אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ילד בעל צרכים הותקף; האזינו להקלטות

חקירת תקיפת ילד בעל צרכים מיוחדים במתחם השעשועים 'מיי בייבי' בירכא נסגרה, למרות שכבר נחקרו חשודים במעשה. הסיבה: 'ההליך הפלילי אינו המסגרת המתאימה לבירור האירוע'

ילד בעל צרכים הותקף; האזינו להקלטות
  אילוסטרציה (שאטרסטוק)

חקירת תקיפה נגד ילד בן 11 בעל צרכים מיוחדים נסגרה, למרות שהמשטרה חקרה חשוד במעשה שאף קשר עצמו לאירוע. סיבת סגירת החקירה היא כי "מדובר באירוע שההליך הפלילי אינו מסגרת מתאימה עבורו". עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הקטין ואימו הגיש ערר לפרקליטות המדינה בבקשה לפתוח את החקירה ולהביא לדין את התוקפים.

בערר תואר כיצד הותקף הילד, הנמצא על הרצף האוטיסטי, על ידי מבקרי פארק השעשועים 'מיי בייבי' בירכא: "מרשי, שהינו חסר ישע, הותקף במכות חסרות רחמים בכל חלקי גופו בעת שהיה קשור ברתמה עם כל אבריו למתקן שעשועים. אימו שניסתה לסוכך עליו בגופה ספגה אף היא מכות קשות".

עוד באותו נושא

משפחות יהודיות הותקפו בכינרת


44

אימו של הילד הזעיקה משטרה למקום ואף הגישה תלונה במשטרת עכו באותו הלילה, אולם לטענת ארגון חוננו, למעלה מחודש לא נעשו כל צעדי חקירה לעצירת החשודים. רק לאחר פניות חוזרות של האם ושל בלייכר החלה חקירה בנידון, שהביאה למעצר חשוד שאף קשר עצמו לאירוע.

למרות זאת כותב בלייכר: "באופן תמוהה וללא כל הלימה ביחס לאכזריות התקיפה, הנסיבות והנזק הרב שנגרם, קיבלו מרשיי לאחרונה הודעה על סגירת התיק, בעילה כי 'מדובר באירוע שההליך הפלילי אינו מסגרת המתאימה לבירורו'".

שיחות האם עם משטרת ישראל

"הסירוב לחקור את הילד – מניעת החרבת חייו"

במהלך החקירה סרבה אמו של הילד לאפשר לחקור אותו, לדברי בלייכר כיוון ש"מדובר בילד בעל צרכים מיוחדים, וכל פועלת חקירה מציפה לו מחדש את האירוע והטראומה, ויכולה לדרדר את התקדמתו ושיקומו".

"יש לזכור כי כל האירוע היה לעיני האמא אשר גם היא היתה קורבן לאלימות, האמא הגישה תלונה מסודרת, מפורטת בה מסרה עדות מלאה על כל האירוע והתקיפה. מעדות הילד שכאמור אינה נצרכת, לא ניתן להפיק משהו משמעותי לאור מצבו, אלא רק להזיק לבריאותו ולמצבו".

בלייכר מוסיף כי: "יתרה מכך, התוקף, ככל שידוע לנו, קשר עצמו לאירוע, והודה בתקיפה. למשטרה יש די והותר עדויות וראיות בכדי להעמיד לדין את התוקף, וזאת מבלי להחריב עוד את חייו של הילד שהותקף."

עוד באותו נושא

"טרור האבנים נמשך בשל נתק בין המשטרה והצבא"

"מעשה אכזרי ויוצא מגדר הרגיל"

בערעורו הדגיש בלייכר  כי: "מדובר במעשה אכזרי ויוצא מגדר הרגיל, בעל השלכות רבות על המותקף. מעשה שלא ניתן לפוטרו כמשובת נעורים של התוקף. מה עוד שהמעשה נעשה בעידוד של חבריו ומשפחתו של התוקף".

בלייכר ביקש בשם המערערים לפתוח את תיק החקירה, לבחון העמדה של החשוד המרכזי לדין ולהורות למשטרה לחקור את התוקפים הנוספים ומשתפי הפעולה באירוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הילד ואימו כנפגעי עבירה מסר: "מרשי, שהינו על הרצף האוטיסטי, הותקף באכזריות ב'מיי בייבי' על ידי בן מיעוטים בעידוד של משפחתו, חבריו ועובדים במקום שהיו שותפים להשפלות ולתקיפות".

"האירוע גרם למרשי ולמשפחתו המאותגרים גם כך נזק בלתי הפיך בעל השלכות רבות. סגירת תיק כזה בעילה של אי התאמה להליך פלילי הינה עצימת עינים ואטימות לב, אשר מאפשרת לעבריינים מהסוג השפל ביותר להמשיך ולשגשג במעשיהם הנפשעים".

אילוסטרציה (שאטרסטוק)

התקיפה: "הכאת הילד בראשו ב'מכות רצח'"

התקיפה אירעה לפני כשנה, עת שהתה המשפחה בפארק השעשועים 'מיי בייבי' בירכא. הילד עלה בעזרת אימו למתקן שעשועים שהצריך את קשירתו ברתמה. אחד החשודים, בן מיעוטים, החל לחקות את תנועותיו של הילד וללגלג עליו יחד עם חבריו, אשר נצמדו למתקן מצידו השני. הילד החל לבכות, על פי הערעור: "כשהוא מושפל ומפוחד, תוך שאמו פונה לחשודים בתחינה שיעזבו אותו לנפשו. בתגובה החלו החשודים לקלל את מרשתי בגסות רבה".

"לפתע הגדיל לעשות אחד החשודים.. והחל להכות את הילד בראשו ב'מכות רצח', תוך שהילד קשור ברתמה למתקן ואינו יכול להימלט. אמו של הילד ניסתה להגן עליו בגופה, וספגה אף היא מכות מהחשוד".

אב המשפחה ראה מרחוק את המתרחש ורץ לסייע לאשתו ובנו. באותה העת הגיע גם מנהל המתחם למקום, והורה לאחד העובדים להתיר את הילד מהרתמה ולהורידו מהמתקן. בינתיים המשיכו החשודים להשתולל, לקלל ולאיים.

עוד באותו נושא

אחרי שש שנים: תומך חמאס יפצה את יהודי שתקף

ניסיון תקיפה בעקבות יצירת הקשר עם המשטרה

אם המשפחה התקשרה למשטרה ותיארה באזניהם כי "אני נמצאת במיי בייבי, הרביצו לבן שלי בן 11, הוא ילד חסר ישע והם בורחים מפה.. הם תקפו את הבן שלי שהוא אוטיסט, בגלל שהוא לא עלה מספיק מהר לטעמם והם רצו את המתקן לעצמם. התחיל להרביץ לו מכות רצח כשאני מפרידה בינו לבין הבן שלי, בגוף שלי אני מנסה להגן עליו. הוא בוכה פה, וכאבי תופת וכולו סימנים כחולים".

משהבחינו החשודים שאם המשפחה משוחחת עם המשטרה החלו לצעוק לעברה, ואחד החשודים אף תקף אותה וניסה לחטוף מידה את מכשיר הטלפון הנייד.

אילוסטרציה (שאטרסטוק)

בני המשפחה ניגשו להגיש תלונה במשטרה נגד התוקפים, שם נאמר להם כי המשטרה תבדוק את סרטוני האבטחה במתחם. בנוסף, אם המשפחה העבירה לחוקרים תמונות של החשודים שהספיקה לצלם. כאמור, למרות חקירת חשודים בתקיפה החליטה המשטרה לסגור את התיק.

המשטרה מאשימה: "חוסר שיתוף פעולה"

ממשטרת ישראל נמסר כי היא: "חוקרת כל חשד לביצוע עבירות פליליות במטרה להגיע לחקר האמת".

"במקרה זה החקירה הסתיימה נוכח העדר שיתוף פעולה וסירובה של האם לבצע חקירת של הבן על ידי חוקר מיוחד כנדרש במקרה זה".

עוד מסרו, כי "בנוסף, בעניינו של החשוד הוגש תסקיר שירות מבחן שהמליץ לגנוז את החקירה נגדו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
משטרה למען האזרח...
יבגני | 08-09-2020 19:55
משטרה למען האזרח או היא עצמה
2
כנראה שיש קשר...
יעקב יצחק שיינקין | 08-09-2020 20:07
כנראה שיש קשר משפחתי או אחר בין התוקף למישהו מתחנת המשטרה הזאת, זה סקנדל מארץ הסקנדלים, לא יתכן שיעבור בכלום.
3
לצערי הרב הייתי...
ירון שאול | 09-09-2020 3:02
לצערי הרב הייתי שוטר 11 שנים.המשטרע גיבורה רק על יהודים.מהערבים, המסתננים, והעבריינים האמיתיים הם פוחדים ורועדים,לא יודעים לעבוד ולא רוצים לעבוד גועל נפש של משטרע מושחתת.אין לי אפילו חצי אחוז אמון במשטרע הבזויה שלנו ואני מדבר מניסיון אישי לצערי הרב.שוטר הוא עבריין עם רישיון תעודת השוטר שלו נותנת לו אישור להיות עבריין עם רישיון.לא סובל את המשטרע ומצטער על הרגע הזה שהתגייסתי למשטרע.אם הייתי יודע שהמשטרע מושחתת לא הייתי עושה את הטעות.אוכלי חינם בזויים!!!
4
בורא עולם ישלם...
חגמה סימי | 10-09-2020 15:00
בורא עולם ישלם אמן גם למשטרה וגם לפרקליטות וכול מי שפוגע ומגן על החלאות וסוגר תיקים חגמה סימי
5
בורא עולם ישלם...
חגמה סימי | 10-09-2020 15:03
בורא עולם ישלם להם אמן
6
בורא עולם ישלם...
סימי חגמה | 10-09-2020 15:05
בורא עולם ישלם להם חגמה סימי
7
שבורא עולם ישלם...
חגמה סימי | 10-09-2020 15:07
שבורא עולם ישלם להם אמן חגמה סימי
8
אני גם אוטיסט...
באסטר | 10-09-2020 18:46
אני גם אוטיסט אם הבנאדם הזה היה תוקף אותי הייתי שולח אותו לטיפול נמרץ
9
זאב
זאב | 23-11-2020 22:53
משטרה מושחתת אין אימון במשטרה! ילד אכזרי ימש משפחה ברברית.