אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושר: חובה לפרסם פערי שכר בין עובדים לעובדות

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אישרה לקריאה שניה ושלישית: חובת פרסום דו"ח שנתי המפרט את פערי השכר בין עובדים ועובדות בארגון. ח"כ עטיה: "מי שיצביע בעד החוק מצביע לטובת הנשים וצמצום אפלייתן."

אושר: חובה לפרסם פערי שכר בין עובדים לעובדות

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אישרה לקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק של ח"כ חוה אתי עטיה על חובת פרסום דו"ח שנתי, שתחייב חברות המעסיקות מעל 518 עובדים לפרסם מדי שנה דו"ח המפרט את פערי השכר בארגון בין גברים ונשים.

הצעת החוק קובעת, בין היתר, כי מעסיק המעסיק יותר מ-518 עובדים, יאסוף נתונים ויערוך אחת לשנה דין וחשבון פנימי, בו יפורט השכר הממוצע של עובדות ועובדים, תוך פירוט פערי השכר הממוצע הקיימים בין גברים לנשים בכל חתך עובדים במקום העבודה.

אחת לשנה ימסור המעסיק לכל עובד ועובדת במקום העבודה מידע בדבר חתך העובדים אליו משתייך העובד, סוגי התפקידים שנכללו באותו החתך וכן פער השכר בתוך אותו החתך.

בנוסף קובעת הצעת החוק כי אחת לשנה, עם עריכת דין וחשבון פנימי ובהתבסס עליו, יפרסם המעסיק לציבור דין וחשבון פומבי אשר יכלול נתונים בדבר פערי השכר הממוצע של העובדים המועסקים אצלו בחלוקה לפי חתכי עובדים, תוך התייחסות לפי מין.

יוזמת החוק ח"כ אתי חוה עטיה אמרה במהלך הדיון בוועדה: "אין ספק שזהו תיקון היסטורי. אני מודה ליו"ר הוועדה, חבר הכנסת חיים כץ, שפעל רבות בהבאת תיקון החוק לקריאה ראשונה, והכנתו לקריאה שנייה ושלישית, ועשה הכל כדי לא להכביד על המעסיקים. ותודה גם לחברי הוועדה והמשתתפים שנטלו חלק בדיון."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו