אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המהפך במוסדות הלאומיים: מחוייבים למפעל ההתיישבות

שלוש שנות עבודה מאומצת מאחורי הקלעים במטה קבוצת ההתיישבות 'הליכוד שלי' - הביאו לנצחון הימין במוסדות הלאומיים. חיים כץ: "קבוצת ההתיישבות - המבוגר האחראי"

ההתיישבות הביאה לניצחון הימין במוסדות הלאומיים
  צילום: הליכוד שלי - קבוצת ההתיישבות בליכוד

מפגש סיכום של צמרת הליכוד העולמי לבחירות לקונגרס הציוני והמוסדות לאומיים נערך אתמול (א') בלשכתו של ראש המועצה האזורית שומרון ומייסד 'הליכוד שלי' יוסי דגן.

בליכוד ובימין מרוצים מאוד מההשגים של הליכוד בפרט והימין בכלל במוסדות הלאומיים. חשיבות המוסדות הלאומיים בהם ההסתדרות, קק"ל, הסוכנות וקרן היסוד נחשפה לציבור במהלך השנה האחרונה, וזאת בעקבות מאבקי השליטה במפלגת השלטון והבחירות בליכוד העולמי, אשר גררו את חברי מרכז הליכוד פעמיים לקלפיות בסניפי הליכוד בארץ.

עוד באותו נושא

יעקב חגואל נבחר ליו"ר ההסתדרות הציונית העולמית


4

בפגישה אתמול נכחו, יעקב חגואל מי שנבחר לתפקיד יו"ר ההסדתרות הציונית העולמית, לאחר שהגיע לסיכום עם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר, לפיה זוהר יקבל את ראשות הליכוד העולמית ויתמוך בו, לאחר מאבק בין השניים. גם ח"כ חיים כץ שיכנס לתפקיד יו"ר קק"ל בעוד שנתיים.

אליהם נלוותה גם ח"כ אתי עטיה, יחד עם מייסדי 'הליכוד שלי' – קבוצת ההתיישבות הגדולה בליכוד: יוסי דגן, יוני הישראלי ויעקב וינברגר, סיכם את ההצלחה ההיסטורית של העברת המוסדות הלאומיים לידי הימין האידאולוגי.

הפגישה אתמול בשומרון (צילום: הליכוד שלי - קבוצת ההתיישבות בליכוד)

חברי הכנסת באו להודות לראשי 'הליכוד שלי' על הדחיפה והתפקיד המרכזי שלקחו על עצמם במהלך שהניבו הישג היסטורי ומהפך במוסדות, מבחינת הימין האידאולוגי.

לדברי החברים, הצלחה זו באה בעבודה קשה וממושכת שידעה עליות ומורדות ואף מתחים ומהמורות בין הכוחות השונים בתוך הליכוד העולמי.

הסיפור מתחיל כשבעוד ראש הממשלה נתניהו הביע את תמיכתו הפומבית בזוהר ונתן לו את הגב המפלגתי, חגואל ששימש כסגן ומ״מ יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית ולו קשרים רבים בנציגויות מסביב לעולם ועשרות פעילים שהתייצבו לשירותו, ושניהם התמודדו על ראשות הליכוד העולמי. זוהר ניצח בארץ, אך היה עלול להפסיד בקרב הצירים מחו"ל. לבסוף נרקח דיל בו זוהר יתמוך בחגואל לתפקיד יו"ר ההתסדרות הציונית העולמית ואילו הדרך של זוהר תהיה סלולה לליכוד העולמי.

בעקבות זאת חגואל נבחר כאמור לתפקיד יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית. בנוסף, קק"ל, שנשלטה שנים רבות על ידי השמאל ומפלגת העבודה תעבור לידי הימין, כאשר בשנתיים הראשונות יעמוד בראשה אברהם דובדבני (דובדב) איש ימין אידאולוגי מובהק, ולאחר מכן יוחלף על ידי ח"כ חיים כץ יו"ר שדולת ארץ ישראל, אשר יכנס לתפקיד יו"ר קק״ל.

הקרב מאחוריהם לעת עתה (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90, דוברות הכנסת)

גם חברת "הימנותא", הגוף הניהולי הגדול אשר מרכז את רכישת הקרקעות בארץ וביו"ש תעבור מהרפורמים לגוש הימין.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון ומייסד 'הליכוד שלי' פתח ואמר: "כל המחנה הלאומי, שהוא הרוב הגדול של עם ישראל מברך על האחדות הזו. לאחר שנים ארוכות הושגה ב"ה שליטה של המחנה הלאומי. זה דבר גדול. האחדות היא מסר חשוב לכל המחנה הלאומי כי ארץ ישראל נבנית מתוך אחדות.

אני רוצה לברך חברנו היקר ח"כ חיים כץ אשר בנוסף להיותו יו"ר מרכז הליכוד יהיה שנתיים יו"ר קק"ל שהיא זרוע מרכזית וחשובה ביותר לעם ישראל בכלל ולהתיישבות ביהודה ושומרון בפרט. אנו סמוכים ובטוחים שיעשה את זה לטובת מדינת ישראל ולטובת ארץ ישראל.

