אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ניסנקורן לנציב: עמדתך – שיתוק משרד המשפטים

עקב סירובו של נציב שירות המדינה לכנס את וועדת האיתור לפרקליט המדינה עקב אי מינוי מנכ"ל קבוע למשרד המשפטים, שר המשפטים מזהיר: התפיסה תמנע מינוי בכירים נוספים

ניסנקורן לנציב: עמדתך - שיתוק משרד המשפטים
  אלעד מלכה

שר המשפטים אבי ניסנקורן, פנה היום (רביעי) לנציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ, וכתב לו כי עמדתו לפיה אין לכנס את הוועדה למינוי פרקליט המדינה כיוון שאין מנכ"ל קבוע למשרד המשפטים, אשר צריך להיות חלק מהוועדה, היא משתקת את משרד המשפטים הלכה למעשה.

ניסנקורן כתב כי הסיטואציה בה מצד אחד נבלם מינוי מנכ"ל קבוע למשרד, כאשר מצד שני נטען כי מינויו הוא תנאי למינוי בכירים במשרד הוא מצב בלתי מתקבל על הדעת שאסור לקבלו. בכך, ניסנקורן מתייחס לכך שהליכוד בלם את מינוי היועץ המשפטי של מפלגת כחול לבן, שימי בראון, לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים, מה שמביא למצב הקיים בו סיגל יעקבי עדיין ממלאת את מקום המנכ"ל.

עוד באותו נושא

דרישה מניסנקורן: לבטל את הרפורמה, פוגעת בחלשים

בפנייתו, מתאר ניסנקורן כי נעשו מצידו שלוש פניות למזכירות הממשלה בבקשה להעלות על סדר יומה של הממשלה את מינוי בראון לתפקיד, אך כולם נדחו מסיבה לא מוסברת – כאשר בפנייה האחרונה מזכירות הממשלה הסבירה כי יש לפנות בנושא זה לראש לשכתו של ראש הממשלה נתניהו.

שר המשפטים הדגיש כי יעקבי המכהנת בתפקיד מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים מקבלת מדי יום החלטות ניהוליות רבות ומגוונות, כי להחלטותיה יש משמעות ממשלתית רחבה, וכי היא נושאת בכל סמכויות המנכ"ל לפי הדין – ולפיכך יש לה את הסמכות לשבת בוועדה לאיתור פרקליט המדינה. ניסנקורן מוסיף כי בעבר שימש ממלא מקום מטעם הנציבות בוועדות איתור.

ניסנקורן מציין כי אם תתבסס התפיסה, השגויה לדבריו, כי מ"מ המנכ"ל אינה רשאית לשמש כחברה בוועדת איתור, הדבר ימנע לא רק את מינוי פרקליט המדינה, אלא אף את מינוי בכירים נוספים במשרד כגון משנים ליועץ המשפטי לממשלה.

בשל כל זאת, כותב שר המשפטים לנציב שירות המדינה: "מתוך אמונה כי טובת האינטרס הציבורי עומדת לנגד עיני כולנו, אבקש כי תיעתר לבקשתי להוציא את כתב המינוי של ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה ללא דיחוי נוסף".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
שמו של הנציב הוא פרופ' הרשקוביץ
יאיר | 14-10-2020 14:39
מכוער מצדכם לקרוא לו ללא תוארו הנכבד פרופ' למתמטיקה מהטכניון
הסתיר בסוד היותו חולה קורונה
רחל | 14-10-2020 14:59
הוא לא התחשב באחרים, לא סיפר דבר, היווה סיכון לחולי למי שעובד איתו, זה לא מכבד
2
חשבתה שאתה חכם,אידיות...
מולנר | 14-10-2020 18:03
חשבתה שאתה חכם,אידיות זה השם שלך החדש,עושה לך בית ספר ואתה בסוף תיכנס לבית סוהר טמבל,
3
יש לציין כי...
בהחלט | 14-10-2020 20:36
יש לציין כי דניאל הרשקוביץ נדבק בקורונה וניסה להסתיר את מחלתו. מדובר באיש מסוכן ונכלולי.
4
העתירה לבגץ מוכנה....
מולי ברגר | 15-10-2020 9:22
העתירה לבגץ מוכנה. כולנו נחזה איך שהיא המהירות בגצ יוציא צו על תנאי נגד הרשקוביץ. העובדה שניסנקורן פועל בניגוד מוחלט להסכם הקואליציוני לא מענייננת את אף אחד. כמו שכופפו את אדלשטיין עם פסק דין כתוב מראש כך יחרבנו על ראשו של הרשקוביץ.
5
הרשקוביץ כמו גם...
לוי | 15-10-2020 15:30
הרשקוביץ כמו גם מבקר המינה מונו עי ביבי במטרה לעכב ביקורת נגדו ובמקביל לעשות הכל כדי לדחות או לבטל את משפטו. ניסנקורן הוא המחסום האחרון לפני השתלטות ביבי על מוסדות המדינה.