אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מדינה בסגר | רשמית: כך יראה מתווה התפילות הסופי

ממשלת ישראל אישרה היום את התוכנית הדו שלבית לבלימת התפשטות נגיף הקורונה המורכבת מסגר ותוכנית רמזור. תפילות יוגבלו - כאשר יש הבדל בין אזורים אדומים וירוקים

מדינה בסגר | רשמית: כך יראה מתווה התפילות הסופי
  יונתן זינדל/פלאש 90

הממשלה אישרה היום (ראשון) את המלצת משרד הבריאות ומנהל "מגן ישראל" פרופ' רוני גמזו לתוכנית ארוכת טווח להורדת נתוני התחלואה בישראל.

עוד באותו נושא

מרד? | הגנים הפרטיים: נפתח את הגנים לאחר החג

השלב הראשון: סגר

הסגר יתחיל ביום שישי מהשעה 14:00. הפעולות שיתבצעו בסגר:

 1. הגבלות תנועה של 500 מטר ממקום המגורים (תותר יציאה מהבית מעבר למגבלות המרחק בכפוף לחריגים שיגבש צוות שרים ושייקבעו בתקנות)
 2. סגירת מערכת חינוך, למעט חינוך מיוחד, פנימיות וחריגים נוספים כמפורט בחוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה. (תאפשר למידה מרחוק ככל האפשר).
 3. סגירה מלאה לציבור של כלל העסקים לקבלת קהל בתחום המסחר, התרבות, בילוי ופנאי ותיירות פנים, כולל בריכות שחיה, חדרי כושר ומסעדות (למעט – שירותים חיוניים, מקום למכירת מזון, בית מרקחת, מכון אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי הגיינה, חנות למוצרים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצרי תקשורת, שירותי תקשורת ואביזרים רפואיים.)
  עסקים, לרבות מסעדות, יורשו לפעול בשירות משלוחים בלבד.
 4. בתיאום עם שר הבריאות, מנכ"ל משרד רה"מ ומנכ"ל משרד רה"מ החליפי (לעניין המגזר הציבורי – גם עם נציב שירות המדינה; לעניין רשויות מקומיות – גם עם שר הפנים), שר האוצר יביא לאישור קבינט הקורונה תקנות לעניין הגבלה וצמצום השהייה במקומות העבודה.

  מתווה התפילות בימים הנוראים

 5. התקהלויות ותפילות – עד 10 איש בחלל סגור, עד 20 בשטח פתוח.בראש השנה וביום כיפור בלבד:
  בשטח פתוח – בקבוצות של עד 20 אנשים.
  במבנה סגור – אזורים אדומים: במבנה סגור תותר תפילה בקבוצות של עד 10 אנשים. מספר הקבוצות המותר בשטח סגור יהיה כנגזרת של מספר הכניסות למבנה. שתי הכניסות הראשונות כפול 3, וכל כניסה נוספת כפול 2, ובתנאי שנשמר יחס של אדם אחד לכל 4 מ״ר משטח המקום.לדוגמה: בבית התפילה באזור אדום שגודלו 250 מ"ר ויש לו שתי כניסות – מותר יהיה להתפלל ב- 6 קפסולות של עשרה אנשים.
  10 אנשים בכל קפסולה, 2 כניסות כפול 3 – 60 אנשים סה״כ במבנה, תוך שמירה על יחס של 4 מ"ר לפחות בין אדם לאדם.

  במבנה שגודלו 500 מ״ר ולו 5 כניסות תותר התפילה ב-12 קפסולות של עשרה אנשים. במבנה שגודלו 70 מ״ר ולו כניסה אחת, תותר התפילה בקפסולה אחת של עשרה אנשים בלבד בשל מגבלת המקום.

  באזורים שאינם אדומים – במבנה סגור תותר התפילה בקבוצות של עד 25 אנשים. מספר הקבוצות המותר בשטח סגור אחד יהיה כמכפלה ב-2 של מספר הכניסות למבנה, ובתנאי שנשמר יחס של אדם אחד לכל 4 מ"ר משטח המקום.

  לדוגמה: בבית תפילה באזור צהוב שגודלו 400 מ"ר ויש לו שתי דלתות כניסה – מותר יהיה להתכנס בעד 4 קפסולות של 25 איש 25 בכל קפסולה, 2 כניסות כפול 2, 100 אנשים סה״כ במבנה תוך שמירה על מרווח של 4 מ"ר בין אדם לאדם.

