אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אוהד תירוש בקריאה מיוחדת

ראש הישיבה לבוגרי צבא בעלי אומר בסרטון הקמפיין של הישיבה: "זה הזמן לאמץ את מי שלחם 'כמו שצריך' בלחימה משמעותית, ועכשיו הוא לוחם במלחמתה של תורה"

הרב אוהד תירוש בקריאה מיוחדת
  צילום: יח"צ בני דוד

בימים אלו מתנהל קמפיין גיוס למוסדות בני דוד ובתוכם לישיבת בוגרי צבא בעלי, קמפיין שנועד לאפשר לתלמידים להמשיך ללמוד בימי הקורונה, מתוך תחושת שליחות ומתוך רצון לתרום לעם ישראל תרומה משמעותית.

בישיבה, בוחרים התלמידים להקדיש פרק זמן מחייהם לטובת בניית קומה רוחנית נוספת. לאחר הלימוד בישיבה ממשיכים בוגרי הצבא בעשייה בכל התחומים ויוצקים מתורת בית המדרש לתוך היום-יום שלהם ושל הסובבים אותם.

לתרומות לחצו כאן >>

"הבוגרים שלנו נמצאים היום בחוד החנית של העשייה הציבורית". אומר ליאור שטול, מנכ"ל מוסדות בני דוד. "במערכות החינוך, הביטחון ובמגזר הציבורי. הם מנהלים במשרדי ממשלה, מפקדים בכירים, אנשי חינוך, פרופסורים ורופאים, אנשי עסקים, בכל מקום שנמצאים הם מטביעים את חותמם ואת דרכה של 'בני דוד'. אין בעולם עוד כזו ישיבה. מדובר בבחורים רציניים מאוד ואידיאליסטים, שחזרו ללמוד תורה לאחר שירותם הצבאי המשמעותי, חדורי מוטיבציה להתקדמות תמידית למען העם והמדינה".

חלק משמות הבוגרים כבר שגור בפי כל וחלק אינו מוכר כלל, אבל את השפעתם ותרומתם בציבוריות הישראלית של כלל בוגרי 'בני דוד' מתחילים להרגיש ביותר ויותר מקומות.

כל זה מתאפשר אך ורק בזכות אותן מלגות המחזיקות את התלמידים ומאפשרות להם בסיס לחיי הרוח. עקב המשבר הכלכלי החריף שפוקד את העולם כולו, הצטמצמו דרמטית התרומות מיהודי העולם שהיו שותפים לחיזוק הישיבה וסייעו בתמיכה באברכים.

גם המשבר הפוליטי מורגש ותקציבים ממשלתיים שהיו מגיעים כסדרם ל'בני דוד' – פסקו לחלוטין.

בימים אלה, במסגרת קמפיין מימון המונים "לוחמים. לומדים. משפיעים", מגייסים 'בני דוד' מלגות עבור אברכים בתוכניות לבוגרי צבא בעלי, הישיבה הגבוהה והישיבה לבוגרי צבא ובמעלה אפרים. המטרה היא לגייס תורמים שיהיו שותפים ללימוד התורה באמצעות תרומתם – הסכם יששכר וזבולון. כך, יוכל כל אדם לזכות עצמו בשכר של לימוד תורה בזכות תרומתו.

לתרומות לחצו כאן >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יש אפשרות לקבל...
אני רק שאלה | 13-09-2020 0:13
יש אפשרות לקבל אינדולגנציה במקום שכר של לימוד תורה? (כי דחוף לי יותר אינדולגנציה...) (-;