אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: האוגדה החדשה בצה"ל – עוצבת הבזק (99)

אתמול התקיים טקס הקמת האוגדה החדשה בצה"ל - עוצבת הבזק (99), שתכלול תחתיה את חטיבת כפיר ויחידת 'רפאים'. תאפשר התקפה נגד כל אויב ובכל זירה

צפו: האוגדה החדשה בצה"ל - עוצבת הבזק (99)
  צילום: דובר צה"ל

אתמול (ג׳), נערך טקס הקמת עוצבת "הבזק" (99), בראשות ראש המטה הכללי, רא"ל אביב כוכבי ובהשתתפות מפקד זרוע היבשה אלוף יואל סטריק, מפקד מערך התמרון המשולב, אלוף יעקב בנג'ו, מפקד אוגדת "הבזק", תא"ל אבי רוזנפלד ומפקדים נוספים.

אוגדה 99 תתמחה בלחימה בשטחים מבוצרים, תהיה עתירה בכוחות חי״ר-אש הפועלים בשילוב עם כוחות קומנדו ושריון, יכולות חשיפה והשמדה ורכיבי ניוד המשויכים לה באופן אורגני.

בצה"ל אומרים כי עוצבת "הבזק" הוקמה לצורך מיצוי כוח של חיל היבשה ותאפשר התקפה נגד כל אויב ובכל זירה. האוגדה תכלול את חטיבת כפיר היחידה הרב ממדית -"רפאים" ויחידות נוספות.

הקמת אוגדה 99 (דו"צ)
עוד באותו נושא

צפו: אימון יחידת "רפאים" – היחידה הרב-ממדית

הרמטכ"ל אביב כוכבי: ״אוגדה 99 היא אוגדה שנולדה מתוך תפיסה רחבה שזיהתה ביושר, ברגעים מסוימים גם באומץ, את המציאות ומולה העמידה מענה. ראשית הצירים להכל זה להכיר בפער, לנצל הזדמנויות ועכשיו להמריא. אני רוצה לנצל את הההזדמנות ולהגיד לכם אנשי חטיבות המילואים תודה רבה. העובדה שאתם נמצאים איתנו מרשימה בעיני כל פעם מחדש- בשביל עם ישראל ובשביל מדינת ישראל".

הקמת אוגדה 99 (דו"צ)

הקמת אוגדה 99 (דו"צ)

מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק: ״במעמד זה, בו אנו מציינים את הקמתה של אוגדה 99, היעד אשר הצבנו לעצמנו במסגרת התאמת צה״ל לאתגרי העתיד, מקבל ביטוי ממשי נוסף. ביטוי אחד, אך חשוב מאין כמוהו לעצמתו של תהליך זה. אוגדה 99 אינה ככלל האוגדות. עצם הקמתה והפיכתה לאוגדה מבצעית מהווים אבן-דרך בקורותיו של בניין הכוח בצה"ל. כל מי שסוקר בצורה מפוכחת את האתגרים המונחים לפתחנו, מבין כי המערכה הבאה עלולה להיות שונה ומורכבת מקודמותיה. אל מול הבנה זאת – איננו עומדים מנגד. אנו פועלים על מנת להיערך למלחמה הבאה כל העת, ומגבשים את יכולות ההכרעה המשמעותיות ביותר שניתן לממש בשדה הקרב. במעמד זה, בו יוצאת אוגדה 99 לדרכה, אנו משלימים צעד נוסף במימושה של התוכנית הרב-שנתית 'תנופה' אשר במרכזה עומדת השתנות התמרון, מתמרון יבשתי לתמרון רב-ממדי".

מפקד עוצבת "הבזק", תת-אלוף אבי רוזנפלד: ״היום אנחנו מציינים אבן דרך משמעותית בבניין כוחו של צה״ל – הקמתה של אוגדה חדשה – אוגדת חי״ר אש  99 – עוצבת "הבזק". הקמת האוגדה היא תוצאה של תהליך עמוק, שתחילתו בתפיסת הניצחון של צה״ל והמשכו בתפיסת התמרון הרב-מימדי וארגון הסד״כ ביבשה. השם שנבחר לאוגדה – עוצבת "הבזק״ – מבטא את מהותה. יכולת הטלה מהירה לכל זירה וגמישות פעולה בתוך הזירה. התמחות בלחימה בשטחים הבנויים והמבוצרים, מבוססת על כוחות חי״ר-אש משולבים עם כוחות שריון והנדסה, בעלי כושר גבוה לחשיפת האויב ותקיפתו.

אוגדה 99 כפופה מרגע זה למערך התמרון המשולב בזרוע היבשה. נפעל ביחד כדי להביא לידי מיצוי של הפוטנציאל הגלום במהלך הזה – חיבור בין החילות המתמרנים לבין האוגדה במערך אחד, תחת הזרוע שרואה את השלם בבניין הכוח ביבשה. נתקדם ונגיע ליעדים שלנו כמו בניווט תצ״א – עם מצפן ברור, צעד אחרי צעד, בצורה מדויקת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לא ברור איך נולדת אוגדה חדשה כאשר מספר
ליימך נהיר | 16-09-2020 14:16
החיילים הסדירים הקרביים הולך וקטן במהירות. ממש נוגד את חוק שימור המסה.
2
רק סיסמאות שאין...
מישהו | 16-09-2020 20:31
רק סיסמאות שאין מאחוריהם כלום לפני 50 שנה צהל ידע להפעיל 2000 טנקים היום לא מסוגלים להסיע 50 טנקים בשדרת מסע על מגרש המסדרים בלי שהכלים יתנגשו אחד בשני.מספיק לזרות חול בעיניים.
3
טוב מאוד אוגדות...
חיים | 16-09-2020 22:06
טוב מאוד אוגדות להתקפה להתקפה לניצחון
4
כוחות שריון ללא...
1 | 17-09-2020 8:14
כוחות שריון ללא שריון