אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חברות ביטוח ישלמו החזרים באמצעים שגבו אותם

ועדת החוקה אישרה לקריאה ראשונה: חברות הביטוח ישלמו למבוטחים את תגמולי הביטוח באותו אמצעי תשלום בו נגבו דמי הביטוח. "הצעת החוק עושה צדק עם רבים. באותה דרך שנותנים, מקבלים"

חברות ביטוח ישלמו החזרים באמצעים שגבו אותם
  צילום: הדס פורוש/ פלאש 90

ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה היום (ד') לקריאה ראשונה את הצעת חוק חוזה ביטוח שיזמו חברי הכנסת מיכאל מלכיאלי ומשה אבוטבול

לפי הצעת החוק, חברות הביטוח ישלמו את תגמולי הביטוח באותו אמצעי תשלום בו שולמו דמי הביטוח כדי להבטיח את הגעת התגמולים למבוטחים.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "חברות הביטוח מותירות בידיהן מאות מיליוני שקלים השייכים לציבור, בלא לעשות מאמצים אמתיים להחזיר את הכסף לציבור. פרמיות הביטוח נגבות על ידי חברות הביטוח באמצעות כרטיס אשראי או בהוראת קבע, אך כשהן צריכות להעביר כספים למבוטחיהן הן עושות כן באמצעות המחאות במשלוח בדואר. בנוסף, הן מגבילות את תוקף ההמחאות ל–60 עד 90 ימים. מכיוון שבידי החברות נמצאים פרטי כרטיסי האשראי או הוראות הקבע של לקוחותיהן יש בפניהן דרכים פשוטות לשלם למבוטחיהן, אשר יבטיחו את הגעת הכסף לידי המבוטחים".

עוד באותו נושא

נתניהו על הירידה במשק: "כמעט מהנמוכות בעולם"

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "חוק נכון וחשוב שעושה צדק".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס): "עד היום המזוכה מקבל את הכסף המגיע לו בשיק ועד שהוא מקבל השיק פג תוקף. הכי הגיוני שחברות הביטוח ישלמו את הכסף באותו אמצעי תשלום בו גבו את דמי הביטוח".

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס): "הצטרפתי להצעת החוק בגלל מקרה שחוויתי עם אחד האזרחים שהיה אמור לקבל החזר מהביטוח וקיבל אחרי שנה וחצי בשל שינוי הכתובת. הצעת החוק עושה צדק עם רבים. באותה דרך שנותנים, מקבלים".

עו"ד אלעזר שטרן מהייעוץ המשפטי לוועדה: "הצעת החוק תוקנה כך שחברות הביטוח לא יוכלו להתנות על ההסדר שהוועדה מחוקקת אלא אם זה לטובת המבוטח. כמו כן, ברירת המחדל תהיה שהתשלום של תגמולי הביטוח הוא באותה דרך בה שילם המבוטח אלא אם המוטב בוחר אחרת ביוזמתו. בנוסח המקורי האפשרות לשנות את דרך התשלום הייתה מוגבלת למועד חתימת החוזה ואנחנו משנים כך שאין הגבלה והמבוטח יכול לבקש לשנות את אופן התשלום בכל זמן שהוא, וכן ניתן יהיה לפנות טלפונית לשם כך ולא יהיה צורך בבקשה בכתב".

אוהד מעודי מאגף שוק ההון באוצר: "הצעת החוק נכונה וחשובה. אנחנו בעידן שניתן לשלם בטכנולוגיות מתקדמות וההצעה מתחברת למדיניות שלנו".

גיל סלומון מאיגוד חברות הביטוח: "בהמשך הדרך נצטרך ללטש את השאלה מה קורה במקרה שהמבוטח אינו זה שמשלם את הכסף בעצמו".

תמכו: היו"ר ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה), מיכאל מלכיאלי (ש"ס), אלי אבידר (ישראל ביתנו)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו