד ציבור, המפעיל סמכותו לגבי נושא מסוים, ענין אחר, אישי או מוסדי, באותו נושא. הסיבה לכך נעוצה בחשש שהעניין האחר שיש לאותו עובד ציבור ישפיע על דרך פעולתו או על שיקול דעתו."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו