אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עיריית פתח תקווה עתרה נגד ילדי העיר הלומדים בישיבת רמת גן

עתירה הוגשה נגד שמונה נערים דתיים לאומיים המתגוררים בפתח תקווה ולומדים בישיבת רמת גן. עורך הדין אילן בומבך המייצג את הורי הנערים טוען כי העתירה הוגשה בחוסר תום לב

עיריית פתח תקווה עתרה נגד דתיים הלומדים ברמת גן
  אילוסטרציה (נתי שוחט/פלאש 90)

עיריית פתח תקווה הגישה לבית משפט המחוזי בתל אביב עתירה נגד שמונה נערים דתיים הגרים בפתח תקווה שלומדים בישיבה התיכונית ברמת גן, זאת בטענה כי אסור ללמוד ברשות מוניציפלית אחרת ללא קבלת אישור מהעירייה, וכי הבקשות לאישור ששלחו ההורים, נדחו.

העירייה טענה בעתירה, כי השיקולים שלא להיעתר לדרישת ההורים לרשום את ילדיהם לישיבת רמת גן, נובעים "משינוי מדיניות" שהחל בשנתיים האחרונות, מאז היבחרו של ראש העיר הנוכחי.

עוד באותו נושא

בומבך לסרוגים: "למנוע ניצול לרעה במינוי שופטים"


3

עם זאת, בתגובה שהוגשה לבית המשפט על ידי עורך הדין אילן בומבך מטעם הורי הילדים, נטען כי העירייה לא הציגה נהלים ברורים המעגנים את נסיבות שינוי המדיניות הנטען ביחס לשנים קודמות או מי הגורמים שלקחו חלק באותה החלטה לשנות את המדיניות ולהתעלם מכך שלאורך שנים נהלי משרד החינוך לא נאכפו.

בנוסף, נטען כי העירייה לא ציינה בעתירה אם נערך דיון מעמיק בסוגיה האמורה בעירייה או באחת מוועדותיה, וכן לא הציגה נתונים או נהלים שמבהירים כיצד היא קובעת את כמות המכסות השנתית ללימודי חוץ, ומדוע מכסה זו פחתה משמעותית ביחס לשנים קודמות.

"העירייה מאפשרת לחרדים ללמוד מחוץ לעיר". למצולמים אין קשר לכתבה (Yossi Zeliger/Flash90)

"חוסר נקיון כפיים וחוסר תום לב"

בומבך מוסיף וכותב כי בקשת עיריית פתח תקווה הוגשה בחוסר נקיון כפיים ובחוסר תום לב מובהק, וכי היא דורשת לחרוג מעקרונות יסוד חוקתיים, ובהם עקרון השוויון, כבוד האדם וחירותו, האוטונומיה של הרצון הפרטי, הזכות לחינוך וחופש הדת.

עוד נכתב כי עיריית פתח תקווה פועלת בשרירות לב ובאפליה ביישום המדיניות החדשה של אי מתן אישורים ללימודי חוץ, זאת כאשר היא מאפשרת לתלמידים מסויימים ללמוד ברמת גן, וכן מאפשרת למגזר החרדי לצאת ללימודים מחוץ לפתח תקווה ללא הפרעה.

"עיריית פתח תקווה הפרה את הנוהל אותו היא מבקשת לאכוף"

עורך הדין אילן בומבך מסר לסרוגים: "העירייה מתנהלת בחוסר תום לב. מצד אחד היא דורשת לאכוף נוהל של משרד החינוך, לפיו יש לקבל את אישורה לפני רישום למקומות לימוד מחוץ לשטח המוניציפלי שלה. אולם, באותה נשימה, היא לא גילתה לבית המשפט שהיא עצמה פעלה בניגוד לאותו נוהל, כשקלטה 30 תלמידים המתגוררים ברמת גן, מבלי שאפילו פנתה או קיבלה אישור לכך".

"העירייה השתהתה בהגשת העתירה והיא מבקשת להביא למצב אבסורדי שבו תלמידים שהחלו את לימודיהם, הכירו את מוריהם, ונקשרו לחבריהם לספסל הלימודים, יידרשו להפסיק את לימודיהם".

עו"ד אילן בומבך (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)

"מדיניות מפלה, פגיעה אנושה"

בומבך הדגיש: "הורי התלמידים הבהירו לעירייה לאחר אי קבלת אישור ללימודי חוץ על ידי העירייה, בטרם החלה שנת הלימודים, כי מוסדות הלימוד אליהם שובצו ילדיהם בפתח תקווה אינם נותנים מענה חינוכי ראוי והולם לבניהם, כך שהדבר אינו עולה בקנה אחד עם אורח חייהם והשקפת עולמם".

עוד מציין בומבך כי: "מזה שנים רבות ניתנה האפשרות לתושבי העיר ללמוד בישיבות הממוקמות ברשויות מקומיות אחרות אשר אינן עיר מגוריהם. נוהג זה היה מקובל ברשויות רבות, ובהן גם בעיריית פתח תקווה. מכאן, לא ברור מדוע עיריית פתח תקווה, נקטה מדיניות מפלה תוך פגיעה אנושה בזכויותיהם הבסיסיות של התלמידים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
רמי גרינברג יורה לעצמו ברגל
ירון | 17-09-2020 22:37
רמי גירנברג נבחר הרבה בזכות הקולות הדתיים והחרדים בעיר. עכשיו בשגעון הגדלות שלו, הוא מנסה לכפות על הורים איך לחנך את ילדיהם. זוהי הקדנציה האחרונה שלו כנראה. מטפס על עצים לא רלוונטיים ומקומם עליו את התושבים, שלא יבחרו בו שוב.
פושטאק שנהיה ראש עיר
פושטאק שנהיה ראש עיר | 21-09-2020 9:54
פושטאק שנהיה ראש עיר
2
מסכים עם ירון מתגובה 1
דוד, פ"ת | 18-09-2020 12:25
רמי גירנברג מתנהל כמו שריף. שולף כל פעם גזרה חדשה. לא נראה לי שייבחר שוב בקדנציה הבאה. ככה אני שומע מכל חברי הדתיים בפתח תקווה.
3
אדיוט מי שהצביע לבריון רמי- איפה דיעי?
דוד | 21-09-2020 9:53
אדיוטיםכל מי שמכיר אותו איפה איציק דיעי, העיקר הכסא?
4
הוא החליט לסגור את למרחב
דוד | 21-09-2020 9:54
העיקר איציק דיעי יושב טוב על הכסא?
5
מה הקשר לדתיים?...
יוני | 21-09-2020 18:21
מה הקשר לדתיים? מדובר על מדיניות בנוגע לתלמידי חוץ וההשפעה על מערכת החינוך בעיר. סתם כותרת מסיתה.
6
מדהים איך מנסים...
אריאל | 24-09-2020 6:42
מדהים איך מנסים בכל פעם מחדש לנסות ולנגוס בציבור הדתי לאומי הציבור הדתי היחידי שמשתתף בכל מטלות מדינת ישראל דווקה אותנו מנסים לכופף ולהרוס כזטת שנאה למגזר שלנו אבל אנצנו נעלה ונצליח