אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אולי די? תג מחיר זה לא טרור ובשר זה לא רצח

הטשטוש בשיח הציבורי בין ריסוס גרפיטי לבין ירי על תושבים מזכיר לאסף גולן את הטשטוש שבין רצח בני אדם לבין אכילת בעלי חיים. מדובר במהלך אנטישמי מחוכם ומסוכן שבא לפגוע בקיומו של עם ישראל

אולי די? תג מחיר זה לא טרור ובשר זה לא רצח
  זה לא אירע טרור. כתובת 'תג מחיר' (ארכיון פלאש90)

פעולות 'תג מחיר', בהן מעשים מסוכנים כמו ריסוס כתובות נאצה ופיצוץ גלגלי מכוניות, זכו לאחרונה לשדרוג חוקי בישראל והוגדרו כמעשי טרור. בכך הפכו פעולותיהם של מספר נערים משועממים מסתם מעשי ונדליזם לאיום קיומי על מדינת ישראל כמו פיגועי תופת, הקסאמים מעזה, ירי על חיילים והשלכת אבנים על מכוניות נוסעות.

בכך השתלט סופית על הציבוריות הישראלית שיח מעוות של מיעוט אידיאולוגי שכופה את עולם מושגיו על הציבור כולו ללא שנעשה בהקשר לכך שום דיון אמיתי. באופן זה הצליחה תרבות הפוליטקלי-קורקט מבית מדרשו של השמאל הישראלי לייצר עוד עיוות מושגי שבמסגרתו חילול אנדרטאות על ידי ערבים או ריסוס כתובות נאצה על ידם לא שווה לפעולה מקבילה שנעשית על ידי מספר קטינים ישראלים החפצים לייצר פרובוקציות.

כך קרה ולא בפעם הראשונה שעל השיח בארץ השתלט סוג צבוע במיוחד של עולם ערכים במסגרתו נוצרת השוואה לא בריאה בין מעשים בעלי דרגות חומרה שונות. עולם ערכים מעוות זה מגדיל את החומרה בה נמדדות פעולותיהם של ישראלים ומקטין באותו זמן בדיוק את פעולות הטרור המכוונות של מחבלים פלסטיניים. שהרי בעולם בו פעולת ריסוס גרפיטי על קיר מושווית לירי של מחבלים משמעות מעשה הריסוס מוגדלת בצורה אבסורדית ומשמעות הירי מוקטנת באותה מידה מעצם ההשוואה.

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

תהליך עקום זה אינו רק טירוף מערכות חוקי אלא טומן בתוכו השקפת עולם אנטי ישראלית הרואה במעשים של אזרחי המדינה חלק ממערך שלם של דיכוי הצד הפלשתיני. ברור שאם ריסוס כתובות גרפיטי היא פעולת דיכוי אז החומרה שלה חריפה הרבה יותר. על פי אותה השקפת עולם מעוותת אפשר גם לראות ירי פלשתיני כפעולה לגיטימית של עם משועבד ולא מעשה רצחני שמכוון לעבר נשים וילדים.

טשטוש השיח

מעניין לציין שמערכת הערכים העקומה הזו פועלת בישראל לא רק כנגד שליטת העם היהודי בארצו ההיסטורית אלא גם כנגד ערכים תרבותיים נוספים אותם הנחלנו לעולם. למשל ביחס לטשטוש ההבדל המהותי שקיים בין בעלי חיים לבני אדם. זה לא סוד שארגונים רבים בתוך החברה הישראלית פועלים במודע לטשטוש ההבדל שיש בין בני אדם לבעלי חיים.

אנו נחשפים יותר ויותר אל הטענה כי פגיעה בבעלי חיים היא רצח. ההיגיון שעומד ביסוד התפיסה הזו שולל לחלוטין את ההבדלה בין בני אנוש לבעלי חיים וכופה על כולנו יחס אידיאולוגי חדש וסולם ערכים שבו התעללות באפרוחים שווה לרצח של בן אנוש.

יש שיטענו שאין קשר בין השקפת עולם פוליטית בנושא הזכות הטבעית שלנו על הארץ לבין ההבדלה בין אדם לבהמה אולם לא כך הדבר. שני הערכים האלו הם חלק מעולם ערכים שלם שמיוצג בתורה ובתנ"ך. עולם ערכי זה שיש בו היגיון מוסרי פנימי לא רק מגדיר את המושג לאום ושייכות לאומית לארץ אלא גם את ההבדל בין אדם לבעל חיים וכן את צורת המשפחה הנורמטיבית.

ברגע שאנו מטשטשים את ההבדל המוחלט בין האדם לבעלי החיים או כשאנו מרסקים את המבנה המסורתי של המשפחה אנו מקבלים על עצמנו בפועל תפיסת עולם אנטי תנכ"ית וחותרת תחת כל עקרונות המוסר לפיהם נבנה המערב ונבנתה מדינת ישראל. ברור שסולם ערכים מהסוג הזה מוביל בסופו של דבר גם אל התפיסה כי כל הרג של בעלי חיים אפילו לצורכי מאכל הוא למעשה מעשה רצח, כך הדבר גם ביחס לניסויים בבעלי חיים של תרופות חדשות.

תרבות חדשה במקומותינו

אך גם מעבר לטשטוש של מושג הרצח יש כאן מהלך עקרוני שמשמעות העומק שלו היא קבלה של הביקורת האנטישמית הגרועה ביותר נגד עם ישראל. בעצם יש כאן טענה שהתורה והתרבות שלנו היא מנוגדת לרגש הטבעי ולחושת המוסר הטבעית של האנושות.

עמדה זו מעולם לא נידונה בציבוריות הישראלית ולמרות זאת היא מקודמת באגרסיביות על ידי גורמים שונים שבפועל כופים את דעתם על הרוב בארץ ומייצרים למעשה תרבות חדשה במקומותינו תוך התעלמות מהדמוקרטיה הישראלית.

הדיקטטורה הזו של המושגים מולבשת עלינו כמובן בצורה עדינה אולם היא למעשה מתעלמת מהדיונים הדמוקרטיים וכופה על הציבור השקפת עולם שולית שאותה הוא מעולם לא קיבל. כל זאת שבעצם מדובר במהלך אנטישמי מחוכם ומסוכן שעוקר מלכתחילה את קיומו של עם ישראל.

==

אסף גולן הוא עורך המהדורה היומית של מקור ראשון בה פורסם המאמר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
עמדות דתיות וימניות מעולם לא נדונו בציבור כי
עמישראל | 25-06-2013 12:24
את סדר היום קובע השמאל. הוא לא מעונין בדיון או ויכוח, כי הוא יודע שיצא עם ידיו על הראש, אין לו שום דרך להסביר את האידיאולודיות השטותיות שלו, ואין הוכחות לטענות שלו.
2
הריגת בעלי חיים זה לא רצח?
חי | 25-06-2013 17:17
ולמה אתה חושב אדון אסף גולן, שיש הבדל בין גזענות למשל השיעבוד של השחורים בארה"ב ע"י הלבנים לבני השיעבוד שאנו עושים לבעל החיים ? אתה אדם קטן גזען וצבוע שכנראה אין לו שמץ של מושג מה הולך בתעשיית הבשר והחלב, ומבסס את טענותיו על בילבולי שכל.