אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב רונן לוביץ' מתנער מהעצומה עליה חתם

הרב רונן לוביץ', אחד מהרבנים שחמו על העצומה נגד הרשעתו של עמירם בן אוליאל, מתנער הבוקר מחתימתו ואומר כי הנוסח עליו חתם הוא לפני 3 חודשים ואינו מתייחס להרשעה מאתמול

הרב רונן לוביץ' מתנער מהעצומה עליה חתם
  הרב רונן לוביץ' (צילום: יח"צ)

הרב רונן לוביץ', רב היישוב ניר עציון ונשיא תנועת 'נאמני תורה ועבודה', מתנער מהחתימה על העצומה שפורסמה אמש (שני) בדבר הרשעתו של עמירם בן אוליאל, ואומר כי פרסומה אינו מקובל עליו כלל וכלל.

אמש פורסמה עצומה עליה חתומים עשרות מרבני הציונות הדתית, בה הם קוראים לסייע למשפחת בן אוליאל בעקבות החלטת בית המשפט להטיל עליו 3 מאסרי עולם, בגין רצח משפחת דוואבשה בדומא.

בעצומה אומרים הרבנים כי הרשעתו על בסיס הודאה שהוצאה בעינויים היא מעשה פסול וכי היה די בכך בכדי לשחררו.

על המכתב מתנוססת גם חתימתו של הרב לוביץ', שכעת, כאמור, מתנער מהמכתב. הרב לוביץ' אומר כי "חתמתי על עצומה בנוסח זה לפני כשלושה חודשים, ומשמעותה הייתה שונה לחלוטין ממה שפורסם אתמול, ולכן פרסום העצומה אתמול לא מקובל עליי כלל וכלל".

עוד באותו נושא

כצפוי: שלושה מאסרי עולם נגזרו על עמירם בן אוליאל


40

הרב לוביץ' שיתף את השתלשלות העניינים ואמר: "לפני כשלושה חודשים, פנו אליי בבקשה לחתום על גילוי דעת שקורא קריאה עקרונית לא להרשיע את הנדון אך ורק על סמך הודאה שנגבתה בעינויים. אני איתן בעמדתי זו, ובמקרה דנן אף ידעתי מקרוב על העינויים הקשים שעברו הנ"ל והקטין שעמד עמו לדין".

הרב לוביץ' הוסיף כי "לאחר שהפנו את תשומת ליבי לכך שפסק הדין נסמך על ראיות נוספות המחזקות את ההרשעה, אני שב ועומד מאחורי הקריאה העקרונית שלא להרשיע על סמך הודאה שנגבתה בעינויים, אולם מבהיר שאינני מערער על הכרעת בית המשפט בפסק-דין זה".

עוד באותו נושא

בכאב לב גדול: הרב לוביץ' מגיב לסערה סביב אישתו


11

"אזכיר שמאז שנות השמונים של המאה הקודמת אני כותב ומדבר בחדות ובחריפות נגד כל מעשה אלימות של פגיעה בחפים מפשע, ובכלל זה כמובן כל פגיעה בערבים. קיוויתי שבמקרה זה יתברר שלא היה זה מעשה רצח של יהודים, ולאור פסיקת בית המשפט נראה שנכזבה תוחלתי".

"אני מקווה", אומר הרב לוביץ', "שפסק הדין הנדון יתרום להשבת מוראה של מלכות ומניעת פשעי שנאה, והאמת והשלום אהבו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
הרב רונן לוביץ אתה יכול לשים את חתימתי
אריק | 15-09-2020 12:27
הרצח בדומא נעשה על ידי חשבון חמולות בכפר וזה רצח פנימי עמירם בן אוליאל לא היה שם בכלל... מצאו שעיר לעזאזל. אם היו מענים את כבוד הרב כך גם הוא היה מודה....
2
רונן לובץ הוא הרוצח
כסדום היינו | 15-09-2020 12:30
רוצים הוכחה שרונן לובץ הוא הרוצח??? תענו אותו כמו את בן אוליאל והוא יודה. נכון שעדויות של שני אנשים יעידו שזה לא הוא. נכון שזה לא הגיוני שהוא ירצח. נכון שבאותו זמן הוא יהיה עם אשתו בבית. נכון שזמ יהיה משפט תפור של ערכאות תחת הלחץ של בוןגי יעלון וכל אלה שרצו לראות דם של בעלי כיפה ופאות. כל זה נכון... אבל הוא יודה, ואם לא יודה נשאיר אותו בבידוד ונענה אותו עד שיודה, ולכן ברור לחלוטין שהוא הרוצה ויש לתת לו 3 מאסרי עולם ועוד 20 שנה בבידוד. אז קדימה רוצח, לך לבידוד!
3
הקריאה היא לערעור בו יזכה למשפט צדק!
אייל | 15-09-2020 12:31
הקריאה היא לתרום לערעור כדי שאולי יזכה למשפט צדק. אין חלילה הצדקה לשום פגיעה באף אחד, רק תחושה קשה מאד שנעשה כאן עוול במשפט. ירו את החץ ואחכ סימנו את המטרה... לא מבין מה הוא מתנער. משפט צודק וערעור לעליון הם אב של מערכת צדק. או שגם הוא התחיל להאמין ששופטים הם מהזן שלא טועה, על אנושיים, בלי ניגודי עניינים, וחכמים יותר מהעם בישראל שפעם אחר פעם טועה בבחירתו בקלפי...
4
הארגון הזה הוא בלון נפוח של
תחיה | 15-09-2020 12:34
כמה אנשים שיש מי שתומך בהם כספית- מעניין מי? - ואין מאחוריהם כלום אבל התקשורת הדתית משום מה נותנת להם במה מעל ומעבר לכוחם האפסי. תפסיקו לפרסם אותם והם מתאיידים מאליהם. אין להם שום מוסד חינוכי - תורני ואין להם סיכוי להקים. פשוט בלון נפוח.
5
פסק הדין נסמך על ראיות נוספות המחזקות את ההרש
שלום | 15-09-2020 13:01
פסק הדין נסמך על ראיות נוספות המחזקות את ההרשעה התוכל לפרט? גם הגדרת אבו אלקיעאן כמחבל נסמכה על ראיות המחזקות זאת...
6
אדון לוביץ אתה...
ירון שאול | 15-09-2020 13:34
אדון לוביץ אתה כל כך תמים או טיפש גדול??? אני בטוח שידוע לך שכל השופטים בארץ הם שמאלנים קיצוניים שתומכים ונתמכים במחבלים ובטרור ובקרן להשמדת ישראל וקרן וקסנר הבזויים והבוגדים והמושחתים והשקרנים והגזענים.מספיק שמענו קלישאות ושטויות לא רוצים לשמוע עוד שטויות שיוצאות מהפה של אף אחד.
למה?? ירון...
מרים | 15-09-2020 22:01
למה?? ירון שאול צודק בכל מילה
צא מייד...
מוישיק | 15-09-2020 16:13
צא מייד לאשפוז כפוי, אתה פאשיסט פסיכופת.
7
רב של מה?...
רוני | 15-09-2020 14:33
רב של מה? אתה יודע מה זה רב? כניראה שלא, מי שנותן גיבוי לאישתו שמכנה את משה רבינו ממזר, אני מתעב את מי שיפגע בדמותו של אבי הנביאים,ובשבילי הוא ומי שאמרה את זה מתועבים,רב אתה לא,אז יש אופציות,נצרות,איסלמ, בודהא,
8
מאחל לרב שיפול...
בית המשפח | 15-09-2020 16:17
מאחל לרב שיפול לידיים של בית המשפט
9
שאת ה"רב"
המתנער | 15-09-2020 17:16
יפלילו שווא ויכלאו
10
מעניין שכבודו הוא...
שמואל | 15-09-2020 17:52
מעניין שכבודו הוא היחיד שחזר בו.. התורה אומרת אחרי רבים להטות.. הרבנים הנוספים שחתומים שם לא מתחרטים והם הרוב!- בה אנחנו הרוב השפוי שמכיר בעוולות של המשפט שלא עושה צדק אלא להיפך.. וה' המלך המשפט יעשה צדק שנזכה במהרה בימינו ברחמים עלינו ועל כל ישראל אמן!
... הרוב...
אחרי רבים להטות .... | 15-09-2020 20:22
... הרוב בעולם נוצרי ...
11
זה
רב | 15-09-2020 18:41
בוגד !
יהודים חובשי כיפה...
איילת שגיא | 15-09-2020 23:24
יהודים חובשי כיפה שורפים תינוק ערבי במיטתו בעודו בחיים יחד עם הוריו. ...
12
התיחסות ענינית
גיא כהן | 16-09-2020 13:56
הדברים הנוספים לא עומדים ללא ההודאה. הם רק לצורך ביסוס ההודאה עצמה ומתיחסים אליה. אפילו הודאה רגילה ללא עינויים אינה קבילה ללא דברים נוספים. קבילות של הודאה בעינויים עם דברים נוספים שתומכים בעצם ההודאה אינה נהוגה אפילו בסין כיום. בצפון ויאטנאם כן. באמת שלא הצלחתי להבין מה לא נכון בעצומה: ההאשמה לא היתה על בסיס ההודאה בעינויים? זה לא אסור במדינות העולם? זה לא אסור על פי הדין העברי? אין חשש לעוול של כליאת אדם חף מפשע לכל ימי חייו? אין חובה מוסרית לאפשר לו ייצוג משפטי ברמה הכי גבוהה לאור החשש? איזה עקרון כאן בעצם לא נכון? בממוקד לדברים הנוספים - מדובר ב 2 פרטים מוכמנים ברמת צבע של בקבוק בירה ומולם הר של ראיות המפריכות את כתב האישום כולל עדותו של הילד שהיה עד הראיה לארוע ושכן של המשפחה והקלטות סמויות בכפר והרשימה עוד ארוכה יש גם לדעת: (מהמחקר העולמי:) הכלל, לפיו קיומם של פרטים מוכמנים הם אינדיקציה חזקה לאמיתות ההודאה - התגלו בשנים האחרונות כחסרי כל מהימנות, אך עדיין ממשיכים לשמש את בתי המשפט לבחינת משקל ההודאה. למשל : במחקר שפורסם בשנת 2010, הראה פרופ' ברנדון גארט (Brandon L. Garrett) כי 36 מתוך 37 הודאות - שניתנו על ידי חשודים שלימים זוכו לחלוטין נוכח ראיות DNA - היו עשירות בפרטים רבים מזירת האירוע, ובהם פרטים מוכמנים, שלכאורה ידועים רק למבצע העבירה ולחוקרים. המסקנה המתבקשת היא שפרטים מוכמנים רבים מועברים לחשוד במהלך החקירה, אם במזיד ואם מתוך חוסר תשומת לב לא מובן ...