אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יועצו של טראמפ לסרוגים: "עומאן ומרוקו יצטרפו להסכמי השלום"

ד"ר מייק אוונס, יועצו של נשיא ארה"ב, אמר בראיון לסרוגים כי עומאן ומרוקו יהיו הבאות לחתום על הסכם שלום עם ישראל. על קמפיין הבחירות: "ממליץ לא להמעיט בערכו של הנשיא"

יועץ טראמפ: "עומאן ומרוקו יצטרפו להסכמי השלום"

הישורת האחרונה: שבועיים לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב, ד"ר מייק אוונס, מייסד המוזיאון לידידי ישראל ויועצו של הנשיא דונלד טראמפ, סיפר בראיון לאולפן סרוגים על ההתנהלות הנדרשת מטראמפ בישורת האחרונה וכיצד תוצאות הבחירות ישפיעו על ישראל. עוד התייחס להליכי הנורמליזציה בין ישראל למדינות המפרץ, וחשף מי המדינות הבאות שיצטרפו להסכמי השלום.

למרות אחוזי התמיכה הנמוכים שטראמפ מקבל בסקרים, אוונס טען כי הכל עדיין פתוח. "הנשיא עורך כמות עצומה של קמפיינים ואירועי בחירות, ככה הוא זכה בפעם הקודמת" אמר. "לפעמים הוא עורך שלושה אירועים ביום אחד, אז לא כדאי להמעיט בערכו. אותו דבר קרה בבחירות הקודמות, ובסוף הוא זכה ברוב האלקטורים – אז זה יכול לקרות שוב".

(עיצוב וגרפיקה: ניסים פרץ)

"גם אי אפשר להמעיט בערכו של קולות האוונגליסטים תומכי ישראל" הוסיף. "לי יש 71 מיליון תומכים, וכולם בעדו במאה אחוז, כי כולם יודעים שהוא עלה מעבר לכל הציפיות שלו. אם הוא זוכה, כנראה שזה יהיה הבלוק שנותן לו את הניצחון".

"אי אפשר לקבל ציון 100 על הטיפול בקורונה"

מערכת הבחירות הנוכחית עוסקת בעיקר במשבר הקורונה והמגפה העולמית – כשההתנהלות של ממשל טראמפ זכתה לביקורת רבה בציבור בשל נתוני התחלואה הגבוהים ומספר הקרבנות הגבוה ביותר בעולם. למרות זאת, אוונס טען כי טראמפ עושה ככל יכולתו ומתמודד כמו כל העולם עם המצב הקשה.

"הקורונה השתלטה לחלוטין על מערכת הבחירות הזו, אך אין שום מדיניות לטיפול בקורונה שמצליחה לרצות את האזרחים לחלוטין" טען. "הקורונה הרסה את הכלכלה בכל מדינות העולם, ואין עדיין חיסון. אף אחד לא יכול לקבל ציון 100 על הטיפול בקורונה, הכי טוב שאפשר בתנאים הללו זה 70".

וזה הציון שהיית נותן לטראמפ והמדינות שלו?

"אני לא חושב שהוא מצליח. הצעתי לו כבר מזמן שלא להתערב בטיפול בקורונה, ולהשאיר את זה לסגן הנשיא מייק פנס – כי בסופו של דבר האשמה תיפול על מישהו, עדיף שהמטרה תהיה על הגב שלו. אין דרך לנצח במקרה הזה, מי שאחראי על הטיפול יואשם בכישלונות, לא משנה מה".

"אם טראמפ לא היה מחלים מקורונה, הבחירות כבר היו נגמרות"

אולי האירוע המשמעותי ביותר של מערכת הבחירות הייתה ההידבקות של טראמפ ורעייתו מלניה בנגיף הקורונה לפני כשלושה שבועות. בארה"ב העריכו תחילה כי מדובר במכת מוות לקמפיין שהדגיש כי אין מה להיבהל מהקורונה, אך אוונס אמר כי הוא הצליח להתאושש מהאירוע.

עוד באותו נושא

"הבוחרים הישראלים מעניינים מאד את ארה"ב"


3

"החדשות הטובות הן שהוא החלים כל כך מהר. אם הוא לא היה מחלים, הבחירות כבר היו נגמרות עכשיו" ציין היועץ. "הוא חייב לעשות עצרות בחירות, והוא מנהל את הקמפיין בצורה מעולה. עכשיו הוא חזר, והוא מלא באנרגיה ונותן 110 אחוז".

"עומאן ומרוקו יצטרפו להסכמי השלום"

בהמשך אוונס התייחס לתכנית הריבונות הישראלית, שתוארה על ידו בעבר כ"הזדמנות חד פעמית לישראל" – אך מאז הוקפאה לטובת הסכמי השלום עם בחריין ואיחוד האמירויות. בדבריו הזכיר כי "אמרתי כבר לפני שנתיים ש-5-6 מדינות ערביות יפעלו לשלום עם ישראל, אז אני ידעתי שזה יגיע. אני עדיין יודע מה עוד יגיע בעתיד".

יהיו עוד מדינות שיצטרפו לשלום? אנשים אומרים "יהיו עוד" כבר הרבה זמן, ועדיין לא ראינו אף אחת מאז בחריין.

"אני יכול להגיד לך שיורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, הוא המניע העומד מאחורי כל המהלך, גם אם הוא בחיים לא יודה בכך. עומאן תצטרף בקרוב, וגם מרוקו – יהיו עוד הרבה מדינות שיצטרפו להסכם השלום".

עוד באותו נושא

יועצו של טראמפ בטור מיוחד: "הכדור בידי נתניהו"

לדבריו, "הסכמי השלום הם חלק מתוכנית המאה של טראמפ. אם הוא נבחר לקדנציה שנייה, יהיו לפחות עוד 3-4 מדינות שיחתמו על שלום – והמדינות הללו הן המממנות הגדולות של הרשות הפלסטינית. אם הן מכוננות יחסים עם ישראל, הן יחתכו את הכסף המועבר לפלסטינים, ואי אפשר לממן טרור בלי כסף. מדובר בתוכנית אסטרטגית מעולה, שבאמת מייבשת את הביצה הפלסטינית – אז יהיה טוב מאד לישראל עם טראמפ ייבחר שוב".

"ביידן תומך בישראל, אך לא ינסה לקדם דברים"

כשנשאל על הטענות של רבים במפלגה הרפובליקנית, שהזהירו כי ניצחון של ג'ו ביידן יהיה מסוכן לישראל, אוונס הבהיר כי הוא "לא מאמין לזה בכלל. ביידן תומך בישראל, הוא לא יהיה אויב של ישראל. מצד שני, הוא לא דונלד טראמפ".

עם זאת, הוא לא היסס לתקוף את סגן הנשיא לשעבר, והזהיר כי "אם נשיא דמוקרטי יכנס לבית הלבן, יהיה לו את ג'יי סטריט באוזן אחת ואת ברני סנדרס באוזן השנייה. זה יהיה משחק שונה לחלוטין במקרה כזה. למרות זאת, נתניהו הוא חד כמו שועל, והוא יוכל לעבוד עם הדמוקרטים – אבל זה לא יהיה כפי שהיה עכשיו בעידן טראמפ, ותוכנית המאה תיזרק לפח האשפה".

"לא יהיה אויב של ישראל". ג'ו ביידן (צילום: שאטרסטוק)

לטענתו, "ביידן ינסה לקדם את המו"מ עם הפלסטינים, ואני חושב שזו טעות – בגלל השחיתות, ובגלל כל מה שקורה בעזה. אני חושב שהעולם הערבי צריך להיות זה שמכתיב את התנאים למו"מ, לא הפלסטינים. ביידן ינסה לזוז אחורה במקום לקדם דברים, וזה לא כל כך טוב".

מה לגבי איראן? הוא היה חלק מהממשל שניהל את המו"מ על הסכם הגרעין, שממנו הנשיא טראמפ פרש.

איראן תהיה מרוצה מאד. אני מכיר את שר החוץ שלהם, נפגשתי איתו בעבר – והוא יהיה מרוצה מזה. הם כולם ינסו להתחבר לביידן ויבטיחו כל מיני הבטחות שהם לא יקיימו – וישראל תסבול כתוצאה".

"הישראלים מבינים את טראמפ"

בסיכום אוונס התייחס לפערים בין הקהילה היהודית בארה"ב לבין הישראלים שמצביעים בבחירות לנשיאות, על רקע סקרם שאמרו כי היהודים האמריקנים יצביעו ברובם לביידן – זאת בניגוד לישראלים שתומכים בעיקר בטראמפ. "הישראלים הם צברים. הם חזקים וקשוחים, והם אומרים את מה שהם מאמינים בו, בלי בולשיט" הסביר. "זו הסיבה שהם אוהבים את דונלד טראמפ – גם אם הם לא מסכימים עם כל דבר שהוא אומר, הוא אומר את הדברים כפי שהם".

"מנגד, בארה"ב היהודי הממוצע יותר תואם לאישיות של ביידן, שהם רוצים להיות פוליטיקלי קורקט" המשיך. "דונלד טראמפ הוא לא פוליטיקלי קורקט, אבל יש לו ביצים גדולות. או שאתה אוהב את טראמפ, או שאתה שונא אותו".

"אני חושב שהישראלים מבינים את טראמפ, והם בסדר איתו – כי הם יודעים שהוא מקיים את ההבטחות שלו, והוא אומר את מה שהוא חושב" סיכם אוונס. "הוא יכול להיות ראש הממשלה של ישראל. העצה שלי לנתניהו – תעיף את גנץ ותכניס במקומו את טראמפ, זו תהיה נבחרת החלומות לישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
יופי יהיה חשיש...
מה.ש מדינת קרטל סמים | 20-10-2020 9:44
יופי יהיה חשיש הכנס גם לתרופות או לא
2
טראמפ יעוף בעזרת...
אלי | 21-10-2020 2:31
טראמפ יעוף בעזרת השם. ביידן יהיה שפוי וטוב יותר
קשה לי...
ללכ | 23-10-2020 3:28
קשה לי להאמין שבאמת קוראים לך אלי כי כל אחד רואה שטראמפ הוא שליח של העם היהודי אז אלי תעבוד על מישהו אחר יהודי שלא רוצה טראמפ ??