הקבינט אישר: החמרה נגד פעילי 'תג מחיר'

הקבינט המדיני-בטחוני אישר הערב החלטה לפיה פעילי 'תג מחיר' יוכרזו כהתאחדות בלתי מותרת. המשמעות הפעילים ייחשבו כפעילי טרור וניתן יהיה להחרים להם רכוש בלי צו מבית משפט.

הקבינט אישר: החמרה נגד פעילי 'תג מחיר'
  רכושם יוחרם. תג מחיר (פלאש90)

הממשלה נלחמת נגד פעילי 'תג מחיר'.

הקבינט המדיני – בטחוני אישר הערב (א') החלטה המרחיבה משמעותית את הכלים החקירתיים והמשפטיים העומדים לרשות כוחות הביטחון ואכיפת החוק במטרה לפעול נגד הפעולות המכונות ׳תג מחיר׳.

בהחלטתו הסמיך הקבינט את שר הביטחון לעשות שימוש בסמכותו לפי תקנות ההגנה ולהכריז על פעילי תג מחיר כהתאחדות בלתי מותרת באופן שיחזק משמעותית את היכולת להיאבק בתופעת ׳תג מחיר׳.

המשמעות היא כי ניתן יהיה להחיל על פעילי תג מחיר, תקנות הגנה מימי המנדט לפיהם ניתן יהי לעקל רכוש, ציוד או כספים של אותם פעילים ללא צורך בצו מבית משפט. ההחלטה לגבי הסנקציות שיוטלו על אותם פעילי 'תג מחיר' תהיה כפופה להחלטתו של שר הבטחון, לפי חוות דעת שישמע מעת לעת ממערכת הבטחון.

במקביל תמשיך שרת המשפטים ציפי לבני לקדם את חקיקת החוק למניעת טרור שיטפל בין השאר בתופעה ויוכל להחמיר עוד יותר עם הפעילים, בכך שיוכרזו כפעילי טרור, ואז בכל דיון בבית משפט יופעלו עליהם התקנות למניעת טרור, היכול לשלוח אותם למאסר של שלוש שנים, רק על עצם החברות בארגון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ממשלה אוכלת יושביה
יהודי | 17-06-2013 10:42
ה"ימין" {מחריבהו, בנט ושות'} ימשיכו לפעול נגד יהודים שמרססים גרפיטי, אבל לא יעשו כלום נגד בקבוקי התבערה וידויי האבנים בכבישים.. **אם תג מחיר זה טרור - תנו להם רובים, אוטונומיה, כסף, חשמל וכו' - איפה השוויון??