אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בשל הסגר: מערכת בתי המשפט תוגבל לשבועיים

מערכת בתי המשפט החליטה להגביל את עצמה במידה מסויימת, זאת לאור הסגר שמדינת ישראל תיכנס אליו בשבועות הקרובים. ההגבלות ימשכו שבועיים, עד לפגרת סוכות

בשל הסגר: מערכת בתי המשפט תוגבל לשבועיים
  הרשות השופטת

מנהל בתי המשפט, השופט יגאל מרזל, הודיע היום (שלישי) כי החליט להגביל את מערכת בתי המשפט לתקופה קצובה בעקבות הכניסה של מדינת ישראל לסגר שני.

בהודעתו של השופט מרזל נכתב: "כנגזרת של החלטת הממשלה והשפעת המגבלות המוטלות בה על הציבור, על השירות הציבורי, על התחבורה הציבורית, על מערכת החינוך וכיוצא בזה, הרשות השופטת נערכת למצב דברים שלפיו יהיה צורך בהתאמת מתכונת הפעילות בבתי המשפט ובבתי הדין בתקופה זו".

עוד באותו נושא

חיות תוקפת את סמוטריץ': ניסיון להלך עלינו אימים


25

"המגבלות שנקבעו בהחלטת הממשלה הנזכרת, לרבות המשך פעילות המגזר הפרטי בתנאים מסוימים, כמו גם השירות החיוני שמעניקה הרשות השופטת בכל עת ושיפור ההיערכות מהגל הראשון של ההתמודדות עם הנגיף, כל אלה אינם מצדיקים בעת הזו צמצום גורף של כלל פעילות הרשות השופטת בדמות הכרזה על מצב חירום מיוחד".

השופט מרזל הוסיף כי למרות זאת, כחלק מההתאמה לנסיבות, החל ממועד תחילת ההגבלות, ועד ל-1 באוקטובר, תהא מתכונת הפעילות כדלהלן:

  1. בעלי דין אשר עניינם צפוי לידון במהלך תקופת תוקפה של החלטת הממשלה ואשר מבקשים לדחות את מועד הדיון בעניינם מטעמים הקשורים במגבלות שהוטלו בהתאם להחלטת הממשלה – רשאים לפנות לבית המשפט או לבית הדין בבקשה מתאימה.
  2. בקשות דחייה כאמור תידונה על ידי בתי המשפט ובתי הדין תוך שקילת מכלול הנסיבות הצריכות לעניין, ובכלל זה הכרה בצו השעה והאילוצים והמגבלות הנובעים ממנו.
  3. בעלי דין המחויבים בנקיטת פעולה בסדרי דין או בהתאם להחלטת בית המשפט או בית הדין, ואשר נמנע מהם לפעול כאמור נוכח המגבלות שהוטלו בהתאם להחלטת הממשלה – רשאים אף הם לפנות בבקשה מתאימה, אשר תטופל בהתאם לשיקול דעת בית המשפט או בית הדין,כמפורט לעיל.
  4. יודגש שכל המועדים שנקבעו בדין או בהחלטת בית המשפט או בית הדין, לנקיטת הליך או ביצוע פעולה, נותרים על כנם אלא אם תבוא החלטה אחרת.
  5. בתי המשפט ובתי הדין יבחנו דחייה יזומה של דיונים מרובי קהל ובלבד שאין בדחייתם כדי לגרום לנזק ממשי לבעלי הדין.

בנוסף, מיום מה-2 באוקטובר ועד ל-10 באוקטובר, חלה פגרת סוכות ולפיכך בתקופה זו יחולו הכללים החלים בתקופת הפגרה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל 13 אלו עם הגלימות. יקח אותם האופל במהרה
יקחם האופל | 15-09-2020 22:00
ההוא עם הבגדים השחורים ועם הכנפיים יקח אותם ל''עליון'' חחחחחחחחחח