אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"לחבר את הישובים הצעירים למים וחשמל"

ח"כ אתי עטיה סיירה בשומרון עם ראש המועצה יוסי דגן, וקראה לחבר באופן מיידי את חוות גלעד וחוות יאיר ויתר המאחזים למים וחשמל: "לא אנושי להשאיר משפחות בלי מים וחשמל"

"לחבר את הישובים הצעירים למים וחשמל"
  ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן יחד עם חכ אתי עטיה ויעל שבח. קרדיט: רועי חדי

ח"כ אתי עטיה (ליכוד) סיירה בשומרון עם ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, קיימה עמו ישיבת עבודה, ביקרה בחוות גלעד נפגשה עם חברי מזכירות הישוב, עם איתי ובת ציון זר מייסדי החווה, וכן ביקרה בביתה של יעל שבח אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, ושמעה על המצוקה הגדולה שבה נמצאות המשפחות בישובים הצעירים שאינם מחוברים למים וחשמל.

בפגישת העבודה עם ראש המועצה דגן וכן במפגשים עם מזכירות ותושבי חוות גלעד, אלו סיפרו לה על המצוקה הגדולה.

עוד באותו נושא

בשל בעיות קו מתח: קצר חשמלי שרף את הבית בחווה


4

ח"כ אתי עטיה: "אני בחוות גלעד מצטרפת לקריאה באופן מיידי לחבר את היישובים הצעירים לחשמל ומים. לא ייתכן ולא אנושי שלתושבים לא יהיו תנאים הומניטרים.

יש עשרת אלפים תושבים ביישובים הצעירים, בחוות גלעד, חוות יאיר ועוד שמגיעות להם כמו כולם זכויות הומניטריות, הם לא פחות מגבעת שמואל וכפר סבא.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "הדרישה לחבר חשמל ומים ליישובים הצעירים זה לא רק לעשות צדק עם למעלה מעשרת אלפים תושבים המתגוררים באותם יישובים צעירים, זו דרישה מוסרית ביותר ולא משנה אם מדובר באיש ימין או איש שמאל, כל אדם מוסרי שיש בו קצת מצפון בלבבו צריך להתקומם על כך שבשנת 2020 יש כאלה ששווים יותר כאלה ששווים פחות וכאלה שלא שווים בכלל.

לא יכול להיות שאנשים שגרים ביישובים הצעירים, חוות גלעד, חוות יאיר מעוז צבי, בכל כך הרבה מקומות ביהודה ושומרון הם מקום ראשון בחובות למדינה אבל כשמדובר בזכויות הם מקום אחרון. ובראש ובראשונה חשמל ומים, זו דרישה כל כך פשוטה, כל כך טבעית, אני מתבייש שזה לא קרה עד עכשיו".

יעל שבח אלמנתו של הרב רזיאל שבח שנרצח בפיגוע ירי סמוך לחוות גלעד לפני פחות מ 3 שנים העלתה את זעקת המשפחות בפני חברת הכנסת:

"אני מברכת את אתי שהגיעה לכאן, אני מצטרפת לקריאה שלה כמו כל המשפחות בחוות גלעד וההתיישבות הצעירה. זעקה גדולה. אנחנו ממש מבקשים לחבר אותנו לחשמל ולמים. הגענו רק השבוע למצב שבית של משפחה יקרה נשרף כליל בשל החיבור הלא מוסדר לחשמל. וחיי המשפחה ניצלו בנס. הגיע הזמן לטפל בזה באופן מיידי ואני חושבת שעכשיו עם התמיכה של אתי ועם הכלים הפרלמנטרים שלה היא תוכל להצטרף לעזרה הזו.

יעל שבח באולפן סרוגים (צילום ועריכה: זאבי רוזנברג)

הישוב חוות גלעד מונה כ 96 משפחות, הוקם עי משה זר ואיתי זר לזכר גלעד זר שנרצח לא רחוק משם. לפני קצת פחות מ 3 שנים נרצח בסמוך למקום תושב הישוב הרב רזיאל שבח, חודש לאחר מכן הממשלה החליטה להכיר בחוות גלעד כישוב, ראש הממשלה נתן הנחייה לחבר את חוות גלעד לחשמל ומים ואף על פי כן המקום לא חובר לחשמל ומים. מועצה אזורית שומרון פועלת בחודשים האחרונים בכדי לחבר את הישובים הצעירים לחשמל ומים, השר מיכאל ביטון חכ מיכל שיר, חכ אוריאל בוסו, וחכ משה ארבל הגיעו לחוות גלעד עם ראש המועצה האזורית שומרון כדי לקדם את הנושא.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
להתנחלויות הלא חוקיות...
גבעת שמואל | 22-10-2020 21:03
להתנחלויות הלא חוקיות בפלסטין יש שם מכובס חדש, ישובים חדשים. כאשר יבואו לפנות אותן הדוסים התכמנים יגידו... אבל חיברו אותן למים וחשמל. עדיף שלא בשביל שכולנו נזכור שהן הוקמו שלא כחוק, על קרקעות פרטיות שדודות וסופן להתפרק.
מכיוון שהיא...
תשובה | 23-10-2020 9:14
מכיוון שהיא הוקמה כחוק. לא קמו כמה פולשים, השתלטו על הקרקע ואז עוד באו בדרישות. יש אמנם כמה כאלה (משפחת אלפרון למשל), אבל זה מיעוט של משפחות פשע, שלבסוף המדינה צתליחה לפנות.
ומה עם אוניברסיטת תל אביב?
שאלה | 23-10-2020 7:07
למה אתה לא מפגין מול שערי אוניברסיטת תל אביב כדי לנתק אותה ממים וחשמל?
2
יישר כוח ענק...
עירוניסט | 22-10-2020 21:33
יישר כוח ענק לתושבי חוות גלעד הגיבורים. עצוב מאוד שעד עכשיו נמרח הסיפור של המים והחשמל. אני מאוד מקווה שכל הנאומים והצילומים שהיו שם היום יובילו גם למעשים..
3
כן לחבר אותם...
יפה יוסף הנזירה | 25-10-2020 12:04
כן לחבר אותם למיין וחשמל.כל הארץ שייכת לנו היהודים.