אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב חיים דרוקמן: הוראות משרד הבריאות הן ציווי מהקדוש ברוך הוא

הרב חיים דרוקמן קורא לציבור לציית להנחיות משרד הבריאות בדומה למצוות מהתורה: "אנחנו מצווים לנהוג כפי ההוראות של משרד הבריאות - לא כמי שגזרו עליו איזו גזירה כזו, אלא כי זה ציווי השם. אלו מצוות שאנחנו מצווים עליהן"

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת "אור עציון", אומר כי הוראות משרד הבריאות בתקופת הקורונה שקולות למצוות שניתנו מהקב"ה. בפנייה מצולמת לציבור דרך אתר סרוגים אמר הרב: "במציאות שאנחנו נמצאים בה, מוטלת עלינו מצווה מיוחדת, מצווה שהקדוש ברוך הוא מצווה אותנו במצב הזה – והיא ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

"אנחנו מצווים לנהוג כפי ההוראות של משרד הבריאות – לא כמי שגזרו עליו איזו גזירה כזו, אלא זה ציווי השם. במציאות הנוכחית הקדוש ברוך הוא מצווה אותנו לנהוג כך". הרב דרוקמן מוסיף: "איש אל יבוא ויגיד 'יש אחרים שלא מקיימים את ההוראות האלה', כי לצערנו יש גם אחרים שמחללים שבת. אז מה? גם אנחנו ננהג כמותם? חלילה".

"אנחנו מקיימים את מצוות השם, ומן המצוות הגדולות ביותר – "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", עד כדי כך, שגם ביום כיפור אם יש צורך בכך, אוכלים. כל התורה כולה נדחית מפני ספק סכנה של חיים של אדם מישראל. כל הדברים האלה – לשים מסכה וכל ההוראות – הן לא מפני שמישהו גזר עלינו כך, אלא הן מצוות שאנחנו מצווים עליהן, עם כל הקשיים שבדבר ואי הנעימות".

הרב דרוקמן מוסיף: "צריך את הכל לקחת בפרופורציות. עם ישראל היה במצבים הרבה יותר קשים, מיותר להגיד, במשך הדורות. והמציאות הזאת שאנחנו נמצאים בה אין ספק שאין להשוות אותה למצבים הקשים שעם ישראל עבר, נעבור גם את המציאות הזאת. אבל דווקא כדי שנעבור את המציאות הזאת כמה שיותר מהר, אנחנו מצווים לשמור על כל ההוראות שניתנות בעניין זה".

"בעזרת השם הקדוש ברוך הוא יסיר את המגיפה הזאת מאיתנו" מברך הרב דרוקמן לסיום, "וישלח רפואה שלמה לחולי עמנו ולחולים שבכל העולם כולו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
ה-דרקמן ההזוי...
גדעון | 07-10-2020 13:27
ה-דרקמן ההזוי הזה... חושב שיש לו קשר ישיר ך-קבה... הזוי , כבר אמרנו?!
2
גם לעמוד בהסכמים...
עידן | 07-10-2020 14:09
גם לעמוד בהסכמים ולא לשקר זה ציווי בתורה שלא היה אכפת לך ממנו. אין שום ראיה מדעית שמסיכה מועילה להפך יש מחקרים שהיא מזיקה. וכן כל הוראות שקר הקורונה לא מגובים באף ראיה מדעית.
3
אין שום קשר...
זה רציני? | 07-10-2020 14:19
אין שום קשר בין הקבה למשרד הבריאות. בכל אופן לא יותר מהקשר בין הקבה למחלקת התברואה בעיריית צפת.
4
להזכיר לכולם כי...
אזהרה | 07-10-2020 14:23
להזכיר לכולם כי דרוקמן היה אחד הפוליטקאים הכושלים ביותר בתולדות המפדל. גם שכבר פרש מהכנסת לא הפסיק לגרום נזק.
5
חוקי המדינה מחייבים....
שילטון החוק | 07-10-2020 15:30
חוקי המדינה מחייבים. בעקבות הרמבם ואחרים, פסקו הראיה קוק ותלמידו הרב ישראלי שלכלל האומה יש סמכות הלכתית מקבילה לזו של מלך ישראל.
6
גם הפרת הסכם...
משה | 07-10-2020 19:26
גם הפרת הסכם חתום זה הוראה מלמעלה?! מזל שלא הרב כתב את השולחן ערוך