אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נמצא התקציב: נפתר המשבר בשירות הלאומי

בעקבות הפרסום בסרוגים, משרד האוצר והחינוך מצאו 1.15 מיליארד שקל כדי להמשיך את התכניות מחוץ למערכת החינוך: כמו היל"ה, תכנית קרב ותקני השירות הלאומי שעמדו בפני סגירה

נמצא התקציב: נפתר המשבר בשירות הלאומי
  (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)

יש פתרון למשבר השירות הלאומי. שרי האוצר והחינוך סיכמו על מתווה תקציבי שיאפשר את המשך הפעלת תכניות החינוך המשלימות והתוספתיות לשנת הלימודים תשפ"א

עוד באותו נושא

משרד החינוך עוצר את התקנים של השירות הלאומי


22

בסרוגים פרסמנו בפרסום ראשון על היעדר התקציב שהביא לביטול ימי ההכנה לבנות השירות הלאומי, מה שהיה עלול להוביל לביטול תקנים בשנת הלימודים הקרובה. בנוסף נקלעו למשבר תכנית חינוכיות מחוץ למשרד החינוך כמו היל"ה, תכנית קרב ועוד.

כעת, במשרד החינוך והואצר הסיטו תקציבים בסכום של 1.15 מיליארד ש"ח ומבלי לחרוג ממגבלת ההוצאה של תקציב המדינה. מדובר בכספים שלא נוצלו השנה, והועברו לצורך הפרויקטים.

יש פתרון לתכנית היל"ה, קרב והשירות הלאומי

המתווה יאפשר את המשך הפעלת תכניות חינוך המשלימות הנדרשות לשם פתיחת שנת הלימודים במועד, ובכלל זה את המשך הפעלת תכנית הצהרונים, תכנית היל"ה לילדים ונוער בסיכון, תכנית מיל"ת, תכנית קרב, שירות לאומי, ותכניות רבות נוספות לילדים ונוער בסיכון, לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים, תכניות לחיזוק הפריפריה ובני מיעוטים, ועוד.

בהתאם לכך הוגשה הצעת החלטה להבטחת פעילות הצהרונים גם בשנת הלימודים תשפ״א, שתעלה לדיון בממשלה ביום ראשון הקרוב.

שר האוצר ישראל כ״ץ:"אני רואה חשיבות רבה בחינוך המשלים ושמח לבשר שמצאנו פתרון שיאפשר את הפעלת התוכניות החשובות הללו, בפתיחת שנת הלימודים תשפ"א באחד בספטמבר. המתווה עליו עבדנו במשרדי האוצר והחינוך יתן מענה תעסוקתי לאלפי אנשי הוראה העוסקים בתוכניות חשובות אלו, לצד מענה חינוכי לעשרות אלפי ילדים בישראל.

בשעה המורכבת הזאת, עלינו למצוא פתרונות ולאפשר את פתיחת המשק כדי להניע את הכלכלה הישראלית. פעילות מלאה של מערכת החינוך תאפשר למיליוני הורים בישראל לצאת לעבודה – כדי לסייע לצמיחת המשק והכלכלה".

שר החינוך יואב גלנט: ״שנת הלימודים תשפ"א תיפתח באחד בספטמבר. החינוך המשלים הוא נדבך משמעותי וחיוני בפעילותה של מערכת החינוך. תכניות כמו קרב, היל"ה, מיל"ת ועוד רבות וטובות היו וימשיכו להיות עוגן חינוכי וחברתי עבור עשרות אלפי ילדים ובני נוער. מתן הזדמנות שווה לכל ילד וילדה מכל מקום ומכל מגזר ברחבי ישראל הינה ציווי חברתי וערך לאומי עבורי.

בשעות האחרונות הצלחנו להגיע לסיכום בין משרדי החינוך והאוצר, אשר יבטיח את המשך פעילותם החשובה של תכניות החינוך המשלים ואת סבסוד הצהרונים.

שיתוף הפעולה בין משרדי החינוך והאוצר מוכיח את עצמו פעם נוספת. אני מודה לשר האוצר, ישראל כץ, ולאנשי משרדו על שותפות מלאה ועשייה למען התלמידים, עובדי ההוראה וכלל הציבור בישראל".

בשירות הלאומי מברכים

מרשות השירות הלאומי נמסר: "מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי, ראובן פינסקי, מברך את השרים על מציאת הפתרון למשבר מתנדבות השירות הלאומי, במערכת החינוך. פינסקי פנה להנהלת משרד החינוך בכדי לוודא את יישומו המיידי של המתווה, הנחה את מנהלי העמותות והגופים המוכרים, להיערך להכשרת המתנדבים כמתוכנן כבר בשבוע הבא, על מנת שלא יהיו עיכובים בהצבתן במקומות השירות עם פתיחת שנת הלימודים. מערך מתנדבי השירות הלאומי אזרחי בחינוך כולל כ 4,000 מתנדבות שיהוו את עמוד השדרה המרכזי של פעילות הלימודים בשיטת הקפסולות. במקביל, יסייעו המתנדבות גם למורים בלמידה מרחוק, בחינוך המיוחד, בתנועות הנוער ובכל שדה החינוך."

ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות ברך סיום המשבר בנושא תקציב משרד החינוך עבור השירות הלאומי: "אני מברך על פתרון המשבר ושמח שהוא מאחורינו. תודה לשר האוצר ישראל כץ ולשר החינוך יואב גלנט על הפתרון. תודה לראש הממשלה שנרתם ויזם פגישה חשובה בנושא בשבוע שעבר כדי לקדם את הפתרון. תודה מיוחדת לשר הממונה על השירות הלאומי צחי הנגבי שדחף וקידם את הנושא ולראש הרשות לשירות לאומי ראובן פינסקי שנאבק כל העת כדי לקדם את המענה למשבר.

כעת כולנו באגודה להתנדבות מרוכזים במתן הכשרה יעילה ומותאמת עבור כאלף מתנדבים בתחום החינוך כדי שיוכלו להתחיל את שנת הלימודים שבפתח בצורה הטובה ביותר ולהוות ערך מוסף משמעותי באתגרים של מערכת החינוך בשנה זו. מתנדבי השירות הלאומי מהווים את החוסן החברתי של המדינה, בעיקר בעת הזו".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בקיצור היה כסף ועשו הצגה....
הילה | 20-08-2020 12:51
יכלו לפתור את זה מההתחלה. הכסף היה שם כל הזמן. עובדים עלינו...
2
ערוץ 7 וסמוטריץ...
חיים קרוב | 20-08-2020 12:54
ערוץ 7 וסמוטריץ לא יודעים מה לעשות עם עצמם. נקודה . שוב ושוב מוכח שהציונות הדתית מסתדרת מצויין בכל התחומים בלעדיהם ופשוט אין צורך בהם. מסכן סמוטריץ כבר שנים מנסה למכור לכולם שבלעדיו כל הציונות הדתית תקרוס וזה לא הולך לו
3
הכול שקר ספין...
ימני | 20-08-2020 13:49
הכול שקר ספין של ביבי הנוכל על
4
עלובים מה עם הילדים עם צרכים מיוחדים
שוליית הנפח | 20-08-2020 13:53
באין תקציב אלה אינם משובצים במסגרות ויושבים בבית. לאלה אין אפוטרופוס. שאנחנו כולנו עלובים וחדלי אישים