אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנדלבליט בהקלטה: הוצאת נתניהו לנבצרות – על הפרק

הערב פורסמו הקלטות של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בהן התייחס להוצאתו של ראש הממשלה נתניהו לנבצרות אשר לדבריו עומדת על הפרק ואמר כי יש לזרז את הליכי המשפט

מנדלבליט בהקלטה: הוצאת נתניהו לנבצרות - על הפרק
  אוליבר פיטוסי/פלאש 90

הערב פורסמו בערוץ 12 הקלטות של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בהן התייחס להוצאתו של ראש הממשלה נתניהו לנבצרות, ואמר כי היא עומדת על הפרק.

מנדלבליט הבהיר כי הוא: "עושה את ההבחנה ואני אומר – יש נאשם מר בנימין נתניהו ויש ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, זה לא אותו דבר. אם אתה מערבב את הדברים ומשתמש בכוח השלטוני שלך כראש ממשלה, כדי להשפיע עליך פלילית, פה מתחילה להיות בעיה קשה. איך מתמודדים עם הבעיה הזאת? אז אם באמת אי אפשר להתמודד איתה, יכול להיות שכן נתגלגל לנבצרות".

עוד באותו נושא

"היפוך יוצרות" | פתיחת משפט נתניהו תידחה?


53

לגבי עיתוי הוצאת נתניהו לנבצרות, אמר מנדלבליט: "זה לא מתמטיקה ואני לא, אני לא, אני לא נחפז ואני מנסה להיות מאוד שקול ומאוד רגוע וכל פעם אני סופר עד אלף ולא עד עשר, אני לא יכול להרשות… אני לא מתנהג כמו רשתות חברתיות… אבל כן אני אומר, שלעניין הזה בדיוק נועד הסדר ניגוד העניינים ולא, הוא לא עושה לי טובה".

"אני לא מקבל את זה שהוא בא ואומר:  "אני אקח על עצמי בהתנדבות מגבלות", לא. אתה חייב לקחת מגבלות, זה גם מה שאמר בית משפט העליון בפסק הדין שלו. המגבלות האלה שתיקח על עצמך שנעשה הבחנה, ואני לא תמים ולא נאיבי וברור לי שזה לא יהיה מאה אחוז, אבל כן צריכים את האמירה שהוא לא עוסק למשל במינוי במערכת אכיפת החוק, לא עוסק בתיקון חקיקה ספציפית לעניין האישי שלו, כשהוא מנצל את הכוח השלטוני שלו, אסור לאפשר את זה".

"אי אפשר למשוך את המשפט 5 שנים"

מנדלבליט רמז כי לא יסכים לעסקת טיעון בתיקי נתניהו, והסביר מדוע הוא בעד משפט מהיר: "ביקשתי שהמשפט יתנהל מיום ליום, אמרתי כמה שיותר מהר כי עם ישראל חייב הכרעה מהירה בעניין הזה. אי אפשר למשוך את זה באמת 5 שנים כמו שאתה אומר, זה רע מאוד אם זה יהיה 5 שנים".

"צריך לעשות את זה מיום ליום, לסיים את זה כמה שיותר מהר לכאן או לכאן וצריך להכריע בטענות, במיוחד אגב, אני אומר לך את זה עוד אמירה בסוגריים, במיוחד על רקע הטענות שהוא טוען, התפירת תיקים ואין כלום ולא היה כלום כי אין כלום וכל האמירות האלה, בוא נראה… בית המשפט יכריע ונראה מה תהיה ההכרעה. ואני מכבד כל הכרעה, בסוף יש בית משפט, כלל הכרעה – בית משפט, אין שום בעיה".

"לא אוותר על שחיתות, זאת החובה שלי לעם ישראל"

לגבי הטענות כי מדובר ברדיפה פוליטית של נתניהו, אמר מנדלבליט: "אני לא הגשתי כתב אישום, אני אמרתי את זה גם. לא הגשתי כתב אישום נגד חלילה, נגד מפלגת הליכוד או כל מפלגה פוליטית שהיא, לא הגשתי נגד הימין, ממש לא… ממש לא במקומות האלה".

"ביקשתם מעשים אישיים, תנתח את כתב האישום ותראה אותו, לא רק בתיק 1,000, לא, בכל התיקים, זה מעשים אישיים של מר בנימין נתניהו, מיוחס לו אישית עבירות פליליות. למרבה הצער, באמת כואב לי הלב ואני לא אומר את זה סתם. כואב לי הלב ממש כל יום אני מתעורר וכואב לי הלב. הגעתי למקום הזה, לא טוב, חבל".

