אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סמוטריץ': "הציבור הדתי צריך להוביל ולא להגרר"

יו"ר האיחוד הלאומי טועם ש"את בתי הכנסת צריך לסגור לאלתר ואת התפילות לקיים רק בחוץ ובמניינים קטנים. כן, גם ביום כיפור". על ההפגנות: "בלי שום קשר או השוואה לציבור או התקהלות אחרת, זה מה שהשם ציווה"

סמוטריץ': "הציבור הדתי צריך להוביל ולא להגרר"
  (צילום: דרור סיתה)

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' בפוסט לקראת התפילות של יום הכיפורים: "את בתי הכנסת צריך לסגור לאלתר ואת התפילות לקיים רק בחוץ ובמניינים קטנים. כן, גם ביום כיפור. בלי שום קשר או השוואה לציבור או התקהלות אחרת. פשוט כי זה מה שהשם ציווה".

הוא העיד על המהלך: "זה קשה וזה כואב. זר לא יבין עד כמה. אבל זה בדיוק המבחן של עובד השם באמת. פיקוח נפש דוחה כמעט את כל התורה כולה ואם קיום הציווי של "וחי בהם" דורש את סגירת בתי הכנסת זה מה שריבונו של עולם רוצה מאיתנו וכך הדרך לעבוד אותו עכשיו. זו עבודה קשה על המידות אבל זו בדיוק המשמעות של עבודת השם – אנחנו עובדים את השם, והדרך להתקרב אליו היא קודם כל לעשות את מה שהוא מצווה, גם אם זה אומר לפספס חוויה רוחנית אדירה של קרבת אלוקים בתפילות יום הכיפורים בבתי הכנסת".

עוד באותו נושא

צפו: המשטרה תופסת על חם בר שהפר את הסגר


4

סמוטריץ' הסביר את קריאתו "מתוך תחושת שליחות גדולה, ביראת כבוד, בהוד והדר, בחיל וברעדה, השנה צריך לסגור את בתי הכנסת ולהתפלל באוויר הפתוח. וזו קריאתי – מובילים את עם ישראל באמונה ובאחריות ומתפללים בחוץ".

הוא התייחס להפגנות השמאל הענקיות בבלפור: "נכון, יש חלקים לא אחראיים ולא ממושמעים בציבור, שמתקהלים ומפגינים, וזה מקומם. אבל בזה אנחנו שונים מהם. אנו משכימים והם משכימים, אנו רצים והם רצים. אנא עבדא דקודשא בריך הוא ואין לנו את האופציה להקל ב"ונשמרתם מאד לנפשותיכם"".

תפילה בשטח פתוח (קרדיט: "הבני ברקים")

על האפליה בין ההפגנות לתפילות, הוסיף: "בימים האחרונים הרבה אנשים אומרים לי שצריך להלחם על הערכים היהודיים של המדינה ואסור שרק הדתיים "ישלמו את המחיר". נכון. צריך להלחם על הערכים היהודיים של המדינה ולכן צריך להילחם על קדושת החיים. ערך יהודי גדול ונשגב. נרים אותו לראש התורן ונתפלל לה' תחת כיפת השמים, כנראה גם בקצרה כי צום וחם, תוך הקפדה מירבית על הוראות משרד הבריאות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
באמת התפלאנו כבר...
פיקח | 23-09-2020 14:01
באמת התפלאנו כבר חצי יום שסמוטריץ לא יצא באיזה הצהרה לוחמנית לאומה, גם בערוץ 7 הא הוריד את מינון הכתבות חשבנו כבר שקרה לו משהו, אין ספק עם ישראל מחכה למוצא פיו של סמוטריץ בכל דבר ועניין חחחחחח
2
אז לך תגייס...
אמיתי בן שלמה | 23-09-2020 14:03
אז לך תגייס את 100 רבני התקציב שלך בראשות רבני ערוץ 7 צמאי התקציב שיחתמו על הנחיה לציבור, בטח יש איזה כמה מאות בודדות של אנשים שיקשיבו להם
שהוא יגייס ? מי שרימה את הצבא ?
קצין במיל. | 23-09-2020 17:15
אין לך מועמד אחר ?
3
חברה על 40% נטישה לא יכולים להוביל שום דבר!
יאיר | 23-09-2020 14:12
עדיף בהרבה לשפר את המבנה הגברי-פרימיטיבי הנוכחי. להפתח לשיתוף נשים בהנהגה, לגנות את אספסוף הגבעות, לקבל את השונה.
4
הפליה
אטאיסט | 23-09-2020 14:13
אין הפליה. מותר להתפלל באויר הפתוח וגם מותר להפגין במקום פתוח. ככה יהיה צדק וכל אחד יפעל לפי צו מצפונו
5
שהעירייות יארגנו לתפילות, סככות וסוכות.
ג'סי | 23-09-2020 14:14
יש פתרון ביניים: לאפשר תפילות במרחב הפתוח! שהעירייות יארגנו סככות וסוכות. במקום להחנק בשיטבלעך בצפיפות , להקים סוכות בחצר בית הכנסת או הגינה השכונתית
6
שילך לבית אל...
טוביה | 23-09-2020 15:07
שילך לבית אל ויסגור שם את הבתי הכנסת ואת ישיבת בית אל של משפחת מלמד נראה אם שמה יקשיבו לגוש שחצנות הזה
7
הפעם סמוטריץ' אומר...
פיקוח נפש קודם | 23-09-2020 15:26
הפעם סמוטריץ' אומר דברי טעם. אין לקשור בין ההפגנות לתפילות. אם תפילה בתוך בית כנסת יוצרת סיכון - אסור להתפלל בתוך בית כנסת , אלא רק בחוץ. פשוט וברור. לא המפגינים בבלפור צריכים לקבוע את אופי ומיקום התפילות אלא רמת הסיכון. פיקוח נפש דוחה גם התבכיינות על ההפגנות.
8
ובנתיים
המעניש | 23-09-2020 17:12
התפלגות אחוז הבדיקות החיוביות לנגיף הקורונה מלמד כי המצב בקרב הנבדקים החרדי גרוע פי כמה וכמה מאשר בציבור הכללי. על פי הנתונים במגזר הכללי 9.7% מאומתים אצל החרדים 26% (קורונה) (מאתר KIKAR)
9
אדון סמוטריץ מה...
סמרטוטוביץ חסר קורות חיים | 23-09-2020 17:39
אדון סמוטריץ מה עשית במימי חייך? כמה אנשים ניהלת בימי חייך ?באזרחות? בצבא? אתה אפס מוחלט בקורות חיים אין לך אפילו שנה אחת שעשית בה משהו משמעותי בימי חייך מעולם לא ניהלת יותר מ10 אנשים מעולם לא השתתפת בקרב מעולם לא הובלת לוחמים מעולם לא ניהלת חברה הדבר היחיד שעשית בימי חייך שניצלת את ממשלת המעבר כדי להיות שר תחבורה במשך פחות משנה בתקופה ללא תקציב וללא אישור לפרוייקטים חדשים. אלו עובדות חד משמעיות אין לך בקורות חיים שורה אחת...
10
כשעל העגלה הנגררת, אחרי בנט, שצים שלט של גורר
יקים | 23-09-2020 23:38
........