אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כהנא: "נלך עם הליכוד כשבנט יהיה ראש ממשלה"

יומיים אחרי שתמך בהצעת האי אמון של יאיר לפיד, ח"כ מתן כהנא הסביר כי המתקפה נגדם היא "ספין ליגה ג' דרום של הליכוד" ואומר: "אנחנו גם מפלגה לציונות הדתית וגם כלל ישראלית"

כהנא: "נלך עם הליכוד כשבנט יהיה ראש ממשלה"

יום אחרי פרסום הקלטות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כנגד שי ניצן, ח"כ מתן כהנא התייחס היום (רביעי) באולפן סרוגים לחשיפה של עמית סגל ואמר כי נדרש רפורמה בפרקליטות. עוד התייחס להצעת אי האמון של יש עתיד, והצבעתו בעד העלאת יאיר לפיד לראשות הממשלה.

"התחושות באמת לא נוחות אל מול החשיפה הזו, אבל זה מתלבש על פני כל מה שאנחנו אומרים כל הזמן – את מערכת המשפט, ובתוכה הפרקליטות, צריכים לבדוק, לעשות עליה בקרה ולעשות עליה פיקוח. צריך לחשוף את מה שקורה שם, אמרנו את זה כל הזמן" אמר. "יש מפלגה אחרת עם מנהיג אחר שמנעו כל הזמן מהשרה שקד לקדם תהליכים בפרקליטות ובתי המשפט, ועכשיו אנחנו אוכלים את הפירות הבאושים האלה".

מדובר בהקלטות של אפי נווה, מי שהיה השותף של איילת שקד. יש חשש שיוציאו הקלטות גם עליה?

"שוחחתי עם שקד, היא לא חוששת בכלל מדבר כזה. אבל צריך לראות מה יש פה – לוקחים טלפון של אדם וחודרים למרחב הכי פרטי שלו. אני חושב שזה דבר מזעזע, ואני די מופתע שעדיין לא מענישים את מי שעשה את זה. הקלות שבה היום חודרים למרחב הכי אישי של אדם זה נורא ואיום, זו עבירה פלילית ויש עליה עונש חמור. המעורבים בפריצה לטלפון של אפי נווה צריכים לשלם מחיר כבד, ובאותה נשימה לא יכול להיות שאלה שמעורבים בזה שיש עליהם הקלטות סתר – אי אפשר לבדוק מה קורה בהקלטות שלהם".

"יש בעיה חמורה במערכת המשפט, אנחנו אומרים את זה כל הזמן"

במענה לשאלה על הטענות של מיקי זוהר שצריך להדיח את מנדלבליט ולפתוח מחדש את חקירות נתניהו, כהנא הבהיר כי הוא "לא נכנס למקרים הספציפיים של החקירה הזו. אני רק יכול להגיד שבאופן כללי המפלגה שלנו באופן עקבי חושבת שצריך לפתוח את מה שקורה במערכת המשפט, בין אם זה בפרקליטות ובין אם זה בבתי המשפט – בלי קשר לסוגיה כזו או אחרת. אצלנו זה לא נובע ממניעים אישיים. לצערי אצל הליכוד זה רק מעניין כשהפרשיות הללו חורכות את שולי גלימתו של נתניהו".

אבל יש את הטענה שגם בנט אמר, שכל ראש ממשלה שיגיע מהימין יתפרו לו תיקים.

"אני חושב שהמצב הזה בעייתי מאד, וגם מנדלבליט עצמו אמר לפני שנבחר להיות היועץ המשפטי לממשלה שתופרים לו תיק. לפניו גם אמרו את זה טומי לפיד ז"ל, הנשיא ריבלין – כולם חשבו שזה כנופיית שלטון החוק. יש פה בעיה חמורה, שאנחנו כל הזמן קוראים לטפל בה – בלי קשר לסוגיה משפטית כזו או אחרת".

"נכון ללכת לבחירות וכמה שיותר מהר"

בהמשך כהנא התייחס לאירועי מושב הפתיחה של הכנסת, בהם הועלה הצעת אי אמון קונסטרוקטיבית מצד האופוזיציה – כשבדבריו כהנא הבהיר כי ימינה לא תומכים ביאיר לפיד לראשות הממשלה. "מדובר בספין ליגה ג' דרום" הבהיר. "הספין נועד להסיט את תשומת הלב מהכישלון הקולוסלי של נתניהו בטיפול במשבר הקורונה הכלכלי, החברתי והבריאותי ולקחת אותו לספינים לא רלוונטים לכלום".

לדבריו, "ההצבעה הזו הייתה הצבעה ככל הצבעת אי אמון עד אותו רגע. 20 שניות לפני שהצבענו בעד לפיד לראשות הממשלה, הצבענו גם בעד ניצן הורוביץ שיהיה ראש ממשלה, ועשר שניות אחרי זה הורוביץ ולפיד המליצו על ליברמן שיהיה ראש ממשלה. כי ככה זה באופוזיציה – מגישים הצעות אי אמון, ואנחנו מצביעים בעד ההצעות של המפלגות הציוניות. עשינו ככה מאז הקמת הממשלה ונעשה ככה בהמשך. כל ההצבעות אי אמון האלה הם סמליות ומצביעות על חוסר הרצון שלנו מהממשלה והעומד בראשה".

עוד באותו נושא

כדאי לנפתלי בנט להתרחק מיאיר לפיד כמו מאש


24

אתם רוצים להפיל את הממשלה? 

"אנחנו חושבים שעכשיו נכון ללכת לבחירות. הממשלה הזו היא הממשלה הכי רעה שהייתה למדינת ישראל, צריך להיפרד כמה שיותר מהר מהממשלה הרעה הזאת וללכת לבחירות".

ועל מי תמליצו במצב כזה לראשות הממשלה? 

"פשיטא שנפתלי בנט".

לא תמליצו על בנימין נתניהו?

"אני מאד מקווה שנתניהו לא יקבל את מספר המנדטים הגבוה ביותר, ונראה שהמגמה היא כזו. נתניהו נכשל כישלון חרוץ בטיפול במשבר קשה, הוא קרס בעת משבר, ומנגד אנחנו רואים שבנט הוא מנהיג שבעיתות משבר מתעלה על עצמו, מסתובב ורואה את המצוקות של האנשים, פוגש את העם ויודע להביא פתרונות. הוא יודע לאחות את הקרעים בעם, יחד איתו נוציא את העגלה מהבוץ".

"לא לקחו את הרעיונות של בנט משיקולים אישיים"

מאשימים את בנט על כך שהוא המליץ לפתוח את כל העסקים ולצאת קדימה, ועכשיו חזרנו לסגר. קל לתקוף את הממשלה מהאופוזיציה, אבל אתם חושבים שהוא היה מביא פתרונות יותר טובים? 

"בוודאי. בנט הביא תכנית מסודרת כבר בסוף מרץ ואפילו הפך אותה לספר, נתן אותה לראש הממשלה ואמר לו לקחת את זה. מבחינתו שכל הקרדיט יהיה לנתניהו, רק שיוציא את המדינה מהבוץ. לצערנו בגלל מניעים לא ענייניים ושיקולים אישיים, יוצא שהממשלה רק מאמצת את ההצעות של בנט חודשיים שלושה אחרי – וזה מה שהביא אותנו למצב הזה".

עוד באותו נושא

בנט לנתניהו: "אתה לא מבין את הסבל שעוברים אזרחיך"


28

"ביום שני בנימין נתניהו עמד על הבמה והשוויץ בזה שהוא עשה סגר למדינת ישראל. זה כמו שמישהו יקח את הראש שלך ויכניס אותו לגיגית מים, יטביע אותך – ובשנייה האחרונה יוציא את הראש שלך מהמים ויבקש שתמחא לו כפיים ותודה לו שהציל אותך" הוסיף לטעון. "סגר זה עדות לכישלון נוראי של נתניהו, מה הוא מתגאה בזה?".

"נלך עם הליכוד כשבנט ראש ממשלה"

נושא נוסף שנמצא כעת על סדר היום הוא הסכמי השלום עם איחוד האמירויות – כשחלק מחברי ימינה כבר אמרו שלא יתמכו באישור ההסכם בהצבעה מחר בכנסת. "ההסכמים האלה בעיניי הם טובים, לפחות מה שכתוב" טען. "אנחנו יודעים רק מה שבא מולנו, ומה שבא מולנו זה המסמכים. ברור לנו שיש להסכמים האלה השלכות קשות, אבל הן לא כתובות במסמכים".

לדבריו, "במסמכים יש משפט אחד שמדבר על 'התביעות הלגיטימיות של העם הפלסטיני' – ואנחנו הרי חושבים שאין דבר כזה עם פלסטיני, ובטח שהתביעות שלהן אינן לגיטימיות. אנחנו עדיין עושים בירורים, מחר נראה איך כולם יצביעו".

גם סמוטריץ' הודיע שלא יתמוך בזה, אבל הוא גם לא הצביע איתכם בהצבעת אי אמון. מה קרה, זה האיחוד הלאומי וימינה?

"מאז סמוטריץ' התבטא כמה פעמים ואמר ש'בכל שבוע אחר הוא היה מצביע'. לדעתי מה שקרה זה שיום לפני כן הוא התכתש עם יאיר לפיד על המינוי של אפי איתם כיו"ר יד ושם, ולא התחשק לו באותו רגע להצביע בעד לפיד".

בנט הלך עם לפיד בעבר. זה יכול לקרות שוב?

"צריך לזכור שיאיר לפיד הוא ראש מפלגת שמאל, שאמרה שצריך לפנות מאה אלף מתיישבים יהודים מבתיהם ביו"ש. יש עתיד עסוק בשיח מסכסך ומלבה, ואין לנו מה ללכת איתם. זה לא רלוונטי".

אז תלכו עם הליכוד? 

"בפירוש, הליכוד כשהם רוצים מדברים ימין, וכשהם יהיו לידנו אז הם גם יתנהגו כמו ימין. אפשר שנלך עם הליכוד, אבל רק כשנפתלי בנט הוא ראש הממשלה והם יצטרפו אלינו".

"אנחנו גם מפלגה לציונות הדתית וגם כלל ישראלית"

כשנשאל על העלייה של ימינה בסקרים ל-23 מנדטים וההשפעה האפשרית על החיבורים בימין, כהנא אמר ש"הרשימה שלנו תהיה רשימה גדולה ומגוונת, שתוכל לפנות לכל הציבור. בוודאי שנלך עם סמוטריץ' – הוא בשר מבשרנו, הציונות הדתית כולה תהיה מיוצגת ברשימה ולא יהיה לציונות הדתית שום בית אחר".

גם כשסמוטריץ' רוצה לפנות רק לציונות הדתית ולא להיות מפלגה שפונה לכלל האוכלוסייה?

"מי שדואג לציונות הדתית כיום זה אנחנו, אין לה בית אחר. אנחנו נמשיך לרכז את כל הדברים שיקרים לציונות הדתית, אבל נהיה גם מפלגה רחבה שפונה לחילונים, למסורתיים, לדתיים, למזרחיים, לאשכנזים, לעולים חדשים או עולים וותיקים – כולם ירגישו טוב אצלנו. כל מי שרוצה להחליף את נתניהו יבין שאנחנו האפשרות היחידה".

אז תהיו מפלגת ציונות דתית שפונה גם החוצה, או מפלגה כללית שפונה גם פנימה? 

"זה ניואנס מיותר לדבר עליו, כי בסופו של דבר כל אדם בציונות הדתית יבין שאין לו אף מפלגה אחרת שתייצג אותו יותר טוב מהמפלגה שלנו, שנמצאים בה סמוטריץ', סופר, מתן כהנא, נפתלי בנט – זו מפלגה עם אנשים שבאים מהציונות הדתית ושהיא חשובה להם. אבל אנחנו מסתכלים גם באופן רחב על כלל החברה הישראלית, יהיו עוד אנשים שייצגו מגוון דעות. אנחנו לא מחפשים כוכבים נוצצים, נביא אנשי עשייה רציניים שמייצגים ציבורים רחבים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
30 תגובות - 26 דיונים מיין לפי
1
ברור שהוא מתאים להזיות של
חיימי | 14-10-2020 18:08
בנט אבל האם הכיפות הסרוגות לא ראויים לנציגות יותר רצינית? הרי הוא יודע - ואם לא אז הוא סתם פנטזיונר - שאני אגיע לירח לפני שבנט יהיה רוהמ. רוב הציבור שלנו נמצא בליכוד וכל עוזבי בן גביר גם הצביעו לליכוד . בנט לא משך אותם אליו אלא רק פילג ופילג.
כהנא שמאל קיצוני מלא כסף בכיסים שחיק טמיא
כהנא רפורמי | 14-10-2020 23:27
כהנא יהיה כפרה של הרב כהנא הי''ד
כשיצמחו לבנט ש''ט עגבניה על הקרחת יהיה רה''מ
בנט ש''ט רפורמי | 14-10-2020 18:40
מנוול בנט
2
כהנא אתה חי...
נוני | 14-10-2020 18:08
כהנא אתה חי בעולם אחר. הזוי שכמותך.
3
חייו ומעלליו של...
משה וייס | 14-10-2020 18:09
חייו ומעלליו של בנט עורך ומגיש צבי ברקאי הופיע בעולמינו הפוליטי ב-2012. למי שזוכר, התנועה שלו ביחד עם איילת שקד בכלל היתה תנועת 'ישראל שלי'. היא היתה תנועה פוליטית שמטרתה היתה ליצור כוח פוליטי על מנת להיכנס לליכוד ככוח פוליטי חזק ודרכו ברבות הימים לכבוש את הליכוד. מאחר והכניסה לליכוד היתה חסומה עבור שניהם בגלל היריבות עם נתניהו, הגה אורי אורבך רעיון שבנט ביחד עם שקד ישתלטו על הבית היהודי לצורך המטרות הפוליטיות שלהם. הבית היהודי כבר באותו זמן היה במשבר מנהיגותי גדול מאוד מכל מיני סיבות, ובנט בעצתו של אורי אורבך החליט להשתלט על הבית היהודי. מלכתחילה לא היה בכוונתו של בנט להישאר כראש הבית היהודי, אלא להשתמש בבית היהודי כפלטפורמת ביניים וקרש קפיצה להתקדמות פוליטית למען המטרה הגדולה להגיע לכס ראשות הממשלה. בנט, מעולם לא היה בשר מבשרה של הציונות הדתית, הוא במהותו ליכודניק השייך לישראל הגדולה. איילת שקד אין לה דבר ולא חצי דבר עם הציונות הדתית, והיא כמו החבר שלה החליטו להשתמש בתנועה של הציונות הדתית ובציונות הדתית ככלי שרת למאווייהם הפוליטיים. הציונות הדתית בגלל סיבות זמניות והיסטוריות אפשרה להם להשתלט על המפלגה מתוך תמימות ותקווה כי הם ירימו את קרן הציונות הדתית. במקום להבין כי שני הנוכלים האלו רק עושים בהם שימוש, וברגע שהם יראו לנכון כי הציונות הדתית שוב אינה מועילה למטרות שלהם הם יזרקו אותם פצועים בצידי הכביש (כמו שכך היה בשלהי 2019), הציונות הדתית הלכה בעיניים עיוורות אחרי בנט את שקד. בנט כבש בסערה את מפלגת הציונות הדתית (על ידי חוקרים סמויים נגד אורלב). אחרי הניצחון בבחירות דבר אחד היה מול העיניים, כיצד הוא כובל את ביבי וגורם לו להיכשל גם במחיר כישלון הימין. באותו הזמן לא עניין את בנט, לא ריבונות ולא מאבק במערכת המשפט כי אם דבר אחד להכניע את ביבי. לא עניין אותו בכלל הצורכים של הציונות הדתית, ולכן הוא עשה שני דברים, א' הוא חבר בברית אחים ללפיד בכדי לכבול את ביבי לגמרי; הוא לא