"מצד שני זאת החובה שלי לעם ישראל… אני לא אוותר על שחיתות על דברים כאלה, בעייני זה שחיתות אישית לכאורה, לכאורה. עומדת לו חזקת החפות, יכול להיות שיוכיח את חפותו, תהיה לו את ההזדמנות בבית משפט, לא יודע. כרגע הראיות שבפני, יש סיכוי סביר להרשעה לדעתי… לא נבהל מה'שתיים וחצי כתבות ב"וואלה" ולא נבהל מה'כמה סיגריות' , כן? זה לא הסיפור, זה לא התיק, לא הייתי מגיש כתב אישום במצבים כאלה".

מנדלבליט הוסיף, ואמר כי "הרבה דברים הפתיעו אותי, מה זה שבנימין נתניהו יישב עם נוני מוזס שנים ומדברים ביניהם, אני כמעט נפלתי מהכיסא כשראיתי את זה, זה לא דבר שלא הפתיע אותי"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
העבריין מספר 1...
Ili | 30-09-2020 1:48
העבריין מספר 1 של מדינת ישראל, מנדלבלוף
2
מנדלבלוף הוא העבריין...
Ili | 30-09-2020 1:50
מנדלבלוף הוא העבריין מספר 1 של מדינת ישראל עם התופרת ליאת בן ארי.עבאץריינים מושבעים כמוכם לא יכולים להגיד כתב אישום
3
מנדלבלוף העבריין מספר...
Ili | 30-09-2020 1:52
מנדלבלוף העבריין מספר 1 של מדינת ישראל.
4
לצערי הרכבת הזו...
נתניהו המושחת , היועה"מש , ואנחנו .... | 30-09-2020 5:23
לצערי הרכבת הזו כבר נסעה ... המרחם על האכזריים סופו להתאכזר לרחמנים .... כמי שחיפה של ביבי שנים כה רבות הן בתפקיד מזכיר הממשלה ועוד יותר מכך בתפקיד היוהמש , אין לך על מי להלין אלא על עצמך ... ביבי מביא מיליוני מובטלים , מאות אלפים לפת לחם , ומדינה שלמה לתהום ... והכל רק משיקוליים צרים של עתידו המשפטי , הנזק שנעשה עד כה יקח שנים לתקן , והנזק שעוד יעשה יקח עשרות שנים לתקן ...
5
מנדלבליט תציל את...
מנדל יקר חייב לגאול את ישראל ויפה שעה קודם הוא רוצה להרוג 8 מילון אזרחים הוא מקנא בהיטלר | 30-09-2020 5:23
מנדלבליט תציל את העם מהדיקטטור הזקן
6
מנדלבליט.. אם אתה...
בבר רווח | 30-09-2020 13:14
מנדלבליט.. אם אתה קורא לעצמך גבר.. אז, תחשוף את הקלטות הנגועות שלך.. אם אין כלום אז למה אתה מפחד כל כך לפרסם אותם לציבור.. זה סימן גדול שיש הרבה סירחון.. אני לא מבין איך אתה יכול עוד לשמש כשומר הסף של עם ישראל.. תתבייש עם הכיפה שאתה חובש.. אין לך יראת ה'.. ואתה יודע מה זה אומר..
7
לכל הספינולוגים שליחי...
את קלטות המושחת מבלפור כר שמענו .... קלטות מנדלבליט לא ישנו דבר ... ראש הממשלה מושחת . נקודה . | 30-09-2020 13:31
לכל הספינולוגים שליחי בלפור ... את הקלטות של ביבי כבר שמענו ... ולי זה הספיק ... רק על זה הוא צריך לעוף מבלפור ...
נעשה ונשמע אמרו...
המלאך גבריאל | 03-10-2020 15:54
נעשה ונשמע אמרו ישראל לאלוקים ....אבל לא לשטן שר המשטמה בכבודו ובעצמו
8
נעשה ונשמע אמרו...
בן בן | 01-10-2020 12:35
נעשה ונשמע אמרו בני ישראל... אז קדימה עשה. אל תדבר. כל יום שהוא לא בנבצרות מתחולל הרס רפואי חברתי כלכלי. קום עשה מעשה!!!
9
מנדלבליט היה מצליח...
שר השילומים | 03-10-2020 15:51
מנדלבליט היה מצליח היטב במקום גבלס ...יכל להיות פרקליט השטן של הגסטפו הגרמני ...אדם הזוי ופחדן שדרכו הינה החי על המת הוא יפיל עולם ומלואו כדי שהלקוח והחרפה של מעשיו לא יפלו עליו ....דר' המשטמה ......