אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עבירות הבנייה בראש העין: זוהי גרסתה של ליאת בן ארי

גרסתה של התובעת במשפט נתניהו, ליאת בן ארי, לגבי עבירות הבנייה שבוצעו בנכס הרשום על שמה ועל שם בעלה, מובאת במכתב שנשלח לעו"ד אביעד ויסולי על ידי הנציב דוד רוזן

עבירות הבנייה בראש העין: זוהי גרסתה של ליאת בן ארי
  יונתן זינדל/פלאש 90

במכתב לעו"ד אביעד ויסולי ששלח היום (שלישי) הנציב דוד רוזן בנוגע לתלונותיו על התובעת במשפט נתניהו, ליאת בן ארי, מובאת גרסתה של בן ארי בנוגע לעבירות הבנייה שנעשו בנכס הרשום על שמה ועל שם בעלה בראש העין.

לדברי בן ארי, הבניה בבית הסתיימה בראשית חודש ינואר 2020 ,ובעת קבלת השאילתות התקשורתיות בנושא, בסוף חודש פברואר 2020 ,בן זוגה כבר היה מצוי בעיצומו של תהליך להסדרת עבירות הבניה.

עוד באותו נושא

ההודעה על חריגות הבנייה נכתבה על ידי ליאת בן ארי


32

בן ארי הוסיפה כי בניגוד לנטען, וכעולה מחוות הדעת בנושא, אין מדובר בחריגות בניה חמורות, אלא בשינויים המצויים ברף הנמוך, אם לא נמוך מאוד, של חריגות הבנייה. פרט לאלה, טענה כי הבניה תאמה את ההיתר, ולא היתה כל חריגה בהיקף הבניה.

באשר לפיצול הבית לשתי יחידות דיור שטעון היתר מהוועדה המקומית, טענה עו"ד בן-ארי, כי עוד בטרם נערכו השינויים שאפשרו את הפיצול, בן זוגה פנה לגורמי העירייה והוועדה המקומית, בירר מולם את אפשרות הפיצול, ואת ההליך הנדרש לקבלת היתר לכך.

העבודות עצמן, כך לטענת בן ארי, לא התחילו בטרם הובהר לבן זוגה, כי בקשה להיתר לפיצול צפויה להיות מאושרת תוך זמן קצר, והוא קיבל הנחיות באשר לפרוצדורה לקבלת האישור. בהתאם ובסמוך לכך, הוגשה על-ידי בן זוגה בקשה להיתר בניה לשינויים האמורים ובקשה לאישור הפיצול כנדרש.

"המדיניות – אישור היתרי פיצול"

בן ארי ציינה, כי מדיניות הוועדה המקומית בראש העין תומכת בפיצול בתים צמודי קרקע, והוועדה נוהגת, כדרך שגרה, לאשר בקשות להיתרי פיצול, כפי שהדבר משתקף בעשרות רבות של היתרים שנתנה.

לטענת, בן ארי, כך עולה מתגובה רשמית שפרסמה העירייה לנוכח הפרסומים בעניינה של בן ארי ובעלה, בה צוין, כי "היועצים המשפטיים של העירייה והוועדה לתכנון ולבניה סבורים כי אין מניעה משפטית לאשר הבקשה בדומה לבקשות רבות ודומות אשר נדונו ואושרו ע"י הוועדה.

בן ארי מוסיפה כי הטיפול ברכישתו, הקמתו והשכרתו של הבית, ובכל היבט אחר הנוגע אליו, נעשה כולו על ידי בן זוגה. לדבריה, מטבע הדברים, היא עצמה אומנם חתומה על נטילת משכנתא למימון רכישת הבית, והוא חלק מנכסיהם המשותפים, אולם העיסוק בנכס, לכל אורך הדרך היה של בן זוגה, ו"אין צורך להרחיב את הדיבור על כך שדבר אחד הוא שיתוף בנכסים בין בני זוג, ודבר אחר לחלוטין הוא ניהול אותם נכסים, אשר במקרים רבים הוא בשליטתו הבלעדית של אחד מבני הזוג בלבד, וכך הוא הדבר במקרה דנן".

"חריגות בניה ברף הנמוך, אם לא הנמוך מאוד"

בן ארי ציינה כי אכן ראוי היה שהשינויים המסוימים שנעשו בבית כמו גם הפיצול לשתי יחידות דיור, ייעשו רק לאחר קבלת היתרים כנדרש, ועל כך היא מצרה. כך היה קורה, לדבריה, אילו הייתה מעורבת אישית בדברים מתחילת הדרך.

עוד מוסיפה בן ארי כי מדובר בחריגות בניה ברף הנמוך, אם לא הנמוך מאוד, אשר כמותן נעשו בחלק גדול מהבתים במתחם, וזאת על בסיס הידיעה שהוועדה המקומית נוהגת ככלל לאשר שינויים אלה, ובאשר לפיצול עצמו, אף נדרשת על פי החוק ככלל לאשרו.

לדבריה, בן זוגה פעל בהתאם להנחיות הוועדה ולמדיניותה, עשה כל שנדרש על מנת לקבל היתר לפיצול, והשכיר את הבית על סמך ציפייה המבוססת היטב בדין, כמו גם במציאות התכנונית בראש העין, שהיתר לפיצול יתקבל במהירות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
25 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
היא מודה שהייתה...
לוגי | 30-09-2020 1:01
היא מודה שהייתה עברה (כל הסייגים לא חשובים וגם שיקריים), פרקליטה שמנהלת בין השאר סוג עברות אלו, אסור שתעבור אפילו עברה ברף הנמוך. היא חייבת להישפט וגם להתפטר.
אתה צודק....
ישורון | 01-10-2020 19:30
אתה צודק. אני חושב שבכלל מותר לעשות עבירות ממדרג נמוך . לפי דעתי אפילו צריך לעודד עבירות כאלה ולא להיות משעמים כאלה שתמיד נוהגים לפי החוק .ובכלל לכל אדם מגיע לעשות עבירה פלילית פעם בשנה מהמדרג הבינוני ופעם בשבע שנים מהמדרג הגבוה. מי שמעוניין יכול פעם בחיים לרצוח ,לאנוס ,לבצע שוד מזויין. אה שכחתי ,זה נכון רק לפרקליטות כמו רות דוד וליאת בם ארי...
לשכת רבני צופר: 'חייבים לקלל את ליאת בן ארי'
בן ארי ליאת לעזה | 01-10-2020 14:49
כי היא חותרת תחת המדינה. והורסת את מערכת המשפט. ימח שמה וזכרה. צודקים המגיבים המקללים
ימח שמה וזכרה של ליאת בן ארי. משפטי סטאלין
ימח שמה של בן ארי | 01-10-2020 14:10
הרי הציבור מימין היה צריך להפגין מול ביתה של הימח שמה הלזו. ולכסות את ביתנ ברוק ובצואת עיזים או כלבים.
, דבריך...
ודייק | 30-09-2020 13:00
, דבריך ממש לא מדוייקים, בלשון המעטה. ליאת בן ארי החלה את דרכה ברשות המיסים. משם עברה לפרקליטות ועסקה בענייני מיסוי וכלכלה. מי שמכיר את העבודה יודע שהפרקליטות לא עוסקת בעבירות בניה. את זה עושות רשויות התביעה של וועדות לבנין ערים והעיריות. ליאת בן ארי מעולם לא הייתה תובעת ברשויות אלה. כך או כך, לפי הנטען מדובר בעבירות טכניות שלרוב מוסדרות ללא בעיה מול הוועדה לבנין ערים. ספק עד כמה ליאת בן ארי הייתה מעורבת אישית בעניין ומכל מקום - על זה לא מגיע לה חבל תליה.
לך יש...
מאיר | 30-09-2020 9:45