לקח שום משרד הנוגע לציונות הדתית, לא משרד החינוך ולא משרד הדתות, כי אם משרד הכלכלה, מתוך מטרה להיכנס למרכז במחיר של מלחמה בדת ביחד עם האח לפיד הוא גרם לסכסוך הגדול בין החרדים לליכוד ובין החרדים לציונות הדתית, הוא הקים את הממשלה הרעה של לפיד העיקר לנצח את ביבי ולהגיע לעמדת שלטון גם בחיר הריסת הימין. במלחמת צוק איתן, הוא הדליף קבוע מהקבינט, נלחם נגד הממשלה שהוא היה חלק ממנה, נלחם נגד ראש הממשלה, נגד שר הביטחון דאז בוגי יעלון, נגד הרמטכל, נגד כולם, במחיר הדלפות ודהלגיטימציה לממשלה בזמן מלחמה, העיקר לבלוט ולהיראות כמלאך המושיע. בשלהי 2014 יזם ביחד עם לפיד וליברמן את סגירת עיתון ישראל היום, למרות שהוא היה אז השופר היחיד של הימין, בגלל שהעיתון תמך בביבי והדבר הפריע לו למאווים הפוליטיים שלו, ולכן, הוא היה מוכן לחבל לימין כולו העיקר שביבי לא יהנה מהעיתון. הוא יזם ביחד עם ליברמן ולפיד פוטש בממשלה שהוא היה חבר בה, אך למזלו הרע ביבי הקדים אותם ופירק את הממשלה לבחירות. כעת בנט הלך לשלב הבא, לבנות ליכוד ב'. הוא ניסה את מזלו בכל מיני טריקים מוזרים, הבאת אלי אוחנה וסרטונים מוזרים של היפסטר תל אביבי. למעשה, בבחירות 2015, הדבר לא הועיל לו והציבור סוף סוף התחיל להבין כי מדובר במשיח שקר, הבית היהודי חזר לגודל הטבעי שלו של 8 מנדטים. אחרי הבחירות, ליברמן לא נכנס לממשלה, ובנט בשביל תאוות השלטון, סחט את הליכוד עם 8 מנדטים לקבל גם את משרד החינוך וגם את משרד המשפטים, למרות שמעולם מפלגה כל כך קטנה לא קיבלה שני משרדים כל כך חשובים. כעת האסטרטגיה היתה לאגוף כמה שיותר את הליכוד מימין בשביל לבלוט מימין. בכל שנות כהונת הממשלה בנט מירר את החיים לליכוד ולממשלה שהוא בתוכה מתוך רצון שככה הציבור הימני/ליכודי יילך אחריו. הוא נלחם בכל הזדמנות בראש הממשלה ובממשלה, השפיל את ראש הממשלה, הזכיר כל הזמן את נאום בר אילן למרות שהוא ידע יותר טוב מכולם כמה הנאום היה טקטי למען להינצל מאובמה. אבל למען קישוש קולות שלו, לא היה איכפת לו הנזק לימין כולו, העיקר שייראה כאילו הוא יותר ימני מנתניהו. שקד, עם יחסי ציבור גדולים לא עשתה שום שינוי מהותי במערכת המשפט, עשתה יד אחת עם אפי נווה ועם חיות, והכניסה שופטים עם כיפה ושביס, כאילו שיש בדבר משמעות אמיתית לימניות ולשמרנות. היא הגנה על רות דוד, הגינה על שי ניצן, הגינה על מנדלבליט, בעיקר בשביל ללחום נגד נתניהו, מאחר ואלו הם שעבדו בכל הכוח להוריד את נתניהו דרך תפירת התיקים. שקד נהנתה מהדבר הזה תוך גיבוי מלא לשלושת האנשים האלו, למרות שמלחמה נגד נתניהו שהוא מנהיג הימין זהו הכרזת מלחמה נגד הימין כולו, אבל בשביל האינטרסים שלהם טוב להם, נתניהו עם משפטים, נתניהו עם משפטים הוא נתניהו מוחלש ואולי אפילו הוא יעוף בגלל זה, אז הכל שווה גם במחיר הפסד לימין כולו. בנט נלחם נגד יעלון בכל הכוח, שחק אותו עד תום, העיקר בשביל להצטייר כמר ביטחון וכאיש ימין. לאחר מכן כאשר ליברמן נכנס לממשלה וקיבל את משרד הביטחון, המשיך בנט בדרך הקלוקלת שלו ובחוסר לויאליות שלו, והלם בליברמן בכל הזדמנות עד שליברמן גם נשבר ופרש מהממשלה. כאשר היו קרובים לבחירות ממש, אחרי הבטחות ברורות כי הם הולכים ביחד עם הבית היהודי פרשו בנט ושקד בקול רעש גדול מהבית היהודי, תוך שהם משאירים את מפלגת האם של הציונות הדתית נטושה פצועה ושבורה בצידי הדרך, אך ורק בגלל שאצה להם הדרך להגיע לשלטון מתוך הבנה כי עידן נתניהו קרב אל קיצו. סיכנו את הימין כולו בהרפתקאה שעלתה ביוקר רב באשר הימין כולו ללא ליברמן קיבל 60 מנדטים, ובנט לא עבר את אחוז החסימה ובכך גרם שלא יכלו להקים ממשלת ימין. נזכור, כי אילו לא היה יוצא להרפתקאה הזאת שכולה מאווים אישיים ומגלומניה, ממזמן כבר היינו היום באמצע השנה השנייה של ממשלת ימין יציבה בנט לא למד את הלקח ובבחירות שניות, התעקש להשאיר את עוצמה יהודית בחוץ בשביל להיראות טוב בעיני התקשורת והשמאל כדי שהחלום שלו על ראשות הממשלה יצליח. לאחר הבחירות השניות, כמעט נכנס לממשלה עם גנץ למרות פירוק הימין כולו, העיקר שהוא ואיילת שקד יקבלו תפקידים יוקרתיים, אלא שנתניהו הקדים אותו ונתן לו את משרד הביטחון. בבחירות שלישיות, שוב סיכן את כל הימין על ידי פירוק הבית היהודי לגמרי והשארת עוצמה יהודית בחוץ ובכך גרם לאובדן של עוד 2 מנדטים יקרים וקריטיים, הכל בשביל הדמיונות והמאוויים האישיים שלו. לאחר הבחירות, מיד עם פרוץ הקורונה ועד היום ניהל מדיניות עצמאית המנגחת את מדיניות הממשלה והעומד בראשה, רק בשביל שוב לזכות להיראות כמלאך המושיע. בנט היה והנו מוכן לגרום לזעזוע וחוסר יציבות שלטונית ימנית בשביל דמיונות של הצלחה. בזמן חירום כמו הקורונה, הוא לא נכנס לממשלה בגלל שהוא לא קיבל את הגובים שהוא רצה לסחוט. בנט, מאז פרוץ הקורונה ועד היום, כל שבוע אומר משו אחר, העיקר לערער את אימון הציבור בממשלה בזמן מלחמה ולזכות לאהדת העם ובפרט התקשורת. בנט לא בוחל בעלילות שווא על הממשלה והעומד בראשה כאילו לא מעניין אותם כלום לא הבריאות של הציבור ולא הכלכלה, העיקר שייראה כאילו הוא מר קורונה. הוא הרי יודע בבירור כי כל התנהגות כזאת שלו לא מועילה כלום מאחר ואין מצב שהוא יקבל אחריות על הקורונה, שווה לו דקות התהילה אך ורק בשביל שהוא יקבל עוד מנדטים בדמיונות שלו על חשבון בריאות הציבור. נלחם בתוכנית הריבונות למרות שהוא ידע שאין תוכנית יותר טובה, אבל חשוב לו יותר כי נתניהו ייכשל בתוכנית הריבונות ובלבד שלא ייגרם מצב שנתניהו גם מחיל ריבונות ואו אז לא יהיה לו מה למכור לציבור. הרזומה שלו מוכיח כי מדובר באדם ציני, מגלומן ומסוכן שבשביל אינטרסים פוליטיים אישיים הוא מוכן לסכן את בריאות הציבור כולו ואת האינטרסים של הימין.
4
בנט ומפלגתו ישחקו עד עפר לקראת הבחירות
בנט רפורמי | 14-10-2020 18:11
סרטן התגלה בצוואר בנט. מצבו מסוכן כנראה
5
החילונים כבר ברחו...
ימינה זה לא ציונות דתית | 14-10-2020 18:12
החילונים כבר ברחו מהאורווה של ימינה. נשארו שם עוד כמה טיפשים עם כיפות סרוגות שצופים בשטיפת המוח של ערוץ 7. ימינה שוב משתמשת בציונות הדתית ובנט יזרוק אותנו שוב ושוב ושוב... יאלה הגיע הזמן להתקדם
6
לא הבנתי את...
עוד מגלומן | 14-10-2020 18:14
לא הבנתי את התשובה... ואם ימינה שוב תקבל 7/ מנדטים אז הליכוד, שס ליהדות התורה יהיו תחת בנט?!
7
בהצלחה עם אחוז...
חווה סופר | 14-10-2020 18:15
בהצלחה עם אחוז החסימה
8
אני מעריך שתסיימו...
איך בנט יכול להיות ראש ממשלה עם 5 מנדטים? | 14-10-2020 18:16
אני מעריך שתסיימו בסביבות 5/6 מנדטים.
9
תולדות חייו של...
אריה | 14-10-2020 18:20
