אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לבנון: הנסיגה מריבונות – תקיעת סכין בגב אמונתנו

הרב אליקים לבנון הגיב להסכם עם איחוד האמירויות ותקף את דחיית הריבונות: "בהסכם יש חיוב, אך אין בכך עילה לסגת ולמכור את האמת שלנו. הנסיגה מריבונות - תקיעת סכין בגב אמונתנו"

הרב לבנון: הנסיגה מריבונות - תקיעת סכין בגב אמונתנו
  (צילום: רועי חדי)

הרב אליקים לבנון, מראשי רבני הציונות הדתית ורב השומרון, הגיב היום (רביעי) לראשונה להסכם שקידם ראש הממשלה בנימין נתניהו עם איחוד האמירויות והנסיגה מהחלת הריבונות ביהודה ושומרון. בדבריו חיזק את קריאתו של ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, בדרישתו לריבונות מלאה בהקדם.

"ההסכם עם איחוד האמירויות, גם אם יש בו חיוב רב, אין בכך עילה לסגת, ולמכור את האמת שלנו" אמר הרב. "החלת ריבונות ישראל על כל מרחבי יהודה ושומרון, איננה בונוס שאפשר לוותר עליו. ריבונות על ארצנו היא יסוד ציוני ותורני! הנסיגה מחובה לאומית זו, כמוה כתקיעת סכין בגב אמונתנו כציונים וכמאמינים"

"ממשלת ישראל כולה, וראש הממשלה בראשה, חייבים זאת לעם ישראל לדורותיו. לא רק בגלל התחייבות לקראת הבחירות, אלא כאמת היסטורית, אשר כל הדורות השתוקקו אליו. עוד ניתן לתקן" הוסיף. "אנו קוראים לראש הממשלה ולחברי הממשלה: החילו מיד את ריבונות ישראל על כל מרחבי יהודה ושומרון. עם ישראל יזכור מי בחר בחירה נכונה בין דגל הנסיגה מאמיתותנו, לבין הרמת דגל האמונה בקדוש ויקר לנו. לכבוד יהיה זה לעם ולמדינה, לבנות את מרחבי ארצנו, ולבנות שלום עם שכנינו!".

עוד באותו נושא

יוסי דגן על נתניהו: "כשל ערכי מהמדרגה הראשונה"


16

בהתייחס למאבקו של ראש המועצה האזורית שומרון אומר הרב לבנון: "אני מחזק את ידי יו"ר מוא"ז שומרון, ידידנו יוסי דגן, על עמידתו האיתנה, בדרישה בלתי מתפשרת, להחלה מידית של הריבונות, על כל יהודה ושומרון. תחזקנה ידיך!".

כזכור, בימים האחרונים נוצר סחף במחנה הלאומי כנגד הסכם השלום עם איחוד האמירויות הכולל נסיגה מריבונות על יהודה ושומרון. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף את ראש הממשלה וקרא למהלך: "הונאת המאה". עוד הזהיר את ראש הממשלה שכאשר יזדקק לבייס של המחנה הלאומי "לא בטוח שימצא אותו מאחוריו" וקרא לראש הממשלה להחיל ריבונות מייד, וכך גם רוב מוחלט של ראשי הרשויות ביהודה ושומרון. הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, קרא לוויתור על הריבונות: "טעות" והוסיף: "למה לוותר על לקיים את מה שכתוב בתורה: 'לזרעך אתן את הארץ הזו'"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
תמשיכו להצביע ימין ולקבל שמאל
עדו | 19-08-2020 17:05
במחילה מהרבנים, במקום שהרבנים יקימו מפלגה נורמאלית דתית אידיאולוגית שגם מדברת על מוסר וערכים ודאגה לחלש ( וגם תעשה לא פחות משמרץ עושים), הם ממשיכים לרדוף אחרי הזנב שלהם, אחרי בחור טוב שגדל חלק מהזמן בתת של חבד וחלק בציונות הדתית וזרק את הכיפה בצבא, אמנם חזר אחכ, אך לא השלים את התחזקותו כמו אחיו שלמד בישיבה קדושה וקיבל ערכים של מסורת ישראל סבא ממעלה ראשונה. נחמד להיות ראש ישיבה רב וכו ולהמשיך לחנך את בנינו ותלמידנו לגדולה בעוד שאנו מתחבאים אחרי בינונים. לדעתי צריכה לקום מפלגה כמו שרצו בכונה טובה אנשי מפלגת נעם, רק שהפעם יהיו מאחוריה גם מור ורבי הרב זלמן והרב ליאור ולא רק הגאון הרב טאו.
2
מערבים את הקב"ה בפוליטיקה ומחללים שם שמים
תורה ועבודה באמת | 19-08-2020 17:10
כולכם מבזי ה'
חשבתי שהרב לבנון...
חנניה | 19-08-2020 19:27
חשבתי שהרב לבנון פרש מהחיים הציבוריים לפני 20 שנה. חבל שלא כך, דעותיו עבשות.
פני הדור כפני...
רב חובב תלמידים | 19-08-2020 17:29
פני הדור כפני הלבנון
3
הכפוי טובה במלוא כיעורם, לכו לטפל בבעיות
של תושבי הישובים | 20-08-2020 9:23
שלכם, בעיות חמורות שמסתירים אותם מתחת לשטיח, טיפול בהם הרבה יותר חשוב, זה מה שיעקור אותם מאדמתכם כפויי טובה עלובים שכמותכם, מלאי ז'יפה מכוערת, נמאסתם, יותר מדי טוב לכם, וישמן ישורון זה מה שאתם, בטח בנט ושקד החילונים יצילו אותכם, בנט הרפורמי ושקד אשת האיש שלא שומרת נידה וטיב יחסיהם הבעיתיים של השניים הללו, אוהו מה שתקבלו מהשמיים, יותר מכל אלוהים מתעב צביעות נבזות וכפיות טובה כמו שאתם.
4
השבוע נסעתי מהגבעה...
אבי דויד | 20-08-2020 16:01
השבוע נסעתי מהגבעה הצרפתית לקיבוץ אלמוג בדרך לים המלח. בכל המקטע הזה, כל כמה דקות יש מבנים רבים של פחונים של בדואים/ערבים מיוש . זא שלאט ובשקט הם כובשים את כל מדבר יהודה בואכה ים המלח. זאת המשמעות של חוסר ריבונות!!!
5
כבוד הרב, סליחה...
חיים | 20-08-2020 22:47
כבוד הרב, סליחה אבל גב ההר הוא לא גב אמונתנו