אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קריקטורה: מה מעניין את המגזר בעלוני השבת?

הציונות הדתית מתעסקת רבות במסתננים, בהפגנות בלפור, בסוגיית כן או לא ביבי ובריבונות. סוגיות הדת והמדינה נדחות לשולים. הציבור מעוניין במדינה יהודית ומן הצד השני חושש מכפיה ולכן לא מביעה את עמדתו בגאון

קריקטורה: מה מעניין את המגזר בעלוני השבת?
  איור: אור רייכרט

בארגון חותם יצאו בקמפיין בכדי לעורר את הציונות הדתית לחשוב על הערכים הדתיים אותם לפעמים הם מתביישים לקדם בפרהסיה על סדר היום הציבורי. נושא השבת למשל שהוא ערך אותו ראו גם ראשוני הציונות.

עוד באותו נושא

קריאה: להשקיע בקרנות ומניות שלא מחללות שבת


3

בקריקטורה שאייר אור רייכרט הוא מביעה עמדה על כך שבעלוני השבת מתעסקים בריבונות, במסתננים, בהפגנות בלפור ובסוגיית כן ביבי ולא ביבי, אבל באופן אירוני דווקא בעלוני השבת- השבת עצמה נשכחת.

במה מתעסקים בשבת? (איור: אור רייכרט)

בחותם טוענים כי על אף הדילמה הקשה של הציבור הדתי לאומי שמן הצד אחד מעוניין במדינה יהודית ומן הצד השני אינו רוצה לגרום לכפייה דתית, מאחר ורוב החברה הישראלית תמוכת במדינה יהודית, אכיפת השבת הציבורית הינה אקט דמוקרטי של רצון הרוב.

באדיבות: ארגון חותם

מנכ"ל ארגון חותם עמיטל בראלי: "לציבור הדתי לאומי ישנו חזון שהוא רוצה לקדם במדינת ישראל כמדינה יהודית בעלת צביון יהודי. לעיתים ישנה ההתנגשות בין התפיסה של יהדות ממלכתית לבין המחויבות לערכים מערביים, התנגשות שעלולה לפגוע ביכולת שלנו לפעול לחיזוק השבת הציבורית ושמירת הצביון היהודית של המדינה. אך, למרות זאת, הציבור הדתי לאומי חייב להבין כי הפעילות לשמירת השבת במרחב הציבורי הינה חשובה על מנת לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית. יתר על כן, מאחר ורוב הציבור בישראל שומר על המסורת ומעיד כי הערכים היהודיים חשובים לו, השמירה על השבת הינה אקט דמוקרטי שעונה על רצון הרוב ולכן לא צריכה להיות לציבור הדתי לאומי מניעה לפעול לשם כך".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו