אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מבקר המדינה לא יברר את הטענות נגד הפרקליטות

בעקבות פרסומו של עמית סגל על התנהלות מערכות אכיפת החוק בחלק מתיקי נתניהו, מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, החליט שלא לפתוח בבירור פרטני. הנושא ייבחן במסגרת ביקורות מערכתיות בתכנית העבודה של השנה הבאה

מבקר המדינה לא יברר את הטענות נגד הפרקליטות
  אוליבר פיטוסי/פלאש 90

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, מתניהו אנגלמן, פנה היום (שלישי) לשרי המשפטים וביטחון הפנים, ליועמ"ש לממשלה ולמ"מ המפכ"ל, ועדכן אותם כי לא יפתח בבדיקה פרטנית בעניין הטענות כלפי מח"ש, משטרת ישראל ופרקליטות המדינה.

בהתאם להחלטת המבקר, לאחר שנועץ עם גורמי המקצוע במשרדו, הנושא ייבחן באופן סדור מנקודת מבט רחבה ומערכתית בתכנית העבודה של שנת 2021.

עוד באותו נושא

טיוח וניגוד עניינים: צפו בכתבה המלאה של עמית סגל


8

במכתבו, מציין המבקר ביקורות שנערכו בעניין מערכת אכיפת החוק במשרדו, לרבות ביקורת מעקב בעניין הטיפול בעבירות שוטרים, בהמשך לדוח שפורסם בשנת 2017.

המבקר כותב: "לאחר שבחנתי את הדברים לעומקם ושקלתי היבטים שונים של הנושא, לרבות האתגרים שבפניהם ניצבת מערכת אכיפת החוק, ובשים לב לחוק נציבות תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות על פיו תפקיד ביקורת המדינה על מייצגי המדינה בערכאות הינו במיקוד על ביקורת מערכתית ולא פרטנית, החלטתי לא לקיים בירור פרטני אלא לכלול במסגרת תכנית העבודה של משרדי לשנת העבודה הבאה ביקורת מעקב מערכתית בנושא הטיפול המערכתי בעבירות שוטרים".

עוד מוסיף המבקר: "הנני סבור, ובטוחני כי אמצא לכך הסכמה בקרבכם, כי בכל מערכת ציבורית, קיים צורך והכרח מתמיד לבדוק, לזהות ליקויים ולתקנם, שכן העשייה אינה מתקיימת ללא ביצוע שגיאות במעלה הדרך".

"הדבר תקף לגבי כלל משרתי הציבור בישראל, וכמובן אף לגבי המערכות בראשן אתם עומדים, אשר אמונות על חקר האמת ועשיית הצדק במדינתנו".

עוד באותו נושא

הפרקליטות נגד עמית סגל: "הצגה מניפולטיבית"


24

עוד כתב: "עלינו לקיים בקרות ובדיקות לצורך זיהוי הפגמים, תוך חתירה מתמדת לשיפורם, על מנת שנוכל לטייב את פעילותינו, ובלבד שהדבר נעשה בשקיפות, ביסודיות, בשיח מכבד ובשים לב לאתגרים ולמכלול הנסיבות הרלוונטיות באותה העת".

המבקר אף עדכן כי קיים שיחה עם נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט דוד רוזן, בה מסר לו את החלטתו לקיים ביקורת מערכתית, כאשר סוכם כי נושאים פרטניים ייבחנו על ידי הנציב רוזן בהתאם לשיקול דעתו ולסמכותו כמוגדר בחוק.

ההחלטה בנושא התקבלה בהמשך לפנייה שנשלחה למשרד מבקר המדינה בשבוע שעבר לאחר פרסומו של עמית סגל בעניין ההתנהלות בתיקי נתניהו, ובה שורת טענות כלפי מח"ש, פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל.

מכתב מבקר המדינה המלא

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד לפרקליטות ולמדלבליט
עשהאל | 15-09-2020 15:10
כל הכבוד לפרקליטות ולמדלבליט שעומדים בפני ההסתה האיומה ביותר של משפחת הפשע הנתעבת ושלוחיהם
, למה...
למה ???? | 16-09-2020 11:02
, למה ???? מה עשינו לך שאתה קורא ליהודים אחרים זיהומים ומאחל לנו להיעלם מן העולם ? מי שקורא למתינות, לשיח ללא קללות, להבעת עמדות ענייניות - הוא זיהום שראוי שייעלם מן העולם ? אני בטוח שבכל יום אתה אומר כמה פעמים : עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל. זו תפילה שראוי לפעול על פיה גם בחיים ממש. לא רק בעת תפילה או ברכה - אלא גם כשמקלידים תגובה באתר סרוגים או כל אתר אחר. השינאה היוקדת - מיותרת לחלוטין.
החכמים הם...
קובי | 16-09-2020 7:30
החכמים הם לא בצד של המיתנשאים, והיהירים,אתה ושכמותך רדודים להחריד בושה שיש זיהומים כמוך שנה שניזכה להיות בה בלעדכם
, וואי וואי...
דברי חכמים בנחת נשמעים | 15-09-2020 21:47
, וואי וואי וואי .כמה קללות וגידופים במשפט אחד. תנוח. תנשום קצת. אגב, זה אדיוט ולא אידיות. ומי אמר שעשהאל הוא מתנחל ? תירגע. תביע את עצמך בנחת. לא חייבים לאבד שליטה. קללות לא משכנעות איש.
עוד אידיות...
רועי | 15-09-2020 20:35
עוד אידיות שמיתחפש למיתנחל רקוב קח שם של ערבוש יותר מתאים לשמאלנים הזוי וללא מטרה בחיים לך חזרה לגמד יש דף מסרים חדש עים שם חדש, מגעיל
2
בקיצור, המבקר אומר...
רין כלום כי לא היה כלום | 15-09-2020 15:46
בקיצור, המבקר אומר שהכל חרטא ברטא. גם על פני הדברים אין פה עניין של מעשה עוולה מכוון על ידי אדם זה או אחר. כמו בכל מערכת, יש נהלי עבודה או טעויות שצריך לתקן ולשפר. אין שום חיפוי ואין שום טיוח, כעניין של מדיניות, אין תפירת תיקים. אין כלום כי לא היה כלום. דבר אינו בוער ובשנה הבאה ייבדקו נושאים מערכתיים עקרוניים, כמו בכל משרדי הממשלה וגופי הציבור, ללא טענות הזויות וספינים תקשורתיים.
3
היה ?
חוקר | 15-09-2020 17:14
פרע קליתותה - היו תופרים לו תיקים כמו שתפרו לנשיא קצב לעמירם בן אוליאל כמו לביבי
כמה רישעות...
מספר חינם | 30-09-2020 12:27
כמה רישעות יש בך טמבל,המוח שלך ריק לחלוטין,אתה צריך טיפול אצלנו עושים הכנה למוח מה שאין לך,אז תיתקשר, 1800800800 קשה לך לקלוט את המיספר,
, ברור ,...
רשע מה הוא אומר ? על רשע צדיק ועל צדיק רשע | 15-09-2020 21:20
, ברור , כל אלה צדיקים יסוד עולם. ממש עליהם מדבר ההכתוב : נצור לשונך מרע ושפתיך מדבר מירמה, סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורודפהו. כל אחד מאלה שמנית מקיים את כל הכתוב. אנשי אלוה ממעל. מדברים עם הקבה כדבר איש אל רעהו.
4
בוז
מורה | 15-09-2020 17:16
יש לו כיפה? בשביל מה הוא צריך אותה? בוז.
5
המבקר הזה הוא...
מבקר המדינה , הלקקן הבלתי נלאה ... לא משנה למי .... | 15-09-2020 17:35
המבקר הזה הוא סוג של מליץ יושר .... מי בכלל צריך מבקר כזה ...
מדהים כיצד...
אולי הוא סתם חושב כמו שהחליט ? | 15-09-2020 18:02
מדהים כיצד כל אדם וכל החלטה לא נמדדים לגופם - אלא תמיד על פי אג'נדה ותמיד מתוך מחשבה שיש מניע נסתר, קונספירציה, קשר כלשהוא. לעולם לא חושבים שההחלטה היא החלטה פשוט לגופם של דברים. לא כמניפולציה ולא כהטייה. לפעמים גם האמת כפשוטה היא אופציה וגם החלטה עניינית היא אופציה.
6
סתם אדם שלא...
מכון לבדיקת השינה | 30-09-2020 12:29
סתם אדם שלא מעוניין להשקיע מאמץ,הוא עייף מאוד וצריך לנוח,אז אל תפריעו לו בבקשה,הוא לא מקבל שיחות,אנשים,רק לישון הוא רוצה
7
מבקר המדינה מסורס...
נמרוד | 30-09-2020 19:42
מבקר המדינה מסורס ופחדן אין שום סיכוי שהוא ינסה לחקור את הנעשה ברשויות האכיפה, משטרה ופרקליטות. עלוב נפש עדיף שיפרוש.