אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבזק

לשכת עורכי הדין: לאפשר דחיית דיונים לאחר הסגר

במכתב חריף, ראש לשכת עורכי הדין תוקף את החלטת מנהל בתי המשפט על דרך פעולת בתי המשפט בזמן הסגר: "המתווה נוטה באופן מובהק לטובת המערכת על חשבון הציבור"

"הצטופפות בבתי המשפט מגבירה הידבקות בקורונה"
  מרים אלסטר/פלאש 90

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, שיגר מכתב זועם למנהל בתי המשפט, השופט יגאל מרזל, בה הוא קובל על קבלת ההחלטה לדרך הפעולה של בתי המשפט בתקופת הסגר מבלי להתייעץ עם הלשכה.

חימי כתב כי "השירות החיוני של הרשות השופטת, חשוב ככל שיהיה, אינו יכול להעמיד בסיכון את בריאותם של ציבור בעלי הדין ומייצגיהם, עורכי הדין".

עוד באותו נושא

"אבי חימי החליט לשרת את האג'נדה של שופטי בג"ץ"


21

"נראה כי המתווה המוצע בהודעתך לוקח בחשבון את צרכי המערכת בלבד כשמנגד נדרש מבעלי הדין ועורכי דינם להתייצב לדיונים המשפטיים בתנאים קשים המסכנים את בריאותם, וכפועל יוצא מכך את בריאות בני משפחותיהם והקרובים להם, כל זאת בתקופה בה נגיף הקורונה "משתולל" ואלפים נדבקים דבר יום ביומו".

חימי מציין כי: "כללי התו הסגול מיושמים רק לגבי השופטים וצוותם, כשהחלק שלהם באולם ממוגן בציוד המתאים למניעת הדבקה, כשאמצעי הגישה אליהם מוגבלים מכורח הנסיבות,בעוד שבשאר החלקים כמו גם בשטחים הציבוריים בבתי המשפט מופקר ציבור הבאים לגורלו,עורכי הדין נאלצים להצטופף עם לקוחותיהם והעדים במסדרונות בתי המשפט ובאולמות תוך נטילת סיכון בריאותי עצום".

ארוחות חג אסורות, הצטופפות בבתי המשפט מותרת

עוד נכתב כי "גודל האבסורד הוא שעורכי דין לא יכולים להסב בראש השנה לשולחן החג עם בני משפחותיהם ויקיריהם הקרובים, כשמנגד יום לאחר מכן, נאלצים להצטופף עם אנשים זרים בדיונים משפטיים. כך לא נאבקים בקורונה! כך מגבירים את שרשראות ההדבקה! מערכת המשפט אינה יכולה להתנער מאחריותה למחדל זה!".

חימי המשיך: "המתווה המוצע אינו מאזן בצורה ראויה בין צרכי המערכת לצרכי בעלי הדין, והוא נוטה באופן מובהק לטובת המערכת על חשבון הציבור הבא בשערי בית המשפט".

"איננו יכולים להשלים עם התעלמות בוטה שכזו מצרכיהם של בעלי הדין ומייצגיהם כפי שעולה מהודעתך. הדאגה לשמירה על בריאותם היא בנפשנו, על מנת שעורכי הדין יוכלו לייצג את שולחיהם נאמנה גם בתקופה קשה זו".

מערכת המשפט נכשלה, נושא הכרוך בסיכון חיי אדם

חימי האשים: "דווקא מערכת המשפט המופקדת על שמיעת עמדתם של כל הצדדים הרלוונטיים טרם תקבל החלטה, נכשלה בנושא זה הכרוך בסיכון חיי אדם, והתעלמה לחלוטין מהגורם המייצג את המשתמשים המרכזיים של המערכת – עורכי הדין".

"החלטה שאינה לוקחת בחשבון את כל השיקולים הרלוונטיים לוקה בחסר, אך כשכרוך בה סיכון חיי אדם, הדבר חמור ביותר ומחייב הפקת לקחים מיידית".

עוד באותו נושא

בשל הסגר: מערכת בתי המשפט תוגבל לשבועיים

ראש הלשכה מבהיר: "אנו הראשונים להבין את חשיבותה של מערכת המשפט והשירות החיוני שהיא נותנת. איננו מבקשים לסגור את שעריה אלא מבוקשנו שתהיה התחשבות אמיתית גם בצרכיהם של משתמשיה האחרים שאינם השופטים וצוותם".

בלשכת עורכי הדין דורשים "לאפשר את קיום הדיונים רק לצדדים המעוניינים בכך". חימי כותב למרזל כי "ברוח זו אבקשך לתקן את הודעתך לאלתר באופן שתביא בחשבון גם את צרכיהם של בעלי הדין ומייצגיהם על דרך הוצאת הנחייה לפיה יתאפשר בעת הזו לכל צד לדיון להגיש בקשת דחייה ללא צורך בנימוק,שתיענה ללא תנאי ומבלי שתיקבע סנקציה ו/או שיושתו הוצאות בגין הבקשה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו