אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ממציאה את עצמה מחדש: המהפך של חמדת הדרום

המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום ממציאה עצמה מחדש: בעלי תפקידים חדשים לצד שלוש פקולטות חדשות, ייצרו רציפות בין לימודי התואר הראשון לשני. "המבנה החדש משקף צמיחה משמעותית ברמה האקדמית והחינוכית במכללה"

ממציאה את עצמה מחדש: המהפך של חמדת הדרום
  (צילום: חמדת הדרום)

בשנים האחרונות מחזקת המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום שבשדות נגב את מעמדה האקדמי. רמת הלימודים במכללה נחשבת לגבוהה ביותר באזור הדרום, וסגל המרצות והמרצים כולל חוקרים מובילים בתחומם. בהתאם לכך, מטמיעה בימים אלה המכללה בראשות הנשיא פרופ' חיים שקד מבנה ארגוני חדש, שגובש בתהליך ארוך בשיתוף גורמים רבים בסגל המכללה, עמותת המכללה, והמועצה האקדמית של המכללה.

המבנה הארגוני החדש יתבסס על תחומי דעת, כאשר המכללה תכלול שלוש פקולטות – פקולטה למדעים מדויקים, פקולטה למדעי הרוח ופקולטה למדעי החברה, ובראש כל פקולטה יעמוד דיקן שיהיה אחראי על שלושה עד חמישה חוגים לתואר ראשון ותוכניות לתואר שני.

המבנה החדש מגביר את המכוונות האקדמית של המכללה ותורם לאחידות ברמת הלימודים בקרב התוכניות השונות. בנוסף, הוא מעודד את הפיכתם של חברות וחברי סגל המלמדים תחומים קרובים לקהילה מקצועית לומדת. בנוסף, הוא ייצור רציפות בלימודי התואר הראשון והשני, בהתאם לתפיסה העתידית של ההכשרה להוראה.

פרופ' אלי זמסקי, שהיה עד עתה ראש בית הספר לתואר שני, יכהן מעתה כדיקן הפקולטה למדעים מדויקים. פרופ' נחם אילן ישמש כדיקן הפקולטה למדעי הרוח, וד"ר צביה בר שלום תשמש בנוסף לתפקידה כסגנית נשיא המכללה, גם מ"מ דיקן הפקולטה למדעי החברה. ד"ר אורלי קולודני תשמש מתאמת אקדמית של כלל הדיקנים וראשי התוכניות והחוגים.

(צילום: חמדת הדרום)

המכללה פיתחה משנה חינוכית כוללת, שכותרתה "פדגוגיה של חוסן", אשר רואה את פיתוח החוסן של התלמידות והתלמידים כמשימה מרכזית של גננות, מורות ומורים. על יישום משנת "פדגוגיה של חוסן" יהיו אחראים ד"ר שי מאמו, רכז התנסות בהוראה, וד"ר דני ניקריטין, ראש החוג לחינוך.

המכללה תפתח את השנה האקדמית החדשה עם מנכ"לית חדשה, ד"ר רבקה טאוב. ד"ר טאוב גרה ביישוב יד בנימין, נשואה ואם לחמישה. היא בעלת דוקטורט בהוראת המדעים מטעם מכון וייצמן למדע. בתפקידה הקודם ניהלה במשך חמש שנים את אגף החינוך במועצה האזורית חבל יבנה.

פרופ' חיים שקד, נשיא המכללה: "אנחנו שמחים ונרגשים להשיק את המבנה הארגוני החדש, המשקף צמיחה משמעותית של המכללה בהיבטים אקדמיים וחינוכיים. מספר הסטודנטיות והסטודנטים גדל הן בכמות והן באיכות, והעבודה של המכללה נעשית ברמה מקצועית גבוהה במיוחד. נמשיך לחתור לרמה האקדמית הגבוהה ביותר בדרום הארץ".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו