אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אייכלר: "הממשלה שולחת קלגסים להתאכזר לילדים"

ח"כ ישראל אייכלר האשים את הממשלה בכך ששלחה שוטרים להכות ילדים חרדים: "הם יצאו בחג לפוגרום אכזרי שלא זכור כמותו, לא אצביע אמון בממשלה כזו". בדבריו הציג תמונות של הפצועים החרדים - והוצא מהמליאה. צפו בתיעוד

אייכלר: "הממשלה שולחת קלגסים להתאכזר לילדים"
  (צילום: ערוץ הכנסת)

סערה בכנסת: ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) האשים את הממשלה בכך ששלחה שוטרים להכות ילדים חרדים – והציג במליאה פוסטר ענק עם תמונות מזעזעות של החרדים הפצועים בהפגנות. אחרי שהציג את התמונה, אייכלר הוצא מהמליאה על ידי סדרני הכנסת.

"מדינת ישראל, לצערנו הרב, הולכת ומתרחקת יותר ויותר מהגדרתה כמדינה יהודית" טען אייכלר. "ככל שחולפים השנים, הזיקה היהודית רופפת עד כדי שכחת שבת, איבה לתורה ותיעוב לקדשי ישראל. במקומה נוצקת מהות חדשה – מדינת המערב הפרוע, שבראש מעייניה האלימות, בליינות, ההנאות, הכיף, ה'לעשות חיים'". לדבריו, "בשל העיקרון הזה, הקפידה הממשלה להשאיר את הכבישים ומקומות הבילוי פתוחים בכל תקופת הקיץ, למרות העלייה בתחלואה".

"הקיץ הוא חג קדוש יותר מחגי תשרי. הקיץ, לדידו של האדם הבליין, הוא תמצית החיים, השמש, החופים, טיסות לחו"ל, המלונות העמוסים, הברים, המועדונים והמסעדות. עשרים וארבע שעות של בילוי רצוף עד שיכרון חושים" טען. "את כל אלו הקפידה מדינת הבליינות להשאיר פתוחים, גם אם מדובר בפיקוח נפש ובקריסת מערכת הבריאות. אם מישהו חשב להעלות על דל שפתיו את האפשרות לקיים סגר בתקופה הזו, שגם ככה התלמידים בחופש, הוא בטח נתקל בהשתקה, בנימוק שלא פוגעים בחופש הדת – דת הבליינות".

עוד באותו נושא

לפיד: "עלינו להבריא את המדינה ואת הפוליטיקה"

"ובכל זאת, הקורונה לא המתינה והכתה באלפים. מתי שהוא צריך לעשות סגר. כי הרי אי אפשר לתת לאזרחים תחושה שאין לנו שליטה באמת, ושום סגר לא מונע הדבקה. המגיפה הזו היא ההוכחה המוחצת שהכל בידי שמיים. שלא כל דבר אנחנו יודעים, ולא לכל בעיה יש לנו תשובה. אף אחד לא יודע את דרכו של הנגיף, מי יחיה ומי ימות. מי יחלה קשה ומי יעבור זאת בקלות. אסור לציבור לדעת שאין להם מושג כיצד פועלת הקורונה. ואולי, מי יודע, אולי יש להם גם אינטרסים כלכליים ופוליטיים. להסיט את תשומת הלב מהמחדלים".

"ישבו וחשבו, ומצאו פתרון נהדר. נעשה את הסגר בתקופת תשרי. הרי אנחנו כבר לא מדינה יהודית, מה לנו ולראש השנה? מה לנו וליום כיפור? מה לנו ולתקיעת שופר? לארבעת המינים? להקפות? לספר תורה? מה לנו ולכל המסורת המיושנת הזו? זה עניינם של הדוסים" תקף אייכלר את הממשלה. "אנחנו הקמנו מדינה חדשה, עם ערכים חדשים, אוניברסליים. את הדת שלנו חגגנו בקיץ, עם אבטיח ובירה קרה בים. עכשיו שיסגרו את הכול, למי אכפת? שני מיליון מתפללים לא מעניינים אף אחד בתל אביב ההגמונית".

