אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עושים זום על החינוך בשדרות

מערכת החינוך בשדרות ממשיכה לצבור תאוצה וממצבת עצמה כמובילה ומתקדמת כאשר היום היא ממוקמת במקום הראשון בין ערי הדרום ומקבלת כבוד ראוי בכל הארץ

עושים זום על החינוך בשדרות
  צילום: דוברות עיריית שדרות

מערכת חינוך מתקדמת ומובילה הינה בסיס חשוב לכל רשות מקומית שהרי היום, ידוע שכל זוג צעיר או משפחה שבוחרים את מקום מגוריהם, עושים זאת לא אחת בעקבות מערכת החינוך והנתונים באותה עיר.

בתחרות הזו, ובעוד פרמטרים רבים ניתן למצוא את העיר שדרות בראש הרשימה. מערכת החינוך בשדרות ממשיכה לצבור תאוצה וממצבת עצמה כמובילה ומתקדמת כאשר היום היא ממוקמת במקום הראשון בין ערי הדרום באחוז הזכאות לבגרות ומקבלת כבוד ראוי בכל הארץ. את הספינה הזאת, מנווט ראש העיר אלון דוידי, ששם את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני.

רק לאחרונה, בנתונים שפרסם משרד החינוך, הצטרף לתיכון המקיף החילוני שמדורג כבר שש שנים במקום הראשון, גם התיכון הדתי אמי"ת שדורג במקום השני בין התיכונים המצטיינים, לאחר שנמדדו בכ-20 מדדים שונים, הכוללים מדדים לימודיים וערכיים.

עוד באותו נושא

רחוב הרב אלישע וישליצקי זצ"ל נחנך בשדרות


6

תלמידי שדרות נהנים מהשקעה רב מערכתית הן בבניית בתי ספר חדשים וחדשניים והן בתקצוב פרויקטים במערכת החינוך שמאפשרים לתלמידים לפרוץ גבולות ובעיקר מכינים אותם לאתגרי העתיד. כל זאת לצד תשומת לב מיטבית לערכים חינוכיים לצד נושא שנתי למערכת שנבחר בכל שנה. "בשדרות המצוינות לגווניה הרבים משלבת מרכיבים של מנהיגות, ערכים ומוסר, שחשוב לנו לכונן בליבה של העשייה החינוכית בעיר" אומר ראש העיר, אלון דוידי.

בעיר שדרות קהילה דתית-לאומית גדולה ומגוונת ולכן קיים מענה מיטבי ומקיף לכל זרמי החינוך הדתי, זאת כאשר בתחום החינוך בכללו מושקעים כ- 23% מסך תקציב העירייה.

בתי ספר, תנועות נוער וישיבת ההסדר הגדולה בארץ

בעיר למעלה מ-20 גני ילדים לחינוך הדתי ו-5 בתי ספר מובילים: 'תורני חדש', 'תורני מדעי', 'הרא"ה', 'מעלות' ו'יסודי תורה'. במקביל, מתוך התפיסה כי חינוך טוב באמת לא נגמר בכיתה, ישנה השקעה מסיבית בחינוך הבלתי פורמלי בעיר כאשר השנה נחנך סניף חדש של תנועת בני עקיבא וסניפים חדשים של תנועת "אריאל" לבנים ולבנות.

בנוסף, בעיר קיימת ישיבת ההסדר הגדולה בישראל, ישיבת 'אפיקי דעת' של הרב דוד פנדל המונה מעל ל- 400 תלמידים. הישיבה מפעילה מספר מסגרות חסד ופעילות קהילתית לתושבי העיר והיא בולטת ביותר.

עוד באותו נושא

באו להרים | תלמידי ישיבת שדרות לא נכנעים לטרור


9

מבט לעתיד, מראה כי לעיר תכניות רבות להשקעה בתחום החינוך כאשר שתיים מהתכניות ייקחו את מערכת החינוך צעד ענק קדימה:

בימים אלה מתכננת עיריית שדרות הקמה של חווה חקלאית חינוכית-קהילתית שתיצור סביבת עבודה ייחודית ותאפשר סביבה הוליסטית ירוקה. המקום יהווה אבן שואבת לאזור כולו גם לטובת רשויות מקומיות ואזוריות נוספות הסמוכות לשדרות. יש לציין שבכל האזור מאשקלון ועד באר שבע, אין חווה חקלאית חינוכית, כך שהחווה שתוקם בשדרות תיתן מענה לכלל האזור.

אלון דוידי בביקור בגן ילדים (דוברות עיריית שדרות)

בנוסף, לפני כחודשיים הונחה אבן הפינה לבית הספר המקיף הכללי אמי"ת בכניסה לשכונת הכלניות בשדרות שיהיה בית הספר החדשני בישראל ויהיה הראשון במדינה שייבנה ויפעל בשיטת ה"גוגיה". תכליתה של השיטה לשכלל, להעשיר ולפתח כל ממד בהוראה ובחינוך בקהילות החינוכיות הלומדות: יצירת בתי מדרש שהלימוד הוא לב לבם הפועם, המפגישים את כוח היחיד עם היחד, ומצמיחים את הלימוד וההוראה מלמטה.

אלון דוידי, ראש העיר: "שדרות היא מקום למחשבה ומשקיעה רבות בתחום החינוך ובהקניית ערכים לילדינו היקרים. השקעה בחינוך היא השקעה ישירה באיכות חייהם של תושבי העיר וחיזוק וצמיחת דור העתיד של העיר שדרות".

רוצים לשמוע עוד פרטים? לחצו כאן

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו