אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לבנון: "זה לא מתחיל מהתאגיד, זה מתחיל מהפרקליטות ובג"ץ"

בהפגנה נגד הסדרה 'היהודים באים' אמר הרב לבנון: "זה מתחיל מהפרקליטות ומבג"ץ וממערכת המשפט שמפלגת כל מקום שאפשר לפלג ולבדל ולעשות מחלוקת ומשם יונקת גם רשות השידור הזאת"

"זה לא מתחיל מהתאגיד, זה מתחיל מהפרקליטות ובג"ץ"
  הרב אליקים לבנון בהפגנה הערב(צילום: סרוגים)

מאות בני אדם הגיעו הערב (שני), מול בניין תאגיד השידור הציבורי ,כאן, בירושלים במחאה על תוכנית 'היהודים באים'.

הרב אליקים לבנון רב המועצה האזורית שומרון וראש הישיבה באלון מורה אמר בהפגנה: "אין גבול לזלזול, מי שפוגע באבותינו הקדושים פוגע בעצמו, באבותיו, פוגע בחינוך של הילדים שלו. על מה נחנך את הילדים שלנו על זלזול?"

הרב אליקים לבנון (צילום: סרוגים)
עוד באותו נושא

"לבזות כל קודש בישראל" הפגנה נגד 'היהודים באים'


43

"אנשים טובים זה מי שהולך בדרכו של אהרן הכהן, אוהב שלום, רודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה. יש שתי מגמות. אנחנו הולכים באחת ויש שהולכים באחרת.

"מגמה אחת: לפלג, לבדל, להציב טריז בין כל חלקי האומה המחוברת והקדושה הזאת, שכולם קדושים, ישראל קדושים כולם".

עוד הוסיף הרב לבנון: "כולם יודעים מאיפה הדג מריח לא טוב, זה לא מתחיל מתאגיד השידור, זה מתחיל מהפרקליטות ומבג"ץ וממערכת המשפט. שמפלגת כל מקום שאפשר לפלג ולבדל ולעשות מחלוקת ומשם יונקת גם רשות השידור הזאת. זה המסר, זה רוח המפקד, לפלג בעם ישראל. אנחנו לא בעד פילוג, אנחנו בעד חיבורים להראות את היפה, להראות את אבותינו הקדושים".

"אם לא נלך לאורו של אברהם אבינו, של משה רבינו של דוד המלך של יהושע בין נון כובש הארץ. על מה נחנך את הילדים שלנו על זלזול?", אמר הרב

לגבי ההומור הוא אמר: "יש צחוק נעים, צחוק של בדיחותא דברי חכמים נשמעים בבדיחותא, אבל צחוק של לעג גורם לפילוג גדול. הילדים שלכם יוקיעו אתכם ויעשו ממכם צחוק, כי אתם עושים צחוק מאבות האומה. חברים יקרים לא זאת הדרך, ולא רק מהדורות הראשונים, גם של כל מוסרי הנפש מהדורות האחרונים, חילי צה"ל. אנחנו נוסיף אהבה ודאגה איש לרעהו".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
20 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
יהדות החוויה מאויימת מהחוויה החילונית
שכל וחוויה | 17-08-2020 21:56
חשיבה חילונית מנצחת חשיבה דתית. ומה נשאר? רק החוויה. רק שחילונים לא יקחו לדתים את החוויה זה כל מה שנשאר להם.
החשיבה החילונית היא...
התורה הקדושה | 18-08-2020 0:50
החשיבה החילונית היא אנושית, מוגבלת, ולפעמים רבות מעוותת. התורה היא שכל אלוקי שמסוגל לרומם אותנו למידות טובות, למעשים טובים.
2
למה הדוסים כל...
רב עם כולם | 17-08-2020 22:07
למה הדוסים כל כך מבוהלים? הם מרגישים צורך לעזור לחבר הדמיוני המאויים?
אנשים יראי שמיים...
התורה הקדושה | 18-08-2020 0:47
אנשים יראי שמיים רבים כואבים את הדלות הרוחנית, העזות הפנים, הרוע והמידות המקולקלות הזורמות אל עם ה'.
3
הכל מתחיל מ'הארץ'. למה כולם מפחדים לומר זאת?
יוסף אדמוני | 17-08-2020 22:20
עיתון הארץ הוא השונא, הוא המסית, הוא המפלג. עיתונאים שונאי ישראל מפיצים משטמה נגד כל הקדוש לעם ישראל. ידע העם מי האחראי לכל השנאה שפושה כאן: עיתון הארץ.
מנוי
אטאיסט | 18-08-2020 9:27
הארץ זה עיתון למנוים. זכותך לא לרכוש מנוי
4
היו נשים בהפגנה? או ששלחתם אותן מאחורי פרגוד?
המורה להיסטוריה | 17-08-2020 22:33
מה כואב לכם ? שיש אנשים שחושבים אחרת מכם? שיש לאנשים ערכים שונים משלכם ? שוויון למשל? קידמה? אתם עד כדי כך לא בטוחים בערכים שלכם ?
מוסר
אטאיסט | 18-08-2020 9:58
עיוות מוסרי הוא לבטל את השונה ממך ולהאמין בהיותך טוב יותר מאחרים. וזה גם מונע התפתחות.
מורה להסטוריה היה אמור להכיר את המושג...
מלכי | 18-08-2020 9:40
ערבות הדדית בתורה, בעם ישראל (מציע לך להעמיק קצת בזה). כנראה שעולמך הפנימי כל כך שואב מהגויים, עד שאינך מכיר את עמך ואת ערכיו, ולכן אתה כול כך מעריץ את הקדמה הגויית רווית הטומאה, והעיוות המוסרי והשוויון המדומה!
5
מדינת הלכה
אטאיסט | 17-08-2020 22:34
אליקים לבנון רוצה מדינת הלכה ולא מדינת חוק לכן הבגץ הוא האויב שלו
אלוהים
אטאיסט | 18-08-2020 9:25
אלוהים זה המצאה של אנשים שרוצים תשובות פשוטות לשאלות מסובכות
מסכן !!! בכמה...
. | 18-08-2020 0:44
מסכן !!! בכמה מילים שכתב מתבררים כמה דפקטים : גם אטאיסט, גם עז פנים, גם הבנה שיטתית.
6
הסגנון נתון לויכוח - עדיין זאת סאטירה מעולה
ישעיהו | 17-08-2020 23:14
התפקיד של סאטירה היא להציב מראה בפני המציאות ולעורר מחשבה וסקרנות. לדוגמא, המערכון על נח והמבול, הוא פרק מצוין במובן שהוא מלמד שהתגלו עשרות רבות של גירסאות כתובות של סיפור המבול במסופוטמיה. חלק גדול המהגרסאות הללו הועלו על הכתב מאות שנים לפני שהתורה עלתה על הכתב. מעבר לזה גם בספר בראשית קל לראות שהסיפור מורכב משתי גירסאות שונות שמובאות זו לצד זו. הדבר מעורר מחשבה לגבי המקור ההיסטורי של הסיפור ולמה הוא מופיע בצורה כזאת תורה ולא בצורה אחרת.
זה שהסיפור מופיע...
משה רבנו | 18-08-2020 0:39
זה שהסיפור מופיע במקומות אחרים רק מעיד על אמיתות הסיפור. גם קריעת עשרת המכות מופיעות במקומות אחרים. יש עוד מסיפורי התנך... זה רק מוכיח את אמיתות הסיפורים
ממש לא הבנתי
לישעיה הדויטרונומיסט | 17-08-2020 23:47
הקבה יכול למסור בעוד מיליון שנים את הגירסה המדויקת ביותר של סיפור המבול כי רק הוא ראשון וגם אחרון, יודע כל וצופה על הכל. הרעיון שיש בבראשית שתי גרסאות נובע מהחשיבה המערבית הדיכוטומית שאיננה מבינה את מלאכת הצירוף שמקורות ישראל בנויים מהם.
7
מסכן בנט
ישעיהו | 17-08-2020 23:19
עד שהתחיל להרים את הראש בסקרים כאלטרנטיבה ימנית ראויה לליכוד, באו הסכם השלום עם איחוד האמירויות ועכשיו התגובה החומינייסטית של רבנים ליהודים באים ומחזירה אותו למשבצת של מפלגת משיחיים הזויים. אם זה ימשך כך,ימינה תתקשה לעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות.
לישעיהו- כל הנבואות...
משיח בן דוד | 18-08-2020 0:36
לישעיהו- כל הנבואות ההזויות על חזרת עם ישראל לארצו התגשמו. גם הנבואות ההזויות על המשיח עתידות להתגשם. השאלה היא -מה יעלה בגורלך או בגורל צאצאים בזמן הגאולה?
8
יש חוק ויש...
שרה זכריהו | 18-08-2020 18:40
יש חוק ויש חוק לשמאל .להפגין בבלפור זה לא חוקי על פי פסק הבדץ .המשותפת נכנסה בניגוד,לחו7א לכנסת .פיצול דירות מותר לאנשי החוק ולשילה שיש לו דירת 40 מטר שופטים תוך שבוע . מי שהעליבה את המוסלמים ישבה בכלא ובצדק .אבל אוטו אנטישמיות מותרת על חשבוננו
9
התנך הוא הקושן...
שרה זכריהו | 18-08-2020 18:44
התנך הוא הקושן שלנו אמר בן גוריון . ארץ ישראל לעם ישראל לא למדינת כל אזרחי ה חלילה .מי שאין לו שרשים חזקים ענפיו יקרעו בכל רוח נושבת . יש גבול לחופש הדיבור שהפך לחופש השיסוי וזאת מכספי בעלי הרכב והציבור .
10
חברים חבל על...
שרה זכריהו | 18-08-2020 18:50
חברים חבל על הויכוח .מי שפגעה במוסלמים .ישבה בכלא .יש חוק האוסר פגיעה בערכי הדת של הזולת .מי שלא רוצה שלא יאמין .יש חוק סלקטיבי .כן החוק שהבגץ קובע .במקום הרשות במחוקקת . יש מנהל לעולם . עם בלי שרשים עם בלי עתיד,. נראה אתכם נכנסים עם נעלים למסגד כל האתאיסתים עם סיסמאות בגרוש,