אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב הרשקוביץ העניק תארים לבוגרי 'מכללת שאנן' והתרגש

שר המדע לשעבר, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ' היה אורח הכבוד בהענקת התארים לבוגרי מכללת שאנן בחיפה ונזכר באמו ז"ל שהייתה ממקימות המכללה

הרב הרשקוביץ העניק תארים לבוגרי 'מכללת שאנן' והתרגש
  התרגש. הרב הרשקוביץ (מכללת שאנן)

בטקס רב משתתפים שנערך היום במכללת "שאנן" האקדמית הדתית לחינוך, הוענקו תארים לבוגרי המכללה.

261 בוגרים ובוגרות במסלולי הלימוד השונים לתואר ראשון ולתואר שני כשלראשונה הוענק תואר גם במסלול הוראה ולמידה במערכות משלבות.

אורחי הכבוד של הטקס היו השופט בדימוס וראש חבר הנאמנים במכללה, אהרן מלמד, שר המדע לשעבר ונשיא אוניברסיטת בר אילן החדש, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, סגן ראש העיר חיפה שי בלומנטל, הרב ד"ר יהודה שוורץ, המפקח על המכללה ועוד רבים.

הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ שאמו נעמי ז"ל שימשה כסגנית ראש המכללה, פתח בפסוק "שיר המעלות את שיבת ציון היינו כחולמים אז ימלא שחוק פינו", וציין בדבריו כי הוא מתרגש מאד כי מבחינתו המכללה היום היא התגשמות של חלום במלוא עצמתו.

"זכור לי בימי ילדותי", אמר הרב הרשקוביץ, "את הסמינר הדתי 'שאנן' בתוך בית ספר תיכון דתי לבנות ברחוב יל"ג, כאשר ישיבות המורים התקיימו בביתנו, כאשר אמי ז"ל היתה חברת סגל ההוראה. הסמינר הקטן הפך למכללה אקדמית וזו התגשמות של חלום אמיתי. אני בטוח שפיה של אמי ז"ל מתמלא שחוק ולשונה רינה בשעה זו."

"יהי רצון שתגשימו גם אתם את חלומותיכם ואת חלומות תלמידיכם. שם המכללה הולך לפניה והיא מוסיפה תורה, מגדילה ומאדירה", חתם הרב הרשקוביץ. מנחת הטקס, פרופ' טליה הורוביץ, איחלה לו הצלחה רבה בתפקידו החדש כנשיא אוניברסיטת בר אילן.

סגן ראש עיריית חיפה, שי בלומנטל הוסיף: "אני מברך את המכללה על תנופתה האקדמית והפיזית והפיכתה לאבן אקדמית שואבת, המקבצת סטודנטים מאזור חיפה, הצפון ושאר חלקי הארץ לתארים ראשונים ושניים". ראש חבר הנאמנים במכללה, השופט בדימוס אהרן מלמד ברך בטקס: "סבי משני הצדדים, הוריי, ילדיי ונכדיי רובם ככולם עוסקים בהוראה ובחינוך וכולנו גאים במקצוע שבחרתם לטובת החברה בישראל".

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

הרב ד"ר יהודה שוורץ, המפקח על המכללה, שעלה לברך לאחר מכן, שאל מעל הבמה את הרב הרשקוביץ: "תאר לך שמחר ישאלו אותך מה בין 'שאנן' לבין 'בר אילן', על פי הדברים שאמרת כאן, תצטרך לומר – שאנן…" . עוד הוסיף ד"ר שוורץ ושיבח את המכללה על צירוף תלמידות מ"בית רבקה" ועל הרחבת לימודי ההסמכה לגברים ואת ד"ר פריש, ראש המכללה, על הובלת המכללה בצורה מרשימה.

ראש המכללה, ד"ר יחיאל פריש, הוסיף גם הוא לדברים וציין כי: "פרופ' לוין פרצה דרך והשאירה לנו דרך. ברצוני להודות דווקא לאנשים שלפעמים שוכחים להודות להם", אמר ד"ר פריש. "לנגן, לשומרים, לאנשי המשק, למנחה, לאנשי התחזוקה. למידה משמעותית היא למידה לומר קודם כל – תודה. להורים, לבני הזוג, למשפחות, שהכילו את הלמידה שלכם. 'כי הרבית טוב עלי' – קחו את הדברים הטובים אתכם, שאו ברכה, עלו והצליחו".

הטקס הסתיים בשירת "אני מאמין", המנון "התקווה", "תפילת המורה", אותה הקריאה פרופ' הורוביץ וחלוקת התארים.

הטקס ברחבת מכללת שאנן

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מזכירותיו של קוה הינן המרגלות שלו בעתיד
אהרון | 21-08-2013 18:41
כב' הרב הרשקוביץ הנכבד, אני מאחל לך מזל טוב ובהצלחה בתפקידך החדש. ברצוני להזהירך ממזכירותיו של משה קוה, הן משתפות פעולה איתו. קיבלו ומקבלות טובות הנאה, בכדי להעלים עין משחיתויותיו, וכאשר יסיים תפקידו, הן תשמשנה כמרגלות עבורו בלשכתך. רצוי וראוי לכב' להכניס מזכירות חדשות, ישרות וטהורות מטעמך. בברכת דרך צלחה, אהרון