אני מברך גם את חברנו היקר יעקב חגואל יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אשר מוביל את כלל המערכת של המוסדות הלאומיים. אנו סמוכים ובטוחים שתדע לאחד את כולם ותביא אותנו לעוצמה גדולה של בניין ארץ ישראל ובפרט כאן בשומרון. אני מברך גם את חברנו היקר יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אשר יהיה בעזרת ה' יו"ר הליכוד העולמי בארבע השנים הבאות ויביא אותנו להישגים גדולים.

ערב של אחדות בין ישראל לארה"ב. חגואל (קרדיט: סרוגים)

אנו מאד שמחים שהגענו לרגע הזה לאחר כל האתגרים והמהמורות. אנו נמשיך לפעול ב'ליכוד שלי' כקבוצה אידאולוגית יחד עם כולם כדי לחזק את בניין הכח של ארץ ישראל."

ח"כ חיים כץ, יו"ר מרכז הליכוד הודה לראשי 'הליכוד שלי': "אנו כאן באירוע אמירת תודה לחברים יוסי דגן, יעקב וינברגר ויוני הישראלי על כך שהם זרעו את זרעי האחדות, היו "המבוגרים האחראים" והביאו אותנו לשולחן אחד. אני בטוח שנמשיך לשתף פעולה עבור מדינת ישראל, ואני מודה גם ליעקב חגואל ומיקי זוהר חבריי לדרך. הצלחתם היא הצלחת תושבי מדינת ישראל."

חיים כץ בסיור בשומרון עם יוסי דגן (צילום: רועי חדי)

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית אמר: "אני רוצה להודות לקבוצת 'הליכוד שלי' שהולכת איתנו שנים רבות ומחזקת את ההתיישבות ביהודה ושומרון ובישראל כולה, נמשיך באחדות זו."

ח"כ מיקי זוהר יו"ר הקואליציה ברך את החברים: "אני רוצה להודות לכולם על השותפות הנהדרת, אין לי ספק שהיא תביא אותנו להצלחות כבירות למען ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל." הוא פנה ליעקב חגואל מולו התמודד אך לפני כחודש בליכוד העולמי: "יעקב, אני מאחל לך הצלחה כבירה בתפקיד אליו אתה נכנס. זו אחריות עצומה כלפי עם ישראל בארץ ובתפוצות. אעמוד לרשותך בדרך הזו. חבריי ב'ליכוד שלי' יוסי, יוני ויעקב, אתם שותפים לדרך. עשינו רבות ובעזרת ה' יש לנו עוד הרבה מה לעשות בעתיד."

דגן סיכם: "במעלה הדרך נוצרה מתיחות בתוך הליכוד העולמי. אך בעבודה מאומצת יחד עם חברינו יעקב חגואל, חיים כץ ומיקי זוהר, וכגוף אידאולוגי חזק ומאחד, הצלחנו להביא לפשרה ואחדות – ורוב לימין במוסדות. המאבקים הפנימיים מאחורינו ואנו מודים לקב"ה על הזכות הגדולה להיות חלק ממהלך עצום והיסטורי למען ארץ ישראל.

באמצעות תמיכת חברי המרכז שלנו וכמובן בניין הכוח של המתפקדים, התאפשרה הקמת הקואליציה הגדולה של הימין במוסדות הלאומיים – וזאת בעזרת הרוב הימני שנבנה בעמל רב ובשילוב כוחות בשלוש השנים האחרונות בצירי הקונגרס היהודי בעולם. כולם יודעים שהמטרה שלנו ברורה: מליון מתיישבים ביהודה ושומרון. גאלנו את נכסי הלאום היהודי, עליהם שילמו יהודים בכספם מעל מאה שנות ציונות למען ההתיישבות. יהודים אלו חלמו על ארץ ישראל, שלצערנו הוזנחה והופקרה, בלשון המעטה, עשרות שנים על ידי השמאל."

דגן הדגיש: "העבודה שלנו רק מתחילה, ובשילוב כוחות נחזק ונבנה את ההתיישבות ביהודה ושומרון."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
פשוט נורא איך...
דוד כהן | 27-10-2020 8:55
פשוט נורא איך משתפים פעולה בשחיתויות הג'ובים של חיים כץ ומיקי זוהר ואחכ מציכים את זה כנצחון ההתיישבות
2
זה לא ימין....
בניה | 27-10-2020 9:17
זה לא ימין. זו חלוקת ג'ובים למקורבים. הליכוד כבר מזמן לא ימין.
3
הליכוד הפך למפאי:...
נתנאל | 27-10-2020 9:35
הליכוד הפך למפאי: מפלגת שילטון מדושנת שכל מה שמעניין אותה זה חלוקת ג'ובים ומנעמי השילטון על חשבון משלם המיסים. אין אידאולוגיה ואין דאגה לציבור - רק נהנתנות ותאוות בצע. אוי לנו שאלו נציגי הסרוגים.