לך יש פוזיציה ברורה אבל בורות מוחלטת!!! מיסוי וכלכלה עוסקת בכל סוגי העברות הכלכליות כולל בעסקי נדלן-והגברת בן ארי היתה תובעת בתחילת דרכה עבירות בנייה של גורמים עסקיים וחברות -שונים- והיא יודעת היטב את חוקי הבנייה והמיסוי בענייני נדלן!!!- כך שבניית המרתף והשכרתו- ללא רישיונות ולא תשלום מיסים על הזכרתי נעשו בזדון!!!!!!!! עי הזוג המפורסם בן ארי ובעלה
, אתה ממש...
עמדה מפוזיציה | 30-09-2020 6:42
, אתה ממש לא לוגי. טוען לשקרים של בן ארי ללא שום תימוכין. בניגוד לדבריך, היא לא פרקליטה שעוסקת בענייני עבירות בנייה אלא בפשעי צווארון לבן ואין לה שום ידע מיוחד בתחום הבניה. היא נותנת הסברים הגיוניים ומשכנעים - אבל אותך זה לא מעניין, למרות שהסבריה עולים בקנה אחד עם עמדת ראש העיין ועם המציאות בשטח. העיקר שתתפטר...גם אם הייתה נתפסת נוהגת ב 5 קמש מעל המותר היית צועק שהיא פושעת וחייבת להתפטר.
2
למה שנאמין לה,...
חוקר | 30-09-2020 9:05
למה שנאמין לה, אחרי כל כך הרבה זמן שהיה לה לסדר את הענינים ולאיים על מי שיפריע,מושחתת מידות וחסרת בושה, איך יכול להיות ממשכורת של עובדת מדינה יש לה רכוש של לא פחות. 15,500,000 שקלים בדירות,נדלן,ומזומן,לא ניתפס שהון כזה עושים מעבודה בשירות המדינה
3
השקרנית הפתלוגי...השקרים שלה...
Ili | 30-09-2020 19:03
השקרנית הפתלוגי...השקרים שלה מתאספים בערימה מלאה שחיתיות ועבריינות.האישה הזאת צריכה להתפטר מייד ולהגיד נגדה כתב אישום. מנדלבלוף תכניס את המתפרה לעבודה ותגיד כתב אישום נגד עצמך וליאת בן ארי...לפני שהביוב יצא משליטה. מערכת משפט רקובה
4
גם אני רוצה...
עוזי | 01-10-2020 5:16
גם אני רוצה לפצל!!! כולם היו רוצים לפצל, מעניין אם כולנו נקבל אישור מעריית ראש העין
5
היועץ המשפטי לא...
אליהו | 01-10-2020 8:23
היועץ המשפטי לא יהיה שופט עליון אם זו כוונתו ,קצת צניעות וענוה לא תזיק לו ,תקרא את אגרת הרמבן כל פעם ותבין שהשם משפיל גאים ,יש לך פנסיה מכובדת לך תלמד תורה בכולל במקום לעשות שטויות ויפה שעה אחת קודם.
6
אזרח מן השורה...
אלי | 01-10-2020 8:26
אזרח מן השורה היה משלם קנסות גבוהים וגם מקבל צו הריסה ואילו פה המקורבים מקבלים הנחות מפליגות אז איך אפשר לתת אימון במערכת המשפט ? במיוחד תובעת שאמורה להיות נקיית כפיים .
7
עכשו אני קורא...
אלי | 01-10-2020 8:30
עכשו אני קורא לתושבי ראש עין וכל מי שקשור לשם לעשות חריגות בנייה כמו התובעת המשפטית ונראה מה הוא יקבל הרי יש תקדים שאפשר
8
בושה וחרפה
אריה | 01-10-2020 10:21
שקרנית . אני עובר ברמזור אדום ומקבל דוח למרות שאני מוכיח שאחריי 2 דקות הוא התחלף לירוק ומותר תמיד לנסוע בירוק......מה האנחנו מטומטמים ??.?תתפטרי ומיד. חצופה בעלת 2 פרצופים . אין לי מילה אחרת לתאר חצופה.
