אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יו"ר מועצת יש"ע: לתקצב את משרד ההתיישבות כראוי

יו"ר מועצת יש"ע בפניה לשר האוצר ישראל כ"ץ: "תקצב את המשרד לענייני התיישבות באופן ראוי". הוא מוסיף כי הם מצפים ליכולות תקציביות אשר יביאו בשורה להתיישבות ברחבי הארץ

יו"ר מועצת יש"ע: לתקצב את משרד ההתיישבות כראוי

במכתב שהוציא היום (ב') יו"ר מועצת יש"ע דויד אלחייני לשר האוצר ישראל כץ, מבקש אלחייני מהשר לתקצב את המשרד לענייני התיישבות.

"קידום ההתיישבות הוא נושא שהיה בעל חשיבות לאורך כל שנותיה של מדינת ישראל", פותח אלחייני, "וכעת, יותר מתמיד קיבל ביטוי חשוב ומשמעותי גם סביב שולחן הממשלה. כמי שרואים במהלך ההתיישבותי המשך טבעי של חזון הציונות, הקמה של משרד כזה, היא מעשה ציוני ראוי למדינת ישראל".

עוד באותו נושא

חוטובלי נפרדת: "יוצאת לשליחות למען מדינתנו"


17

המשרד הינו משרד חדש, אשר תפקידו לקדם ולפתח את ההתיישבות, זאת בעקבות החלטת ממשלה מס' 32, לפיה "המשרד יפעל לקידום מדיניות הממשלה בכל הנוגע להתיישבות בתחומי פעילות המשרד, תוך עידוד הצמיחה הדמוגרפית והחוסן הקהילתי וחידוש תשתיות ביישובים כפריים. המשרד יפעל יחד עם הגורמים הרלוונטיים בממשלה להרחבת יישובים קיימים ולהקמת יישובים חדשים". תחת אחריותו נמצאת ההתיישבות בכל רחבי הארץ, אשר זקוקה לתקצוב הולם.

"אנו רואים חשיבות גדולה בפעילות המשרד בכל מרחבי ארץ ישראל – מהצפון ועד הדרום, בגליל, בשומרון ביהודה, בבקעת הירדן ובנגב", כותב אלחייני במכתבו. "עם זאת, ועל מנת שהמשרד יצליח לממש את האידאל ההתיישבותי בגינו הוקם, הוא נדרש לתקציב ראוי. תקציב שבעזרתו נוכל להמשיך ולפתח את ההתיישבות הישראלית בכל מרחבי ארצנו".

יו"ר מועצת יש"ע מבקש במכתב את עזרת השר בתקצוב המשרד להתיישבות בצורה שתאפשר לו יכולת רחבה וגמישה באמצעותה יקדם נושאים רבים בכל הארץ.

"אנו מצפים בשנים הקרובות לראות את המשרד לענייני התיישבות פועל בכל הכח, עם יכולות תקציביות רחבות אשר יביאו בשורה חדשה להתיישבות בכל רחבי הארץ", כותב אלחייני. וחותם: "נשמח לעמוד לרשות השר ואנשי משרדו בכל דבר בו הם יהיו חפצים מתוך הבנת חשיבות ערך ההתיישבות, ומתוך אהבה אמיתית לכל חברי ארץ ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו