אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

7 שנים לפטירת הרב עובדיה יוסף זצ"ל, אירוע זיכרון התקיים בכנסת ישראל

7 שנים לפטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, בכנס ביוזמת סיעת ש"ס התקיים אירוע זיכרון ממלכתי לזכרו. "אחד מגדולי הדור של העם היהודי" אמר יו"ר הכנסת יריב לוין

דרעי: "לו מרן היה כאן, היה זועק לשמור על ההנחיות"
  צילומסך

היום ג' בחשוון הוא יום פטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. בכנסת, התקיים אירוע זיכרון ממלכתי למרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל במלאת 7 שנים להסתלקותו, בהשתתפות בכירי המדינה, שרים וחברי כנסת שאורגן על ידי סיעת ש"ס.

"אין לי ספק שלו מרן היה עומד כאן, הוא היה זועק שצריך לשמור על כל ההנחיות, יכול להיות שהיה מקל עלינו גם להתמודד", אמר יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי. מרן היה מנצל את האירוע הגדול הזה לחשבון נפש פרטי וציבורי. הוא היה זרקור שלנו לפני המחנה, והיה בכאב נוראי היה אומר לנו לדאוג לחלשים במצב הזה של ההתמודדות והמצוקה החברתית.

ראש הממשלה נתניהו אמר: "לפני 7 שנים נפרדנו מהרב עובדיה יוסף. הרב עובדיה היה גדול הדורות, הוא גם זקף את קומתה של יהדות המזרח. הוא תרם לתפיסה שאנו זקוקים לה ביישום ההלכה. ההלכה חייבת לשרת את החיים ולזה היו לו כתפיים רחבות".

"כך בפסיקה שלו על נשים עגונות אחרי מלחמת יום הכיפורים, הוא קבע והחליט. אפשר גיור של יהדות ברית המועצות, והוא הבין שהוא מאפשר להתאים אותה לצרכי החיים. אני מסכים איתך אריה, שהוא היה מתייצב היום עם הצורך החיוני לשמור על החיים".

"הדבר השני שהיה מאוד חביב", הוסיף נתניהו. "הוא היה שוקד על לימודיו ומתמיד בהתמדה אין קץ. הוא נתן סטירות חיבה לא מעט, אהבת ישראל קרנה ממנו החוצה, גם לגבי מורשת ישראל וגם לגבי הדאגה שלו לכל אדם. אני בטוח שכולנו נמשיך ללכת בדרכו, ואני אומר את זה בייחוד בשעה הזו".

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, לציון יום פטירתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל: "אנחנו מציינים היום 7 שנים לפטירתו של אחד מגדולי הדור של העם היהודי".

"הרב יוסף היה אחד מגדולי הדור, פוסק יוצא דופן, ידען גדול אשר רבים בציבור החרדי, בציבור הדתי ואף בציבור החילוני הלכו אחריו ושאבו מן הידע הרב שלו. הוא הותיר אחריו שורה ארוכה של ספרים, כתבים ותלמידים חכמים.

אומץ הלב שהיה לו, האופי החדשני בפסיקותיו, פעילותו למען שילובם של יוצאי אתיופיה בישראל ועשייתו למען חינוך הדור הצעיר על מורשת יהדות המזרח, היו ברכה לעם ישראל ולמדינת ישראל. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

ח״כ אופיר סופר כתב היום: "היום ג' חשוון, אנו מציינים את יום פטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. ‏מורשתו האוהבת והמחבקת של הרב- דווקא בשעת משבר מהגדולים שידעה המדינה, חסרה לנו מאוד. דמותו ופסיקתו המקלה והמקרבת ילוו את העם היהודי לדורי דורות. ‏זכותו תגן עלינו".

השרה מירי רגב כתבה בפייסבוק: "היום אנו מציינים את פטירתו של הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, מגדולי הפוסקים שלנו, ענק הדורות. הרב עובדיה עליו השלום התיר את עגונות מלחמת יום הכיפורים, פסק כי ביתא ישראל, יוצאות ויוצאי אתיופיה הם בני עמנו, הגדיל את מסורת ישראל והאדירה בקרב כל שכבות העם בישראל. לדרשותיו האזינו בשקיקה רבות ורבים. הרב זצ"ל ניחן בחוש הומור ובאהבת העם שלנו. חסרונו מורגש אך מורשתו לעד קיימת!"

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט כתב בפייסובק "'רָאִיתִי בְּנֵי עֲלִיָּיה וְהֵן מוּעָטִין'. לפני 7 שנים הסתלק מאיתנו מנהיג ענק בסדר גודל של דורות. אהב כל יהודי באשר הוא, איש צנום עם לב עצום. חריף שכל ופרגמטי".

"חמלה אין סופית הייתה בו לכל אדם, זכה והביא לתקומת יהדות המזרח, פורץ דרך בעולם ההלכה ומניף הדגל של כוח דְהֶתֵּירָא עדיף (כוחו של ההיתר חזק יותר).

מרן הראשון לציון, רבי עובדיה יוסף, זכר צדיק לברכה. ידע לאחות ולחבר בשום שכל ואהבת ישראל עצומה. האיר את ליבותיהם של מאות אלפי יהודים בארץ ובתפוצות. הקים בית חם של מסורת וערכים לבני עדות המזרח. בניו הרבנים מעידים שאם היה עמנו היה זועק בשער בת רבים לשמור על הנחיות משרד הבריאות במלואן! מכיוון שקדושת החיים קודמת לכל".

"הרב עובדיה יוסף הוא השראה של מנהיגות תורנית בצוק העיתים. החלטותיו ופסיקותיו כתבו את ההיסטוריה היהודית והישראלית בדור האחרון. כמה קולו הצלול האוהב והחומל חסר בימים האלה של ימי מגיפה ומריבה בתוך ישראל. 'חבל על דאבדין'.זכרו לברכה".

גם ח"כ איילת שקד כתבה בפייסבוק: "האהבה והחמלה של הרב לכל יהודי, הנהגתו האיתנה והשכל הישר בפסיקותיו, כה חסרים לנו בימים של משבר הקורונה הגדול. קדושת החיים היתה ערך עליון במשנתו והמראות הקשים היו נחסכים מאיתנו לו היה עימנו, כפי שמעידים בניו".

"'גדול הפוסקים' כך נקרא בפי כל, הילד שעלה מבגדד ובחכמתו הנדירה האיר את ליבותיהם של ישראל.בפסקיו הרבים ניתן לראות את גדלותו ואומץ ליבו של הרב. המפורסמים שבהם: חיבור יהדות אתיופיה לעם ישראל, התרת עגונות מלחמת יום הכיפורים, התר מכירה בשנת השמיטה ועוד אלפי פסקים נועזים שניתנו ללא חת ומורא. יהי זכרו ברוך, מנוחתו עדן"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
למה לא עשו...
אוייערבאך | 21-10-2020 16:11
למה לא עשו טקס זכרון לרב שלמה גורן ? למה מקפחים את הרב הראשי האשכנזי שכיהן פאר יחד איתו ?
האשכנזים לא יודעים...
אלון | 21-10-2020 21:25
האשכנזים לא יודעים איך לכבד רבנים. מישתמשים וזורקים