תולדות חייו של בנט. -בא לבית היהודי -נטש את הבית היהודי עם חובות -לא עבר את אחוז החסימה -חזר לבית היהודי וביקש משקד לעמוד בראש. -פרק את הבית היהודי העיף את מוטי יוגב ובן דהן שכנע את סילמן לבגוד ברפי על מנת להפעיל לחץ על הרב רפי שיחק ברב דרוקמן להטיל ווטו על עוצמה יהודית. -כרגע מנהל מאבק נגד הממשלה יחד עם לפיד וליברמן וטוען שהוא כבר לא מגזרי. יש למישהו מושג מה הקשר של בנט ושקד לציונות הדתית(למפדל של פעם)?!
10
נפתלי בנט עוד...
חיים | 14-10-2020 18:23
נפתלי בנט עוד רגע חוזר להיות דמות בארץ נהדרת
11
מצאתי את הספר...
זאביק | 14-10-2020 18:24
מצאתי את הספר של בנט בפח הזבל ואני משתמש בו בתור מעצור לדלת
היתי מציע...
סופר | 14-10-2020 21:02
היתי מציע להניח אותו בעמדת שמיתפנים שם הכלבים בגינה הציבורית,לכל דיכפין לפנות אחרי הכלב
12
איילת שקד הגיעה...
תמר | 14-10-2020 18:26
איילת שקד הגיעה לכנס בחירות בנחלאות ברכבה בעיצומה של שבת קודש.מה בדיוק דתי בציונות הזאת?!
13
כהנא
א | 14-10-2020 18:31
פעם החזקתי ממך היום אני רואה שאתה אפס אחד גדול כנראה שלהיות חבר כנסת זה גדול עליך
14
כהנא אולי אתה...
גדעון | 14-10-2020 18:36
כהנא אולי אתה טייס אבל אתה נימצא בוורטיגו,וכדאי שתיתישר או שתלך עים השמלאן שלך והשמאלנית המריונטה,בנט לא יהיה לא ראש ממשלה ולא חבר כנסת חבורה של שקרנים,חסרי בושה גונבי דעת של בוחרים אתה תהיה מחוק מבחינתי ומבחינת הכיפות הסרוגות,תראה מה קרה לאברום בורג שמאלן פעם אחת משקר ניגמר,אז אתה יכול לחזור לישוב ולהמשיך לנגן הדרך ארוכה,
15
מתן כהנא לך...
אתה שחצן שחבל על הזמן | 14-10-2020 18:39
מתן כהנא לך תישן על האף. כל הכיפות הסרוגות יצביעו פה אחד לבנימין נתניהו ולא לך ולמגלומן השני
16
כל ראיון של...
ימינה זה חבורת בדחנים | 14-10-2020 18:41
כל ראיון של מתן כהנא מוריד להם מנדט וחצי...
17
ימינה תגרד את...
מתן כהנא אתה לא שםוי | 14-10-2020 18:42
ימינה תגרד את החמישה מנדטים ובנט יהיה ראש ממשלה חחחח
18
זה לא טייס...
דוד שטרנליכט | 14-10-2020 18:43
זה לא טייס זה רחפן. בנט יקבל מקסימום 8 מנדטים במקרה הטוב. אם לא תגידו שאתם תומכים בראש הממשלה לא תקבלו יותר מ4 מנדטים ואני בספק גדול אם תעברו את אחוז החסימה
19
ומקוום שיהיו מספיק...
אתם גם מפלגה לציונות הדתית וגם מפלגה לחילונים אובדנים | 14-10-2020 18:47
ומקוום שיהיו מספיק פראיירים חילוניים שיצביעו לכם ויקבלו בתמורה כפייה דתית.
20
בנט מנצח...
מתן כהנא יש לך משהו למכור חוץ מספינים לשטויות?! | 14-10-2020 18:57
בנט מנצח את המגפה?! סותר את עצמו ללא הרף. אבל הוא כתב ספר. הוא היה נגד איכון סלולרי ואחר כך בעד. היה בעד סגר בפסח כאשר היה שר הבטחון, אחר כך התראיין אצל אופירה וברקו ואמר שאין לממשלה אומץ להטיל סגר הכרחי בחגי תשרי. משהחליטה הממשלה להטיל סגר בחגי תשרי, איילת שקד אמרה שזאת תעודת עניות לממשלה. משהוטל הסגר בפועל הם התהפכו שוב ותמכו בו. נדמה כי נפתלי בנט קם כל בוקר ובודק את הלך הרוח בציבור ואז מצייץ בדיעבד. הוא מתפאר בכך שלחץ לפתוח את השוק לאחר הסגר הראשון למרות שלא מן הנמנע שזאת היתה טעות. באיזשהו שלב הוא פצח ב״מסע פרנסה״ בו כל מיני בעלי עסקים מספרים, איזו הפתעה, שקשה להם. כשהוטל סגר על העסקים, הוא פצח במין מסע הספדים בו סיפר על ״חללי הקורונה״, טרמינולוגיה שביקשה לקשור את הנפטרים מהקורונה למחדל מלחמת יום הכיפורים. קשה להזכר בהישגים פוליטיים משמעותיים של נפתלי בנט שדילג בין מפלגות, ריסק את כוחה הפוליטי של הציונות הדתית כשעזב במפתיע עם איילת שקד את ״הבית היהודי״ ולא עבר את אחוז החסימה. למה עזב את ״הבית היהודי״? יש אומרים שקיבל מידע פנימי על כך שנתניהו יעמוד למשפט ובנט כמו בנט התקשה להתאפק. יאמר לזכותו שהוא חדור מטרה להיות ראש ממשלה, אבל הלהט המגלומני ולעיתים ילדותי שלו, מונע ממנו לראות את המחירים שהוא משלם בדרך. לכן בעבר זכה לסקרים מחמיאים והתנפץ בקלפי. בנט ושקד נתנו לכולנו להאמין שנתניהו השליך אותם לאופוזיציה אבל אם בוחנים את ההתנהלות שלהם נראה שהערימו עליו קשיים במו״מ הקואליציוני ודרשו דרישות שלא הלמו את כוחם כדי להיות באופוזיציה. קשה לזכור אופוזיציה כל כך משמיצה שלא מצליחה להתעלות על גחמות גם בימי הקורונה הקשים. ״אנחנו עם הולך ומת״ זעק בנט מעל בימת הכנסת בדרמטיות של תלמיד בבית ספר למשחק בסמסטר הראשון. לא לפני שצווח בחוסר קור רוח מדאיג ״אתם השתגעתם? מה עוד אני צריך לעשות?״ אז זהו, שהוא לא צריך לעשות כי אין לו שום תפקיד רשמי במלחמה נגד הקורונה. וגם ההצעות שהציע כשר בטחון כמו המלוניות, כבר לא יעילות אפילו לדבריו. אבל הוא עושה. הוא עושה קמפיין בחירות במסווה של דאגה. אפילו הקים את קבינט הקורונה האזרחי מבלי לחשוב שהוא עלול לסכן אנשים במקרה שההוראות סותרות את הוראות הממשלה. השבוע פרסם סרטון שצולם ״במקרה״. נפתלי על ספסל בפארק (קילומטר מהבית?) עם עניבה מתנופפת שלא נשכח את האקזיט בהיי טק, אוכל ארוחת פועלים. פסטרמה עליה הוא מורח בעממיות טחינה ממכסה הקופסא. פונה אל כל השכבות הסוציואקונומיות. או אז מופיע מתן כהנא ומתיישב בקצה הספסל. בנט שצריך לחזר אחרי הציונות הדתית מזהיר אותו שהוא חלבי ומבקש להפריד. בעוד הכיפות הסרוגות מריירות על הרגע היהודי (להזכירכם, בנט אחראי על מיזם המופת של הרחבה הרפורמית בכותל) מתן באבירות של טייס מציע לו כפית ובנט שהוא לא פראייר כמובן מגחך ואומר ״כפיות זה לחלשים״. לא ברור את מי ישכנע הסלוגן התמוה הזה אבל במערכת הבחירות האינסופית שהוא מנהל מתחילת הקורונה קרו דברים מוזרים יותר.
21
כהנא אתה בן...
חוליו | 14-10-2020 18:59
כהנא אתה בן אדם עדיין שפוי תצא ותעזוב שלא תיתקלקל,אתה כבר הולעטתה במיספרים שלא ריאליים,בשיחות עים חברי הסרוגים אתם סיימתם ולא מייצגים את הסרוגים כדאי שתשב בבית הפנסיה תספיק לך בלי לקצר חיים בפוליטיקה, בנט לא רלונטי, פרסונה נונ גרנטה איש לא רצוי,
22
בנט בגד בציונות...
נמאס מחבורת הזבל של ימינה | 14-10-2020 19:12
בנט בגד בציונות הדתית ולכן לא נצביע לו! הציבור הציוני דתי רוצה מפלגה נורמלית עם פריימריז מסודרים.
צודק צודק מאוד...
חיים | 14-10-2020 20:04
צודק צודק מאוד
23
אתם לא לא...
חיים | 14-10-2020 20:01
אתם לא לא מייצגים את הציונות הדתית. בהחלט לא .אתם מיצגים רק עצמכם בלבד . מתי בנט ואתם עשיתם משהוא למען הציונות הדתית אתם מנותקים .אתם לא איתנו כלל
24
בנט
ריקי | 14-10-2020 20:40
טוב שאתם חושבים להצטרף ללפיד הגזען אלפי אזרחים לא יצביעו עבורכם
25
כהנא
ש | 15-10-2020 10:37
כהנא אתה וחבריך עושים הון פוליטי על המתים והחולים של הקורונה-דמם על ידיכם.
26
הרג אותי מצחוק
אדם | 16-10-2020 7:52
הזוי האדם או שמסומם. השם ישמור