עוד באותו נושא

ריבלין בכנסת: "חש את האוויר מלא אבק שריפה"


9

"היהודים שכן נשארו נאמנים לה' אלוקי ישראל, למצוותיו, לתפילה בבית הכנסת, לשמיעת שופר כדת וכדין, לנענע לולב ואתרוג, ולשיר את ההלל בשמחה ובדבקות. הם מקשיבים לרבנים וגדולי התורה שבכל קהילה וקהילה, היודעים את מצוות 'ונשמרתם'" המשיך. "אותם יהודים קיבלו החלטה ברורה: להמשיך את החיים היהודיים תוך כדי הסגר שנגזר דווקא בימים הנוראיים. אותם יהודים שלא קבלו על עצמם את הדת החדשה שהפכה את היהדות לפולקלור עממי בלתי מחייב. הם עשו הפרדה מוחלטת בין מה שנצרך לבריאות, היגיינה, הרחקה, לבין סגירה מוחלטת של בתי הכנסת והשבתת הלב של החיים היהודיים".

"אנו גאים על היותנו יהודים היודעים איך להעביר לדורות הבאים שהמסורת היהודית ממשיכה בעוז למרות כל הגזירות והניסיונות" הבהיר, ומיד תקף את הממשלה: "מי שצריכים להתבייש אלו אותם שליחי השלטון והממשלה, שיצאו במהלך החג לפוגרום אכזרי שלא זכור כמותו. ברשעות וברוע לב, היכו ילדים קטנים, השתוללו בחמת זעם, וגרמו להתקהלות והפצת הנגיף הרבה יותר מכל קבוצה אחרת באוכלוסייה. לא כל השוטרים רצו את זה. יש מהם שליבם נכמר להיות קלגסים ולהוציא יהודים מבתי הכנסת, אבל גזרה המלכות".

"הנה לכם התמונות המדממות שירשמו לדיראון עולם בהיסטוריה של עם ישראל. יהודים מוכים ומדממים על תפילה בבית כנסת" סיכם אייכלר, כשהוא מציג את תמונות הפצועים החרדים. "מצפוני היהודי לא יאפשר לי לתת את אמוני בממשלה ששולחת קלגסים להתאכזר לילדים יהודים. לא אצביע אמון היום עם הממשלה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
עוד אידיוט ...
עוד אידיוט | 12-10-2020 19:35
עוד אידיוט
אתה בטוח...
טובי | 13-10-2020 9:34
אתה בטוח שזאת הסיבה, או שסיפרת לעצמך סיפור?
יש נקודה שבה הוא צודק לחלוטין!
שם | 13-10-2020 9:03
חופש הבילוי לפני חופש הדת??!!! הרבה חיים היו יכולים להיחסך אם הינו סוגרים כבר בחופש. משכו את הזמן עד חגי תשרי כדי להראות קריסה ולזרוק את התיק על 'חרדים מפרים' אין באמת מנהיגות ואין אמון
2
כל מצורע וזב...
הדר זבוטינסקאי | 12-10-2020 20:39
כל מצורע וזב חוטם בכנסת ובממשלה מרשה לעצמו להתבטא כאילו אין מחר. הימין שונא את השמאל, השמאל את החרדים, החרדים את היהודים וכולם את הערבים. איך זה עוזר ומה זה מקדם?
3
צריך להפיץ את...
ממשלת חרפה | 13-10-2020 7:04
צריך להפיץ את התמונות האלו בכל הארץ ובכל העולם. ילדים מדממים זו חרפה! זה לא עומד בשום קנה מידה.
4
אייכלר נשאר אייכלר....
לוי | 13-10-2020 9:33
אייכלר נשאר אייכלר. אנטי ציוני שלא מפספס הזדמנות להסית. איך השוטרים הגיעו אליהם? נכנסו אליהם הביתה? מי שיוצא להתפרע, יפגוש שוטר.