אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
חדשות חרדים, תוכן שיווק

תחזיק חזק – הגאולה בפתח: ספר אמוני חדש ושנון

רוי (ישראל נויבורגר) המוכר מרבי המכר 2020 ו"מסנטרל פארק להר סיני ״, בספר אמוני חדש, חד ומושחז, שנון ומדהים – 'תחזיק חזק' הוא מגולל את האמונה היהודית הצרופה בביאת גואל * שיחה מרתקת עם אישיות מופלאה שמביאה למודעות יהודית את הנושא החם של התקופה

תחזיק חזק - הגאולה בפתח: ספר אמוני חדש ושנון

רוי (ישראל נויבורגר) המוכר מרבי המכר 2020 ו"מסנטרל פארק להר סיני ״, בספר אמוני חדש, חד ומושחז, שנון ומדהים – 'תחזיק חזק' הוא מגולל את האמונה היהודית הצרופה בביאת גואל * שיחה מרתקת עם אישיות מופלאה שמביאה למודעות יהודית את הנושא החם של התקופה

 כשהקורונה פרצה לחיינו, מן הסתם גם אתם אמרתם  בהתפעלות: "איך זה יכול להיות?" איך ייתכן שלפני 12 שנה, כתב ר' רוי נויברגר את ספרו 2020 ובו הוא תיאר בפרוטרוט איך סוף העולם מגיע, כולל מגיפה בינלאומית שחוצה יבשות ולאומים, בלי אפשרות לטיסות וגבולות סגורים וכל העולם בפאניקה ובסופה הגאולה. הוא סיפר על שנת תש"פ השנה שאנו בעיצומה, ותיאר תיאור שנשמע אז בדיוני ומופקע, אבל היום כל ילד מכיר ויודע – שהעולם השתנה הפוך ומפחיד דומה למה שכתובבספר.

רוי מחפש משמעות

השבוע ערב השנה החדשה, זכיתי להגיע לביתו הירושלמי הנאה והמטופח, ולפגוש בו וברעייתו לאה. השאלה הראשונהשפרצה מגרוני היתה: "ר' רוי-ישראל, האם אתה נביא??"

בתגובה הוא מצטחק ומשיב: "אני לא נביא ולא בן נביא. הקב"ה העניק לי את הסיפור במתנה". כולם עוצרים אותו ברחובכעת ומבקשים לברר: "איך ידעת לכתוב את הספר 2020? מי גילה לך את העתיד?"

רוי בן ה-75 דוחה שוב בחיוך את השאלות. הוא יודע שהקב"ה מגלגל בהשגחה פרטית, אנשים, מקומות ואירועים. הוא חווהאותם על בשרו.

בחיוניות רבה שאינה מאפיינת אנשים בני גילו, במרץ נעורים ובהומור בו ניחן, הוא מתחיל לגולל את סיפור חייו. הוא נולדלמשפחה יהודית עשירה ומתבוללת בארה"ב, שלמרות זאת היתה משפחה מיוחסת מליטא, ששורשיה מגיעים עד לראשיתנועת המוסר, שעל שמו הוא נקרא, הגאון רבי יעקב ווייל ועוד. אבל גם קרובים לרב זונדל סלנט שהיה הרבי של הרב ישראלסלנט אבל עד גיל שלושים ואחת, לרוי לא היה מושג מהי המשמעות של להיות יהודי. אביו היה בעל חברת ברוקרים שסחרהבוול סטריט, והם חיו בפאר, עושר וכבוד, אך בריקנות פנימית עמוקה.

"ניסיתי להתנדב, למצוא משמעות, אך הכל היה לשווא. שום חלל פנימי לא התמלא", הוא מודה בכנות כובשת. גם לאחרשנישא למזל טוב עם לינדה וילנסי, ממשפחה מתבוללת כמוהו, לא הצליח למצוא משמעות.

 רוי תמיד היה אדם עמוק, בעל מחשבה, והבין שחייב להיות כח עליון שמסובב את חיינו בעולם ומנהל אותם. הוא החל במסעאל הנשמה, כשרעייתו המסורה לצידו. לאורך שש שנים הם ניסו לחקור את דתות המזרח וכמה כתות. וחקרו כמה סוגי נצרותביסודיות הבלתי מתפשרת ובחכמה הלוגית של רוי, הוא הבין שהכל בועה של שקר.

ועדיין הריקניות הדהדה בליבם.

האמת מתגלית

וכמו בסיפורים שבלתי ייאמנו, נשלחה להם שליחה משמיים להאיר את עיניהם – הרבנית אסתר יונגרייז. היא קיבלה הזמנהמהקהילה מצפון מדינת ניו יורק להרצאה שכולה אמונה וחיזוק. קשה היה להתנייד באותם ימים של אמברגו הנפט הערבי. היא הגיעה במסירות נפש, לאחר שהמתינה שעות למילוי מכל דלק לנסיעה של שלוש שעות לכל כיוון כדי לפתוח צוהר שלשעה אחת בלבד, ליהודים רחוקים וגילתה שיש קונה עולמו בשעה אחת!

רוי ולינדה נויבורגר, שכיהן הבעלים והמו"ל של עיתון בעיירה במחוז ווסטצ'סטר, החליטו להגיע להרצאה, במסגרת חיפושםאחר משמעות, חיפוש שטרם בא על סיפוקו.

הם גילו אישה יהודייה חרדית, שמעולם לא הכירו, הנושאת דברי אמונה בביטחון ובשלווה, בהומור דק ומתוק. הם יצאו משםתפוסים בשרעפים, מבינים שהיום נפתח להם צוהר לעולם חדש שלא הכירו.

הימים חלפו, הם המשיכו לחקור ולדרוש, לשמוע ולהפנים, עד שהצטרפו לקהילה החרדית בלונג איילנד שם התערו כאילונולדו אליה. רוי המוכשר והמוצלח הפך למנהל הלימודים הכלליים בתלמוד תורה בניו יורק. ואח״כ המשיך לקריירת עיתונאי , עם תואר שני בספרות אנגלית ועם חכמה ותבונה והומור שנון, הפך לעיתונאי והוגה דעות מוצלח.

הוא הוציא לאור את ספרו הראשון "מסנטרל פארק להר סיני״, שהיה בראש רבי המכר היהודיים במשך חודשים. הגאון רביאברהם פאם זצ"ל, ראש ישיבת תורה ודעת, בירך אותו בברכה חמה להצלחה וסייעתא דשמיא.

בעט סופרים מחונן תיאר בספר ההוא אדם שיש לו הכל אך קולט שאין לו כלום, ומחפש אחר האמת. הספר מרתק וזורם, מותח ושנון, בעל כל האלמנטים לספר מעולה שהביא לציבור טעם של עוד.

לאה, רעייתו המופלאה והאצילה, היא העורכת של כל ספריו של רוי, ומנגישה אותם בצורה משובחת לקורא.

רק שיבוא!

במשך שעה ארוכה משוחח איתנו ר' רוי על אחת משליחויות חייו – חיזוק האמונה בביאת גואל צדק בקרוב. בספרו החדששיצא לאור באנגלית ובקרוב עומד לצאת במהדורה העברית – "תחזיק חזק!" הוא ספר מופלא, שזקוק לו כל יהודי בימיםטרופים אלה, של סוף הגלות, בתאריכים המשמעותיים של תחילת השנה, הספר הוא ספר חובה לכל יהודי מאמין. רוויבחיזוקים, הומוריסטי, ישיר ומלא באמת.

מה המסר שאתה מעביר בספר לקראת הגאולה?

"לקחתי על עצמי להרחיב את המודעות לחשיבות הציפיה לישועה והציפיה הממשית לביאת הגואל.

"אנחנו חיים במאורעות רודפים ומעלי דאגות ופחדים. העולם רווי במחלות שגם הציווילזציה אינה יודעת איך להתמודד איתן.  בנשק להשמדה המונית, בערכי חברה קלוקלים וכולנו צריכים לדעת מה לעשות כדי ל'החזיק חזק' כמו שהתבטא החפץ חייםבמשל החבל הידוע, של ערב ביאת משיח.

"חשוב היה לי להעניק כלים אמוניים ששורשם נטוע עמוק בדברי חז"ל, כדי שכולנו נחזיק מעמד".

בע"ה כשתבוא הגאולה בקרוב, מה יהיו המילים שתאמר למשיח צדקנו?

"לומר? מילים?" תמה רוי. "אני אפרוץ בבכי של התרגשות, שלא אצליח להוציא אפילו לא הגה אחד מפי. מחכה לרגע הזה, ובטוח שהבכי הסוער יחנוק את הגרון ולא יאפשר להתבטא. רק שיבוא!"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
צודק!!! כולם מרגישים...
אליקו | 27-09-2020 0:19
צודק!!! כולם מרגישים שהולך לקרות משהו אחר לטובה ..