אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

42 חודשי מאסר לקטין מפרשת דומא

בית המשפט המחוזי גזר 42 חודשי מאסר על א', הקטין שנעצר בעקבות פרשת דומא ונגבו ממנו עדויות בעינויים. בסופו של דבר הורשע בעסקת טיעון בקשירת קשר לביצוע פשע

42 חודשי מאסר לקטין מפרשת דומא
  (צילום אילוסרטציה: אוליביה פיטוסי/פלאש90)

בימ"ש המחוזי מרכז בלוד גזר לפני זמן קצר 42 חודשי מאסר על א' הקטין שנעצר בעקבות פרשת דומא, אך לבסוף נמחק הסעיף הקושר אותו לרצח בני משפחת דוואבשה.

נזכיר כי הקטין הורשע במסגרת עסקת טיעון בקשירת קשר לביצוע פשע ובמספר עבירות תג מחיר נוספות, וזאת לאחר שבימ"ש קבע כי הוא עונה בחקירות בשב"כ ופסל את הודאות שמסר בחקירות. פסילת ההודאות הביאה לכך שהפרקליטות נאלצה לסגת ממרבית האישומים כנגדו ולהגיע עם הקטין להסדר טיעון.

לאחר ההסדר המשיכו הצדדים לנהל הליך הוכחות באשר לחברות הקטין בארגון טרור. לאחר ניהול ההוכחות הרשיע בימ"ש את הקטין.

מהעונש המאסר יקוזז הזמן בו שהה הקטין במעצר – יותר משנתיים וחצי, כך שנותרו לו כעשרה חודשי מאסר בלבד.

גזר הדין מושפע כולו ממידע חסוי של השב"כ

את הקטין ייצגו עו"ד ציון אמיר ועו"ד עדי קידר מארגון חוננו. עו"ד קידר מסר "בגזר הדין דוחים השופטים באופן מוחלט את טענות המדינה גם לגבי העונש. אולם, למרבה הצער גזר הדין מושפע כולו ממידע חסוי של השב"כ, מדובר בהחלטה שלא תעמוד.

השופטים רצו להטיל עונש של עבודות שרות ורק בגלל מידע חסוי שלא ניתן להתגונן בפניו, החליטו שהקטין לא ראוי להקלה עונשית.

זוהי החלטה תקדימית שלא מאפשרת בהליך של טיעונים לעונש להתמודד עם מידע חסוי, ורק מלמדת על כך ששרות הביטחון הכללי מעורב בהליכי חקירה, הליכי שפיטה, הליכי גזר דין והליכי ריצוי העונש, והדבר הזה אינו יכול לעמוד ויש לבטל אותו."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
זבל של מדינה...
זבל של מדינה | 16-09-2020 15:26
זבל של מדינה
. המדינה היא...
ירון שאול | 16-09-2020 16:11
. המדינה היא לא זבל האנשים שמנהלים את המדינה הם זבל, לא רק זבל אלה מיץ של הזבל. רשעים גמורים עובדי השטן.המדינה עצמה היא מצויינת מה שלא מצויין זה שאנשים עובדי השטן והקרנות הבזויות מנהלים את המדינה שלנו.ואתה יכול לכלול את ביבי והליכוד וכל 120 חברי הכנסת במה שכתבתי,ולא רק הם והמבין יבין.
- פרט,...
זבל של תגובה | 16-09-2020 15:55
- פרט, הסבר ונמק.
2
אם זה היה...
ירון שאול | 16-09-2020 16:08
אם זה היה מחבל ערבי שהיה עושה דבר כזה העונש היה קל בהרבה יודעים מדוע? מפני שבתי המשפט והשופטים בארץ כולם שמאלנים קיצוניים שתומכים ונתמכים על ידי הקרן להשמדת ישראל וקרן וקסנר הבזויים, והבוגדים, והמושחתים, והשקרנים, והגזענים, והרשעים.הם מצטערים על הרגע הזה שנולדו יהודים מתביישים ביהדותם ושונאים את הדת והיהדות.רשעים גמורים!!! עובדי השטן!!!! השם יכחיד,וישמיד, ויהרוס,ויחסל את כל הערב רב שיצא איתנו ממצרים ונמצאים איתנו עד היום בארץ ובעולם.אין לי אפילו חצי אחוז אמון במערכת המשפט והשופטים בארץ הם יכולים להיות השופטים של חמאס או חזבאללה הם בטח לא השופטים שלי ושל עוד רבים כמותי.כבר המון שנים שאין אמון במערכת המשפט והשופטים וגם לא יהיה אמון עם הדרך הבזויה והגזענית שבא הם שופטים.
, כפי שסברתי...
אבן שטיפש זורק לבאר - עשרה חכמים לא יוציאו | 16-09-2020 19:00
, כפי שסברתי - אתה מאוד מנוסה בבתי חולים לחולי נפש. מכיר את כולם. ובשום בית חולים לא הצליחו לרפא אותך, ולעקור ממוחך הקודח את חזיונות השוא ? נראה שזה תקוע אצלך ממש עמוק.
אחרי שהבאתי...
ירון שאול | 16-09-2020 17:20
אחרי שהבאתי אותך לבית חולים פסיכיאטרי גהה כדי לאשפז אותך הלכתי אין לי מה לעשות שם.אתה רואה כמה אתה משוגע לבית החולים קוראים גהה ולא אברבנל שם אושפזת.
מתי ברחת...
כוח עזר | 16-09-2020 16:21
מתי ברחת מאברבנאל ? חשבתי שאתה עדיין מאושפז.
3
מרוב פחד הסכים לכל עיסקה, הסכים להודות..
שופטייך סוררים | 16-09-2020 18:36
כל אשמתו שהוא מתנחל עם כיפה גדולה וציציות... וחייבים להלחם בנוער הגבעות ההצתה והרצח בוצעו עי כנופיית ערבים, אפילו יש עדויות של הבן, ומזירת הארוע העוול זועק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4
השיבה שופטינו כבראשונה...
אדל גבאי | 16-09-2020 22:43
השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה, השיבנו לימי קדם, לימים שבהם צדק מוסר ושלום הנחו את החלטות מנהיגי העם! שנזכה לביאת משיח בקרוב שיסיר מפורסי השקר ואלי הכזב וישיב עטרה ליושנה עצוב כואב!