אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שמואל אליהו: אסור לקנות שום דבר שיש עליו סימן של צלב

אסור לקנות שום דבר שיש עליו סימן של צלב, לא תיק ולא קלמר, לא משחק ולא סכין. לא מכונית ולא שום דבר אחר. אם כבר קנית - תחזיר לחנות

אסור לקנות שום דבר שיש עליו סימן של צלב
  צילום: לשכת הרב שמואל אליהו

צלב הוא סימן של עבודה זרה ואסור על פי ההלכה.

הצלב לא נמצא במקרה על דגלי מדינות, חברות מסחריות או קבוצות כדורגל. שמים אותו שם בכוונה להאדיר את שמו של יש"ו והנצרות.

צלב הוא גם סימן למאות אלפי יהודים שנצלבו באכזריות על ידי הרומאים שהחריבו את ירושלים והגלו אותנו מארץ ישראל. ליד הצלב הזה שחטו, טבחו ואנסו לאורך כל הדורות מאות קהילות של יהודים. מתחת לצלב הזה שרפו באש עשרות אלפי משפחות על ילדיהם במאות שנות האינקוויזיציה.

עוד באותו נושא

הרב שלמה אבינר: התרחק מן הנוצרים!


5

בשם הצלב הזה הטביעו קהילות שלמות של יהודים בנהרות אירופה במסעי הצלב. בחסות הצלב הזה נתן האפיפיור הכשר בשתיקה לנאצים להשמיד ששה מליון יהודים מעמנו.

אסור לקנות שום דבר שיש עליו סימן של צלב

אין סמל יותר מדמם וכואב לעם ישראל יותר מאשר הצלב הזה. אסור לקנות שום דבר שיש עליו סימן של צלב, לא תיק ולא קלמר, לא משחק ולא סכין. לא מכונית ולא שום דבר אחר. אם כבר קנית – תחזיר לחנות. על פי החוק אתה יכול להחזיר לחנות כל דבר עד 14 יום. אם אתה לא יכול להחזיר – תקלף אותו, תמחוק ובלית ברירה שים עליו מדבקה לא יורדת. אנחנו לא נהיה אלה שמפיצים את הצלב הזה באמצעות תיק שאנחנו מסתובבים איתו בכל מקום.

זה לא משנה אם זה צלב שרגלו התחתית ארוכה יותר ואם זה צלב שכל רגליו שוות. זה לא משנה אם זה צלב של דגל מדינה או זה צלב של מוצר רפואי. כל הצלבים הללו הם סימן של אותו האיש שבשמו הרגו את אבותינו ואמותינו. מתוך כבוד לסבל שסבל עם ישראל בכל הדורות. מתוך כבוד להלכה לא נקנה וללא נשאיר בשום מקום בביתנו צורה של צלב על שום כלי או חפץ.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
השוו יחו"ד ג,סה
ע | 19-08-2020 9:56
גגלו 'יעקב מאיר' (ויקיפדיה)
2
הרוב נכון...
אטאיסט | 19-08-2020 9:58
הרוב נכון פרט למסקנה. לקנות או לא לקנות עם צלב זה דבר פעוט. זה לא ישנה את העבר ולא ישפיע על העתיד.
3
מה עם נסיעה...
קושייה לפקיד | 19-08-2020 10:53
מה עם נסיעה לדנמרק שבדיגלה מופיעה צלב?
4
מה עם האות...
שאלה | 19-08-2020 15:11
מה עם האות x באנגלית ? הם מותר לאות להופיע במילים?
מדהים לראות איך...
גבינה צפתית | 19-08-2020 20:21
מדהים לראות איך יש לילד איציק מה להגיד על כל דבר. ומדהים לא פחות לראות שסרוגים מפרסמים את קל המשקל הזה ולא רושמים שזה מדור פרסומי בתשלום
בהחלט אסור...
מה יהיה עם שמוליק? | 19-08-2020 17:13
בהחלט אסור ומשום כל אסור להכנס ללוכסמבורג מחשש שיחתימו את שם מדינתם בדרכון.
5
רבים מגדולי האחרונים התירו - פסק תמוה
יוסף | 19-08-2020 22:15
האגרות משה יוד א, סט נשאל ביחס לבולים שמצויר שם שתי וערב האם מותר לאסוף אותם וכו' וכותב שאין בעיה ומפנה לתוס' בשבת דף קכט. שכל שנעשה על מטבע לנוי בעלמא, אין איסור להסתכל עליהם ולסחור בהם והוא ממשיך שנראה לו שאפ' שתי וערב ממש אין איסור היום להסתכל כי זה לא העז עצמה שעובדים אותה אלא רק חק שלהם ובזה לא מצאנו שאסור להסתכל ורק מצד הרחק מהכיעור יש להחמיר בנעשו לעבודתם, אך בבולים פשוט ששרי ומסיים גם שזה מבוזה שהרי מלכלכים את זה וזורקים לאשפה ועוד. ביחווה דעת (ג,סה) עוסק במדליה שמקבלים מהמלך וכו' ויש בה צורת צלב האם מותר לענוד אותה וכותב שבמדליה זו ברור שלא השתחוו ומביא פוסקים רבים שהתירו וכותב שגם חשד אין כי ברור שלא השתחוו לזה ומסיים שידוע שכך נהג הראשון לציון הרב יעקב מאיר בשעה שביקר אצל הנציב העליון ואף הצטלם עם זה.
6
רצוי לדעת להבדיל...
אריאל | 20-08-2020 0:06
רצוי לדעת להבדיל בין מאמר דעה לפסיקת הלכה.
7
זה לא עבודה זרה
ערן | 26-08-2020 13:58
יש הרבה מן הראשונים והאחרונים שפסקו שהנצרות היא לא עבודה זרה. לצערי מזכירים רק דברים רעים... בשואה ניצלו עשרות אלפי יהודים עי הנוצרים! החביאו ילדים במנזרים, כשהכמרים מסכנים את עצמם... אפילו במאה ה15 בזמן המגיפה השחורה, האשימו את היהודים שהם אחראים למגפה. ובעקבות כך התחיל טבח ביהודי אירופה. מי שעצר את הטבח הזה היה לא פחות מאשר האפיפיור! הוא הוציא אגרת שמפורסמת עד היום להפסיק להאשים את היהודים בסיבת המגיפה. ישנם מיליונים של נוצרים שמתפללים בכל יום להצלחת עם ישראל, אחד היסודות הכי גדולים של תמיכת ארצות הברית בישראל זה בגלל הנצרות. במחילה מכבוד הרב אליהו היקר, אבל הגיע הזמן שנפסיק עם השנאה העיוורת ונתחיל לפקוח את העניים.
טעות. לא ניצלו עשרות אלפי ילדים במנזרים
דוד | 30-08-2020 16:16
אולי כמה אלפים בודדים וגם אותם המנזרים ברשעותם סירבו להחזיר לקרוביהם אחרי השואה, ורק מתי מעט חזרו לעם היהודי ולמשפחותיהם. מעטים עשו זאת מתוך היותם בני אנוש חסידי אומות העולם. רובם ניצלו זאת רק כדי לנצר את הפעוטות היהודים שנזדמנו לידם המגואלה.
8
יש רבנים שאומרים שהסמלים המסחריים אין אתם..
רם | 10-09-2020 14:38
בעיה רק לא להשתחוות.