עוד באותו נושא

משרד הבריאות יגבש 'תו סגול' להגבלת ההפגנות

השלב השני: תכנית הרמזור

מעבר לפעילות בהתאם לתוכנית הרמזור בסיום השלב הראשון (סגר), בהתאם לבחינה עדכנית של תמונת מצב התחלואה ולפי החלטת הממשלה או ועדת השרים לעניין ההתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו, לפי העניין.

 • פעילות התחבורה הציבורית תצומצם ותותאם להיקף הפעילות במשק לפי אותו שלב. המפקח על התעבורה יתן הוראה לעניין מתכונת הפעילות להפעלת התחבורה הציבורית.
 • בכל הנוגע לתעופה, יוקם צוות בראשות שר הבריאות או נציגו ובהשתתפות נציגי שרת התחבורה, שר הפנים ושר החוץ וראש המטה לביטחון לאומי או נציגו.
 • הוחלט להאריך את תוקפן של התקנות (מודל הרמזור ותקנות הסגר הלילי באזורים האדומים) שהיו קיימות עד כה, עד ליום שישי בשעה 14:00 בצהריים, אז יכנס לתוקפו הסגר.
מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
לא הבנתי
א | 13-09-2020 23:30
בפנים מותר תפילות של 25 ובחוץ רק עשרים?
2
כל הכבוד לליצמן! לא האמנתי שהוא יעשה את זה.
כל הכבוד לליצמן! | 13-09-2020 23:49
כל הכבוד לליצמן! לא האמנתי שהוא יעשה את זה. כל הכבוד! ליצמן השר היחיד שקם ועשה מעשה למען החרדים ולמען כבוד הקבה, בכל סיפור האפליה החרדית בקרונה.... צריך להפיל את כל הממשלה הזאת. ומלכות הרשעה מהרה תעקר מן הארץ ... אנחנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען רק על אבינו שבשמים. היכן אתם גפני דרעי וכו' מול העוול הנורא שנעשה כאן אתם לא שווים אפי' גרוש וחצי. מי שרוצה להבין איך הלכו כצאן לטבח בשואה ישים לב איך ציבור אזרחי ברצינות תהומית הולך לסור למשמעתם של זאטוטים וזאטוטות ועמלקים במדים ורשעים בנשק – למרות שברור לחלוטין שהם לא ישתמשו בו בשום מצב.
לפי אופי...
שושי | 14-09-2020 18:08
לפי אופי תגובתך אדם יקר, ברור שאתה מאמין בקדוש ברוך הוא. לכן, חשוב לדעת שאסור לבזות או לזלזל ברבנים ותלמידי חכמים (... גרוש וחצי...). אסור בתכלית !!!
אבל אולי...
אליה וקוץ בה | 14-09-2020 14:41
אבל אולי תסביר את העוול ? לא צריך להילחם בקורונה ? לא צריך להתמקד באזורים האדומים ? נגד מי אתה נלחם ?
3
כתוב מתי יחל, לא כתוב מתי יסתיים
תמהה | 14-09-2020 1:43
ה' יושיענו
4
צודק מאד ...
תהלה | 14-09-2020 1:49
צודק מאד
5
כולנו תמימים ....
תהלה | 14-09-2020 1:50
כולנו תמימים . הכל פוליטיקה מסריחה. נמאסתם כולם. רוצים משיח עכשיו
6
המדינה היחידה שנכנסת לסגר שני
סיפוח-כבר-ביום-ראשון | 14-09-2020 8:19
המדינה היחידה שנכנסת לסגר שני. ישראל מעל לממוצע במספר המתים למיליון איש. ראש הממשלה נכשל לגמרי (גם בזה) וצריך ללכת הביתה.
7
לצערינו, זאת הברירה...
ש. ווקסמן | 14-09-2020 12:21
לצערינו, זאת הברירה היחידה עם כל העצב שבדבר. אם חולים מאומתים היו יושבים בבית ומצייתים לכללים -היינו במצב מעולה, אבל כשחולים מאומתים שוברים את הכללים ויוצאים להסתובב בין אוכלוסיה שמחצית מתושביה לובשים את המסיכה על הסנטר, הסגר הזה היה צפוי ובעיקר נחוץ !!