אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סטרוק: לחקור את האחראי על הגירוש בבית המכפלה

ח"כ אורית סטרוק טוענת כי פסק הדין בנושא בית המכפלה בחברון הוא כתב אישום נגד משרד הבטחון, ומוסיפה כי יש לחקור את הפקיד שהורה על גירוש היהודים מהבית

סטרוק: לחקור את האחראי על הגירוש בבית המכפלה
  לחקור את האחראים. סטרוק (פלאש90)

חברת הכנסת אורית סטרוק שליוותה את הליך ההכשרה של רכישת 'בית המכפלה' בחברון מאשימה את משרד הבטחון בקיפוח זכויות היסוד של תושבי יו"ש.

היום (ב') פרסמנו ב'סרוגים' כי ועדת הערר של בית הדין הצבאי באיו"ש דחתה את ההתנגדויות של משרד הבטחון בכל הנוגע לרכישת 'בית המכפלה' בחברון, שפונה לפני שנה וחודשיים מיושביו בהוראת שר הבטחון.

"החלטת ועדת העררים היא למעשה כתב אישום חריף כנגד מי שקיבל את ההחלטה המינהלית שהביאה לגירוש היהודים מבית המכפלה – קמ"ט רישום מקרקעין במנהל האזרחי.", אומרת סטרוק, "הזילות בזכות הקנין והזכות למשפט הוגן שנשללה מיהודי חברון זועקת לשמים. יהודים גורשו מבית שקנו בכסף מלא, ונאלצו לגור בבית אחר משום סיבה. פשוט סתם".

על פי קביעת ועדת העררים החלטת משרד הבטחון לפסול את המכירה מבלי לשמוע את טיעוני הרוכשים היה לקוי. "אילו היה המשיב משתף את העוררת בתמיהותיו בטרם ההחלטה יתכן והיה מקבל תשובות מניחות את הדעת".

עוד קובעת ועדת העררים כי "המשיב" – קמ"ט רישום מקרקעין במנהל האזרחי למעשה לקח לעצמו סמכויות לא לו: סמכויות שיפוטיות במקום מינהליות בלבד. "דין הקובע כי בקשתו של אדם תידחה על ידי גוף מינהלי מבלי שיהיה למבקש יומו בפני ערכאה שיפוטית הוא דין הפוגע בזכויות בסיסיות ביותר ומנוגד למוסכמות יסוד של שיטות המשפט בישראל ובאזור"

בועדה מאשימים את משרד הבטחון בהטייה מכוונת נגד המתיישבים: "נזק גדול עשוי להיגרם לפרטים ובעלי זכויות קניין כתוצאה מפסילה גורפת של מסמכים אותנטיים אשר נחתמו ואומתו הלכה למעשה, משיקולי מדיניות החיצוניים לעסקה. גישה כזאת המאפשרת למשיב להתעלם מיפוי כוח אותנטי רק משום שחתימת האימות אינה מאושרת על ידי הממונה נראית לנו כחורגת מסמכות המשיב ולא מצאנו לה כל בסיס בדין".

סטרוק: לחקור מי נתן את ההוראה

ח"כ אורית סטרוק קראה את פסק הדין ואומרת כי "מדובר במסמך משפטי זועק לשמים, המתאר פעם נוספת ובאופן מפורט את המציאות האבסורדית הנפרשת בדו"ח אדמונד לוי"

"מציאות בה פקידי המנהל האזרחי שולטים שלטון ללא מיצרים בחייהם של היהודים תושבי יהודה ושומרון, מקפחים את זכויות היסוד שלהם תוך שהם נוטלים לעצמם סמכויות לא-להם, ותוך התעלמות מזכות הקניין והזכות למשפט הוגן."

על פי סטרוק המציאות ביו"ש מונחת על פתחו של שר הבטחון שחייב "לחקור מי נתן את ההוראה לקמ"ט רישום מקרקעין ביו"ש לקבל את ההחלטה התמוהה והבלתי חוקית שקיבל". בנוסף דורשת סטרוק "להשיב לרוכשי בית המכפלה את זכותם להתגורר בבית שרכשו ו"וליישם בהקדם את דו"ח לוי על מנת להפסיק את ההתעללות במתיישבים ובזכויותיהם".

בתוך כך אומר יו"ר מועצת יש"ע  אבי רואה, כי הוא מברך את מתיישבי חברון על אישור הרכישה של בית המכפלה בחברון. "טענו בעבר שרכשנו את הבית וצדקנו. המהלך השגוי של פינוי הבית בטענות של ליקויים ברכישה מוכיח כי יש לבחון בצורה מקצועית את מכלול הרכישות ובעלויות הקרקע ביהודה ושומרון ולא לסמוך על חוות דעת של פקידים. דוח וועדת השופט לוי נותן מענה משפטי לבעיות מסוג זה ולאפליה כנגד תושבי יהודה ושומרון, ויש לפעול מידית לאימוצו של הדו"ח".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
קוראים לו האח יהיר בתמיכת האח נפתלי
השילוש הקדוש | 02-07-2013 16:19