אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"יחיד בדורו": סופדים לרב שטיינזלץ שהלך לעולמו

שר רפי פרץ ספד לרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ שנפטר היום: "‏הרב איתי ועם עוד רבים בכל יום בדף היומי", יו"ר ימינה בנט: "מעיין נובע של חכמת ישראל", השרה רגב: "‏מגדולי הדור"

"יחיד בדורו": סופדים לרב שטיינזלץ שהלך לעולמו
  (צילום: Director5772,ויקימדיה)

בבית החולים שערי צדק דיווחו כי לפני כשעה הלך לעולמו הרב עדין שטיינזלץ זצ"ל. הרב שטיינזלץ, בן 83 שהתפרסם בביאורו על התלמוד הוא חתן פרס ישראל למדעי היהדות לשנת 1988, ועיטור נשיא מדינת ישראל לשנת 2012.

שר הביטחון לשעבר ויו״ר ימינה נפתלי בנט ספד לרב שטיינזלץ ז״ל: ״כואב את לכתו של הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ), מעיין נובע של חכמת ישראל. מגדולי ההוגים ותלמידי החכמים בדור האחרון. תורתו והגותו נלמדו על ידי המוני בית ישראל, מהחכמים והעמוקים שבהם עד עמך בית ישראל. אנו חייבים לו חוב עצום על הנגשת אוצרות חכמת ישראל בשפה עמוקה ושווה לכל נפש.השאיר אחריו מורשת עצומה של אהבת ישראל ואהבת התורה ולאורה נלך.‏‏יהי זכרו ברוך״.

עוד באותו נושא

ברוך דיין האמת: הרב עדין שטיינזלץ הלך לעולמו


17

שר ירושלים ומורשת ויו״ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ: "הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ) היה יחיד בדורו. תלמיד חכם גדול ופורץ דרך, מהפרויקט ההיסטורי והעצום של פירוש התלמוד ועד הביאור לחסידות. איש אציל ועניו שבעזרת מפעל חייו קירב רבים ליהדות, צדיק אמיתי. ‏הרב שטיינזלץ איתי ועם עוד רבים בכל יום בדף היומי. ‏חבל על דאבדין. יהי זכרו ברוך".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "ניצחו אראלים את המצוקים. מבכה יחד עם כל בית ישראל את לכתו של הרב עדין שטיינזלץ זצ"ל, תלמיד חכם עצום, מבאר התורה והגמרא, איש חסידות ארצישראלית שהעשיר את ארון הספרים היהודי והשאיר חותם עמוק על מאות אלפי תלמידיו. איש אשר רוח בו".

"בלעדיו אלפים לא היו עוברים בגרות בגמרא"

שרת התחבורה מירי רגב ספדה: "‏עם ישראל מרכין ראש ואבל על פטירתו של הגאון הרב עדין אבן שטיינזלץ מגדולי הדור ומבאר התלמוד הבבלי. תורתו של הרב וספריו הרבים ימשיכו להאיר לעד בשמי עמנו. תנחומיי העמוקים לכל המשפחה. יהי זכרו ברוך".

מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך: "בלי הרב שטיינזלץ מאות אלפי ילדי ישראל לא היו עוברים בגרות בגמרא ומי יודע כמה לא היו לומדים דף יומי. מפעל חייו, נארג בחיינו שלנו. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

(צילום: אלי מינקוב)

תנועת נאמני תורה ועבודה אמרה כי התנועה "מביעה צער עם פטירתו של הרב עדין שטיינזלץ. הרב שטיינזלץ היה יהודי המושרש עמוק בתורה, בהלכה ובחסידות, ומקפיד בקלה כחמורה. כל זאת תוך קרבה לחברה הכללית, אהבה, הארת פנים והכלה. הרב שטיינזלץ לא נכנע לדיכוטומיות הרווחות בעולמנו וחיבר תורה עם מדעים שונים, והיה מאלו שהרידו את התורה העתיקה והמסורה אל הציבור בשפתו, הנגיש אותה לכולם, כדי שהיא תהיה זמינה לכל אחד ולכל אחת. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

"אבידה ענקית לעם ישראל"

חברת הכנסת איילת שקד: ״חתן פרס ישראל – הרב שטיינזלץ הלך הבוקר לעולמו. ‏הרב שטיינזלץ המשיך את מסורת חז"ל בהנגשת התלמוד הבבלי לציבור הלומדים הרחב ובעשרות ספרים נוספים שהעשירו את ארון הספרים היהודי. במפעלו התורני והחינוכי האדיר ננוחם.״

ח"כ מתן כהנא: "פטירתו של הרב עדין (אבן ישראל) שטיינזלץ זצ"ל היא אבידה ענקית לעם ישראל. הרב היה פורץ דרך בכל קנה מידה ומפעל ביאור התלמוד שהוציא הנגיש אותו לראשונה לרבבות והאדיר את עולם התורה בצורה דרמטית – כל זאת משום שהאמין שעליו להיות נחלת הכלל. מאור פניו וחיוכו חיברו לבבות ומגזרים מה שהפך אותו לאיש כלל ישראל על כל המשתמע. כמה ראוי שכל ילד וילדה בישראל יגדלו לאורו, יכירו ויוקירו את דמותו הייחודית. יהי זכרו ברוך".

עוד באותו נושא

נתניהו וגנץ סופדים: "סמל למה שאנחנו צריכים היום"


4

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: אנו מבכים את לכתו של אחד מגדולי הדור שזכינו להיות עדים לגדולת התורה ואהבת העם הארץ שהייתה אבן דרך מחייו. הלך תמיד לפי הדרך הייחודית שלו וזה התבטא בין השאר בשיטת הגמרא שלו ובספרים השונים. זכינו שהרב היה חלק בלתי נפרד מעולם החינוך והתורה של גוש עציון, ייסד אצלנו ישיבות לתפארת שמצמיחות אנשי רוח יהודים מקוריים. אוסיף בנימה אישית, שהרב שטיינזלץ, תרם והשקיע רבות למען למען יהדות דוברת רוסית וברית המועצות לשעבר, הקים מרכז ייחודי עבורם שפעל בכל העולם כדי לקרבם לשורשי האומה הישראלית. בטחוני שנמשיך בדרכו. יהי זכרו ברוך".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צבי האוזר: "‏הרב שטיינזלץ, גאון בדורנו, מענקי הרוח וההגות היהודית הלך לעולמו. במפעלו רחב היריעה חיבר עולמות של תורה מדע ודרך ארץ. בפרויקט פירושיו עצום המימדים הנגיש לדורות של לומדים את אוצרות הגמרא והתנך והעשיר את ארון הספרים היהודי בנכסי צאן ברזל שישארו עימנו דורות רבים אחרי לכתו. יהי זכרו ברוך".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
נורא נחמד הספדים מן הפה ולחוץ של פוליטיקאים
מאן דהוא | 07-08-2020 12:28
היכן הספדי הרבנים ???. האם הקנאה שורה כאן??.
2
הזוי, בכותרת המשנה,...
יויו | 07-08-2020 15:13
הזוי, בכותרת המשנה, הפוליטיקאים, האנשים הכי זמניים כאן, הם אלו שבחרתם בהם לספוד? פושטי יד ורגל- הציונות הדתית במערומיה.
3
גדול הדור ...
סלין | 07-08-2020 15:33
גדול הדור
4
לא ברור למה...
היילי גל | 07-08-2020 22:51
לא ברור למה פוליטיקאים..