מחאת הנשים: נשות הכותל נשארו מחוץ לרחבת הכותל - סרוגים

מחאת הנשים: נשות הכותל נשארו מחוץ לרחבת הכותל

אלפי נשים חרדיות הגיעו הבוקר לכותל המערבי כדי למחות נגד 'נשות הכותל'. בגלל הצפיפות המשטרה מנעה מנשות הכותל להגיע לעזרת הנשים והן נאלצו להתפלל ברחבה העליונה

מחאת הנשים: נשות הכותל נשארו מחוץ לרחבת הכותל
  נשות הכותל מוקפות (ישראל קרליץ חדשות 24)

מאות נשים חרדיות הגיעו הבוקר (ב') לתפילת שחרית ברחבת הכותל כדי למחות על כניסתן למקום של 'נשות הכותל'.

החל מהשעה 06:00 בבוקר זרמו מכל רחבי ירושלים בנות סמינרים שמילאו את עזרת הנשים ברחבת הכותל עד אפס מקום. במשטרה שקלו בתחילה לחסום את הכניסות לרחבת הכותל ובכך להפר סיכומים מוקדמים עם רב הכותל, אולם בסופו של דבר נמנעה מצעד זה.

המשטרה לא לקחה סיכון ועשרות בלשים נראו מפטרלים בין המתפללים הגברים כדי להיערך לכל מהומה אפשרית. חלוקת השתיה החמה למתפללים נאסרה בהוראת המשטרה, בעקבות השלכת כוסות קפה בחודש שעבר.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

עשרות 'נשות הכותל' שהגיעו לכותל המערבי לפרובוקציה החודשית, עוכבו על ידי המשטרה ברחבה העליונה ונמנעה כניסתן לעזרת הנשים, בפעם הראשונה מאז התיר להם היועץ המשפטי להתפלל בעזרת הנשים כמנהגן.

תמונות מרחבת הכותל (ישראל קרליץ, חדשות 24)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
ממש חבל
מיקי | 08-07-2013 12:50
מה יה’ הסוף עם הגזרות הקשות בארצינו הקדושה? ובפרט בחילול ד' בכותל המערבי? המקום הכי קדוש בעולם, רבותי הגיע הזמן!!!!!!! שכל בעל דעת יידע שלא צריכים לפתוח את העיניים הרבה, בשביל להבין שכל העולם מתהפך בשנים האחרונות, בצורה מהירה ומטורפת לקראת בואו של משיח צדקנו, שחלק מתפקידו יהיה להביא שעבוד מלכויות, ובית המקדש השלישי וכו’, ואז ידעו כי ד’ אחד ושמו אחד….בלי הציונים הרשעים והכופרים. כמו שאנו מתפללים בימים הקדושים: וּבְכֵן צַדִּיקִים יִרְאוּ וְיִשְׂמָחוּ וִישָׁרִים יַעֲלזוּ. וַחֲסִידִים בְּרִנָּה יָגִילוּ. וְעולָתָה תִּקְפָּץ פִּיהָ. וְהָרִשְׁעָה כֻּלָּהּ כְּעָשָׁן תִּכְלֶה. כִּי תַעֲבִיר מֶמְשֶׁלֶת זָדון מִן הָאָרֶץ: וְתִמְלךְ אַתָּה הוּא ד’ אֱלהקינוּ מְהֵרָה לְבַדֶּךָ עַל כָּל מַעֲשֶׂיךָ. בְּהַר צִיּון מִשְׁכַּן כְּבודֶךָ. וּבִירוּשָׁלַיִם עִיר קָדְשֶׁךָ. כַּכָּתוּב בְּדִבְרֵי קָדְשֶׁךָ. יִמְלךְ ד’ לְעולָם אֱלקיִךְ צִיּון לְדר וָדר……… לזכור טוב ששותפי ממשלת השמד והשנאה – יתנו את הדין בקרוב. היום ר"ח מנחם אב הוא יום עצוב לעם ישראל בכל העולם. לא ליפול ח"ו, רק לזכור, ש“והיא שעמדה לאבותינו ולנו.. שבכל דור…והקב”ה מצלינו מידם” “עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו קל” חזק חזק. אנחנו גם חייבים להתחיל לשפר מעשינו-המצות ומעשים טובים, ולהתעורר מיד, ולשוב ולבקש על נפשינו מהקב”ה, זה חייב להיות “‘הנושא היחידי” שלנו, זה חייב לבעור בעצמותינו יומם ולילה, ואז בודאי ישמע אותנו בורא העולם, ויחון אותנו לפליטת עולמים ויגאלנו גאולת עולם בקרוב ממ”ש אמן ואמן כל שותפי ממשלת-מדינת איזראיל-השמד והשנאה – יתנו את הדין בקרוב, ע"י הקב"ה. ומתפללים בכל יום שיקויים הפסוק הצילני נא מיד אחי מיד עשו, ואנחנו צריכים להמשיך לקדש שם שמים כל יום וכל רגע. גם כבר הגיע הזמן שאנחנו נתפלל בכוונה, ולשפר הצניעות של הנשים הצדקניות בכל הארץ, כולם ללבוש "שאל" ע"פ חיובי הצניעות של דורי דורות. ובזכות זה יהיה ישועות גדולות לנו ולכל עם ישראל בכל העולם כולו, אמן. ———————— הטרדות שמקיפות כל אחד ואחד, מסיטות ומונעות מאיתנו האמת הנכון, לבקש ולצפות באמת גמור, לגאולה שלמה, למשיח, “לבית המקדש השלישי”, לאושר הנפלא הזה השמחה האמיתית בעולם הזה. לוּ באמת היינו צועקים והיינו כואבים את חסרוננו זה, בודאי היינו כבר נגאלים, וזאת על פי דברי המדרש (ילקוט איכה פרשה א’): “אמר יצחק לפני הקדוש ברוך הוא: שמא אין חזרה לבנים?! אמר לו: אל תאמר כן, (אם) יש דור שהוא מצפה למלכותי – מיד הם נגאלים, שנאמר ויש תקוה לאחריתך נאום ה’ ושבו בנים לגבולם”. חייבים להכניס זאת טוב טוב למוחנו ולליבנו: אין לנו פתרון אחר, זהו הפתרון האמיתי היחידי! ואנחנו חייבים להתעורר מיד, ולבקש על כך מהקב”ה, זה חייב להיות ‘הנושא’ שלנו, זה חייב לבעור בעצמותינו יומם ולילה, אין לנו זמן לישון, רק חיזוק ותשובה וכו' ואז בודאי ישמע אותנו בורא העולם ויחון אותנו לפליטת עולמים ויגאלנו גאולת עולם בקרוב ממש אמן ואמן!
2
מיקי, כנראה שאת לא תזכי להיות שם
| 08-07-2013 13:04
אם ככה את תמשיכי להעליז על הציונים שרק בזכותם החלה החזרה לארץ הקודש! אם לא הציונים, ארץ ישראל היתה שוממה ואסקופה נדרסת למחולליה ולאויביה הרבים!
3
רבי אומר גדול השלום שאפילו ישראל עובדים עבודת כוכבים
אפרים | 08-07-2013 13:41
ושלום ביניהם אמר המקום כביכול איני יכול לשלוט בהן כיון ששלום ביניהם (בראשית רבה פרשה לח ד"ה ו ר"א ורבי). עצוב שכל מה שחלק מעם ישראל מוצא לעשות בראש חודש אב הוא להרבות שנאה ולא לאפשר למקום לסלוח לנו
4
מסכן נפתלי ופישון לא הולך להם להכניס רפורמה בדת
לאומי (דתי) | 08-07-2013 15:38
5
שלום רק עם חילונים לא עם מי ששומר מצוות
השקפה דלי"ת אמיתית | 08-07-2013 15:45
6
תחליטו מאות או אלפים די לכפייה הדתית ולכפיית אפלייה
נעמה | 09-07-2013 6:22