לפני הצוללות מה...
בני | 02-10-2020 15:07
לפני הצוללות מה עם רות דוד
תרגיע, לפני...
צהוב בנשמה | 02-10-2020 3:13
תרגיע, לפני שאתה מבקש להעמיד אותה לדין לך ותבקש לבדוק את נושא הצוללות את המניות של ביבי ולמה אישר והסתיר מכירת צוללות למיצרים, זה יותר מעניין זה יותר דחוף
9
בן ארי המושחתת...
נמרוד | 01-10-2020 10:28
בן ארי המושחתת משקרת ומתממת אין גבול לחוצפה ולעבריינות שלה ודל בעלה. הגיע הזמן שמערכת המשפט תטפל ביצורים כפי שהיא נוהגת בציבור הרחב ולא תסייע לעבריינית השקרנית. איך גוף רקוב כזה מעז להאשים ולשפוט אזרח תמים כשהוא מגן על משפטנית בכירה, לא תמימה. לא ידעתי, לא אני...שיא העליבות למערכת המשפט שיצור כמוהה מכהן בה.
10
החצופה הזאת מרשה...
מוטי.י | 01-10-2020 20:23
החצופה הזאת מרשה לעצמה להחליט שהמקרה בו היא נגועה הוא ברף הנמוך , מעבר לכך היא זרקה הכל על העלה , היא המסכנה לא ידעה שום דבר חוץ מלספור את הכסף עבור שכירות של שני בתים ולא של בית אחד כמו שהיה אמור להיות בפועל .
11
ליאת בן ארי,...
אחת שאיכפת לה | 01-10-2020 20:42
ליאת בן ארי, אין סוף זלזול ציני בחוכמת הציבור. לעג לאינטילגנציה: ליאת בן ארי איננו מאמינים לאף מילה היוצאת מפיך. בסוף היום כשאתם נפגשים בבית אתם לא מדברים על עניינכם ועל האינטרסים המשותפים לנכסיכם המשותפים.????אתם זוג יוצא דופן ואת עוד רוצה שנאמין לך??
דברי בשם...
צהוב בנשמה | 02-10-2020 3:10
דברי בשם עצמך ולא בשם רבים
12
יכול להיות שליאת...
זכות התגובה | 02-10-2020 0:41
יכול להיות שליאת בן ארי עבריינית בניה. אבל למה זה פתאום מעניין את הציבור רק משום שהיא התובעת במשפט נתניהו ? ומעניין שזה התחיל לעניין את הליכודניקים רק לאחר שהוגשו נגדו כתבי האישום....
13
אני שדדתי בנק...
מאיר כהן | 02-10-2020 16:13
אני שדדתי בנק אבל ברף הנמוך, זה היה בנק קטן, ואגב, גם יריתי בפקיד למוות אבל ברף הנמוך, הוא היה גמד.
14
שלום זה לא...
אליריס | 02-10-2020 16:25
שלום זה לא יפה אתם סתם רודפים אותה היא צדיקה וישרה ורק מעניין שאני על אותה עבירה שילמו ביוקר רב והיה בכלל לא ידעה כמו אהוד ברק לא ידע שיש לו עוזרת בית בבית סתם בן אדם מסתובב בבית שלו הם צדיקים הצדק תמיד איתם הם לו טועים רק אנחנו
15
שלום ההבדל שאצלהם...
אליריס | 02-10-2020 16:27
שלום ההבדל שאצלהם הרף נורא נמוך רק אצל מישהו אחר הרף גבוהה ובגלל זה אנחנו משלמים ביוקר חושבת שכולם מתומתמים
16
מערכת המשפט מושחתת...
החתול והחלב | 03-10-2020 12:07
מערכת המשפט מושחתת מליאת בן ארי דרך מנדבליט ושי ניצן . המושחתים האלה צריכים להיות מאחורי סורג ובריח ותחת זאת הם אחראים ומנהלים את מערכת המשפט . לא יאומן כי יסופר !!!