אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המדינה בעד דיון בג"ץ נוסף על הכנסת חמץ לבתי חולים

בתגובה לבקשת הרבנות הראשית לישראל לקיים דיון נוסף לגבי פסק הדין שהורה לאפשר הכנסת חמץ במהלך חג הפסח לבתי החולים, המדינה הודיעה כי היא תומכת בקיומו כיוון שלפסק הדין יהיו השלכות קשות

המדינה בעד דיון בג"ץ נוסף על הכנסת חמץ לבתי חולים
  בית חולים, ארכיון (David Cohen/Flash90)

המדינה הגיבה לבקשת הרבנות הראשית לישראל שהוגשה באמצעות פרופ' אביעד הכהן, לקיים בבג"ץ דיון נוסף על הכנסת חמץ לבתי חולים בחג הפסח. כזכור, בג"ץ קבע בחודש אפריל האחרון כי האיסור להכניס חמץ לבתי חולים במהלך חג הפסח נעשה בחוסר סמכות, וכי מעתה ואילך יהיה אסור למאבטחים לחפש אוכל בכלי באי בית החולים או לפנות בכל הערה בנושא.

בעמדה שהוגשה לבג"ץ נאמר כי לאחר שקילה של התוצאות האופרטיביות של פסק הדין, המדינה סבורה, כי לדעת הרוב בפסק הדין יהיו השלכות קשות על האפשרות לקבוע פתרון מעשי למימוש הצו המוחלט המתיר את הכנסת החמץ לבתי החולים, באופן שיהלום את הקביעות בפסק הדין.

עוד באותו נושא

בג"צ: אין למנוע הכנסת חמץ לבתי החולים בפסח


24

הקביעה נגד חלופת מתחמי המזון, בה יהיה ניתן להכניס חמץ למתחמים מסויימים ולא לכל בית החולים, שהוצגה על ידי המדינה כפתרון מאוזן, בפרט בנוגע למידת הפגיעה בזכויותיהם של המטופלים המבקשים לצרוך חמץ במרחב האישי שלהם ולא במתחמים – מצרות מאוד את האפשרות המעשית למצוא מתווה המיישם באופן הולם את הקביעות שבפסק הדין.

המדינה הודיעה שתטען בית המשפט כי "מציאת פתרון אשר יקיים את הצו המוחלט, קרי, אשר יאפשר הכנסת מזון לשטח בתי החולים, תוך קביעת הסדרים מתאימים אשר יאפשרו שמירה על כשרות המזון המוגש על ידם – היא מלאכה עדינה של איזון בין זכויותיהם של כל המטופלים ובאי בתי החולים – אלה המבקשים לצרוך חמץ בשטח בית החולים לצד אלה המבקשים להסתמך על האוכל הכשר המוגש בו".

"זאת, בפרט בשים לב לעמדה המקצועית של הרבנות הראשית לישראל הרואה בהכנסת חמץ כלשהו למתחם בית החולים קושי הלכתי מובהק, ולצד עמדתו המקצועית של משרד הבריאות בדבר הקושי הקיים בפתרונות אחרים, לרבות השימוש בכלים חד פעמיים".

עוד יטען על ידי המדינה, כי הקביעה הנחרצת של בג"ץ נגד הצעת המדינה להגדיר מתחמי מזון בהם יהיה אפשר להכניס חמץ, מונעת להשתמש בהצעה כחלק מ"האתגר המורכב" שהוטל על המדינה לקביעת הסדר מתאים שיאפשר מצד אחד למי שמעוניין לצרוך מזון כשר בתחומי בית החולים במהלך חג הפסח ומצד שני שהדבר לא ישפיע על בחירת המזון של אחרים, או יפגע בזכויותיהם באופן בלתי מידתי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו