אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הממשלה אישרה: ביום ה' נסגרים כל מוסדות החינוך

הממשלה אישרה במשאל טלפוני את המלצתו של הממונה על הקורונה רוני גמזו לסגור את כל מוסדות החינוך בארץ כבר ממחר במקום ביום שישי. הלימודים לא יחזרו עד אחרי סוכות

הממשלה אישרה: ביום ה' נסגרים כל מוסדות החינוך
  (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

עכשיו זה סופי. הממשלה החליטה במשאל טלפוני לקבל את המלצת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי פרופ׳ רוני גמזו, לסגור את כל מערכת החינוך (למעט חינוך מיוחד וחריגים), כולל בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, כבר מיום חמישי הקרוב, נוכח העלייה המשמעותית בהדבקה.

במילים אחרות היום הוא היום האחרון ללימודים לפחות עד אחרי שמחת תורה.

עוד באותו נושא

גמזו: יש לסגור את מערכת החינוך כבר ממחר

ההצבעה הטלפונית נעשית בניגוד לדעתו של שר החינוך שדרש לבטלה, ואף דרש כי ההחלטה תתקיים בישיבה פיזית של הממשלה. במכתב שנשלח מהיועצת המשפטית של משרד החינוך למזכיר הממשלה נכתב בין השאר: "שר החינוך מבקש להדגיש כי אין מקום לקבלת ההחלטה המבוקשת ממספר נימוקים. כך, מהנתונים המצויים בידי משרד החינוך, אחוז התחלואה בקרב תלמידי מערכת החינוך קטן מחלקם היחסי באוכלוסייה ולפיכך אין הכרח ממשי בסגירת מוסדות החינוך באופן בהול ומידי.

זאת ועוד, שינוי החלטת הממשלה, יומיים בלבד לאחר שנתקבלה, על מנת לקצר את הלימודים במוסדות החינוך ביום אחד בלבד ועת מוסדות החינוך עתידים להפסיק פעילותם הרגילה ולעבור ללמידה מרחוק למשך שלושה שבועות, תגרום אי נוחות לציבור ההורים שרבים מהם ממילא יושבתו מעבודה במהלך אותם שבועות בשל כך, ובהכרח תביא לפגיעה באמון הציבור בממשלה, שתחשב ל"תזזיתית"."

עוד כתבה היועמ"שית של משרד החינוך: "שר החינוך מבקש כי עת תגיע בקשת צוות השרים האמורה להחלטת ממשלה, לא יערך לגביה משאל בעל פה, אלא תכונס ישיבת ממשלה לדון בעניין, וזאת בהתאם לאמור בסעיף 19(א) לתקנון עבודה הממשלה בו נאמר "…ביקש אחד השרים כי הנושא יידון בישיבת הממשלה, לא יוכרע בו על פי משאל בעל פה…".

גמזו: דרוש לסגור כמה שיותר מהר

אתמול שלח הממונה על הקורונה, פרופ' רוני גמזו לנתניהו ולשרי הממשלה דרישה לסגור את מערכת החינוך באופן מיידי. גמזו אף הבהיר כי בנושא מערכת החינוך, הממשלה קיבלה החלטה שגויה.

ימים מורכבים לפנינו, נתניהו על הסגר השני (קרדיט: לע"מ)

כמה שעות לאחר מכן קיים נתניהו התייעצות הבוקר עם ראש המל"ל ושר הבריאות, והם בוחנים את סגירת מערכת החינוך כבר מחר בבוקר".

לסגור את מערכת החינוך, לפחות מכיתה ה'

במכתב ששלח גמזו, לשר הבריאות הוא כותב: "הממשלה קיבלה החלטה לא נכונה בניגוד להמלצה המקצועית שלנו".

"יחד עם זאת, אנו משוכנעים שהעלייה בתחלואה בכלל ובאוכלוסייה הכללית בפרט, נובעת מהדבקת יתר והפצה בגילאי מערכת החינוך ובמיוחד בגילאי 10 ומעלה".

הגרף שהציג גמזו לשר הבריאות

עוד באותו נושא

גלנט קבע: גם בסגר- בחינות הבגרות יתקיימו במועדן

את המכתב מסיים גזמו במילים: "אני מבקש לעמוד בהמלצה המקצועית שלנו ולא לאפשר מחר את פתיחת מערכת החינוך עם כל המורכבות, יתכן שניתן לצמצם זאת לכיתות ה' ומעלה בלבד. מאחורי המלצה זו עומדים כל גורמי המקצוע".

הבוקר פרסמנו בסרוגים כי אתמול נשבר עוד שיא במספר חולי הקורונה בישראל, כשנמצאו 4,973 חולי קורונה חדשים בישראל, המספר הגבוה ביותר מאז פרוץ המגפה, וזה מתוך כ-47,000 בדיקות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו