עדות בכנסת: "התחלתי להימשך לנשים והיום אני נשוי לאישה ואב לילדים"

עדות בכנסת: "התחלתי להימשך לנשים והיום אני נשוי לאישה ואב לילדים"

גבר בעילום שם העיד כי הוא עבר טיפולי המרה והפך לסטרייט. הדבר אירע במהלך דיון לגבי הצעת חוק לאיסור טיפולי המרה: "לא תגידו לי על מה לדבר ולעבוד עם הפסיכולוג שלי"

author-image
"התחלתי להימשך לנשים והיום אני נשוי ואב לילדים"
  אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה (שאטרסטוק)

היום התקיים בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות דיון לגבי הצעת חוק לאיסור טיפולי המרה, במהלכו העיד גבר בעילום שם כי הוא עבר טיפולי המרה והפך לסטרייט.

לדבריו: "עברתי תהליך פסיכודינאמי אצל פסיכולוג. ממצב שמעולם לא נמשכתי לנשים, התחלתי להימשך והיום אני נשוי לאישה ואב לילדים. לא עברתי שטיפות מוח או פרקטיקות קשות, אלא טופלתי בדרך של אהבה וחסד".

עוד הוסיף: "אנשים רואים בי השראה ואף אחד לא יגיד מה המהות הפנימית שלי. עשרות אנשים הצליחו בתהליכים כאלה ואני לא יכול לשמוע את הדיבורים האלה שהם לא אמת. לא תגידו לי על מה לדבר ולעבוד עם הפסיכולוג שלי. אני עדות לזה שאפשר לעבור תהליך".

בארגון בוחרים במשפחה מסרו בתגובה לקיום הדיון: "הצעות חוק אלו, שלכאורה מטרתן להגן על בעלי אותה נטייה, פוגעות בהם, בכך שהן מבקשות לשלול מאנשים בגירים את זכותם לבחור בטיפול לגיטימי ומקצועי התואם את אמונתם, ובכך הן גוזרות עליהם אומללות, משאירות אותם "תקועים" לכל ימי חייהם בבחירה בין חיי סבל ובדידות לבין נטישת עקרונותיהם וערכיהם, ומונעות מהם כל אפשרות לממש את חלומם להקים משפחה של איש ואישה, ולהביא חיים לעולם בדרך כל הארץ על ידי קשר אישות עם בן/בת המין השני".

עוד הוסיפו: "הצעות החוק הללו אינן נובעות מדאגה לאותם המבקשים מתוך בחירה חופשית סיוע מאנשי מקצוע מוסמכים, אלא הינן חלק מאותה מגמה המערערת סדרי עולם ומפרקת את מוסד המשפחה המסורתי, ומבטאות פחד פנימי עמוק מהכרה בכך, שאכן אין האדם מחויב להיות עבד לנטיותיו, וכי יש אפשרות במקרים רבים להביא מזור לאותם המבקשים בכך. להצעות חוק פטרנליסטיות של כפייה בלתי מוסרית שכזאת, אשר סותרות את זהותה היהודית של מדינת ישראל, אין מקום בספר החוקים".

עוד באותו נושא

"הפסיכולוג אמר לי לשכב עם חברים. הייתי בת 13"


90

מקואליציית ארגוני הקהילה הדתית הגאה חברותא, בת קול ושב"ל נמסר: "אנו מברכים על הדיון שהתקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות על חוק איסור טיפולי המרה של חה"כ ניצן הורוביץ ומרב מיכאלי. פעילי הארגונים באו וסיפרו על ההתעללות שעברו במהלך הטיפולים, והתעמתו עם מטפליהם ומכריהם מאותם הימים שהיו גם הם בדיון".

"התגייסות רבתי נרשמה בקרב שונאינו; אולם כרגיל, אלה ש"הומרו"- דיברו באלמוניות, ואלה שלא דיברו באלמוניות, לא באמת "הומרו". אין תימה שכל מי שהגיע בכוונה לצאת נגד החוק השתייכו לסוכנויות ההמרה או ללובי השנאה. החוק לא בא למנוע טיפול מאף אחד; הוא בא לאסור על פסיכולוגים לבצע מה שכבר הוגדר כלא אתי, מסוכן, מזיק ולא מועיל, ע"י כל גורמי המקצוע בעולם".

עוד מסרו: "במהלך הדיון, גם הכחישו את קיומם של להט"בים דתיים ושל הקהילה שלנו, בטענות המאוסות על חוסר השילוב של הזהות הדתית והלהט"בית. אנו מזמינים את כל הרוצה בכך לבוא ולהכיר אותנו, על המשפחות היפות שלנו, ועל שומרי התורה והמצוות בקהילה שלנו. בס"ד נמשיך להילחם כנד שקר ההמרה, ובעזר ה' נעשה ונצליח".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
עבר טיפולי המרה והפך לסטרייט
MaRRY | 02-11-2020 14:11
היה לי חבר כמוך - עבר טיפול המרה וטיכנן חתונה...לאחר חמש-עשרה שנה נאמר לי שיום לפני חתונתו חתך לעמצו את הוורידים...
אתה מחרטט...
רופא | 02-11-2020 18:34
אתה מחרטט את המוח,לך חזרה לבן הזוג,אצלך המרה לא תועיל, רק הרדמה היא הפיתרון
2
למה הבאתם דווקא את ההוא בעילום שם ולא את אבנר
אני | 02-11-2020 14:25
הבחור השני שהגיע, שיש לו שם ופנים, שעבר טיפול והיום נשוי עם ילדה?
3
לא מפתיע שהומופוב...
א.ב. | 02-11-2020 14:40
לא מפתיע שהומופוב נותן במה לפוסט יחידי ולא לעשרות פוסטים כאובים הפוכים
יושרה עיתונאית היא הומופוביה?
אני | 03-11-2020 20:57
הטרור הלהטבי לא עוצר
4
זה הצעת צחוק
גיא | 02-11-2020 15:08
נגד הטבע אי אפשר להילחם. קו נגד יוצר הטבע. מטורפים.