אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ענהאל שמואלי במסר לתשעה באב

ענהאל שמואלי משתפת על ההתמודדות האמיתית של חולי קורונה ואיזה חושבים אנחנו כחברה צריכים לעשות בעניין לקראת תשעה באב

חברה של ענהאל שמואלי הודיעה לה כי היא חולת קורונה. שמואלי חשבה שהבאסה של החברה נובעת מכך שהיא צריכה להתרחק מבעלה והילדים אך הסתבר לה כי החברה עצובה דווקא בגלל התגובות שקיבלה מחבריה ועמיתיה. כעת היא מבקשת בפוסט באינסטגרם להפסיק עם השנאת חינם והשיימינג כלפי מי שכל חטאם הוא שנדבקו בקורונה:

"כמה טלפונים כאלו עוד אקבל? שנאת חינם. תשעה באב. מסתבר שלא צריך לחפש אותה רחוק כל כך. היא קרובה מתמיד. לפני פחות משעה חברה שלי מתקשרת אליי בוכה, וכואבת ״ענהאל נדבקתי בקורונה״. לפני שתדאגו לי, לא ראיתי אותה ארבעה חודשים. במשפט הראשון הייתי בטוחה שהסיבה בגללה היא בוכה וכואבת, היא בגלל המחלה ושהיא מתנתקת מבעלה ומהילדים שלה.במשפט השני שלה אני מבינה שלא. מאז התשובה החיובית היא מקבלת טלפונים כעוסים מאנשים שכיביכול פגשה בעבודה ונאלצו להיכנס לבידוד .הורים של חברי הילדים שכועסים עליה שהפגישה ביניהם. השיא עבורה היה לפני כמה שעות , כשהבן שלה התקשר ואמר לה:״ אמא חבל שנדבקת בגללך אין לי חברים יותר״.כאן היא כבר לא התאפקה יותר. ופשוט בכתה את חיה. למה? מאיפה כל השנאה הזו? אני לא מפסיקה לשמוע על עוד ועוד אנשים חולים או לחלופין נמצאים בבידוד וסובלים משיימינג וגידופים .זה מרגיש שפתאום במעטפת הקורונה אנשים קיבלו הזדמנות להוציא את הכעס והתסכול שלהם על אחרים. אז הערב יחל תשעה באב, שנאת חינם מוכר לכם? קבלו את גרסת שנאת חינם לשנת 2020. תראו ,זה לא שאין לנו זכות להתעצבן על אנשים שאינם נשמעים להנחיות. אך השאלה באיזו דרך והאם זה באמת עוזר. ובנוסף לפי מיטב ידיעתי לא הפכנו לנביאים ושופטים ואין לנו באמת מושג על המחלה הזו, איך אנשים נדבקו, למה הם נדבקו, זה הכל השערות ומסקנות. ענן של אי וודאות מסתובב לו סביב הקורונה אבל דבר אחד וודאי וברור, בסוף הקורונה תעבור. ואנחנו נשאר. האחריות הבלעדית לשלומנו הנפשי היא עלינו. ואת זה אף אחד לא יקח מאיתנו גם לא קורונה מקוללת ."

 

 

View this post on Instagram

 

כמה טלפונים כאלו עוד אקבל? שנאת חינם. תשעה באב. מסתבר שלא צריך לחפש אותה רחוק כל כך . היא קרובה מתמיד . לפני פחות משעה חברה שלי מתקשרת אליי בוכה, וכואבת ״ענהאל נדבקתי בקורונה״. לפני שתדאגו לי, לא ראיתי אותה ארבעה חודשים . במשפט הראשון הייתי בטוחה שהסיבה בגללה היא בוכה וכואבת, היא בגלל המחלה ושהיא מתנתקת מבעלה ומהילדים שלה. במשפט השני שלה אני מבינה שלא. מאז התשובה החיובית היא מקבלת טלפונים כעוסים מאנשים שכיביכול פגשה בעבודה ונאלצו להיכנס לבידוד . הורים של חברי הילדים שכועסים עליה שהפגישה ביניהם. השיא עבורה היה לפני כמה שעות , כשהבן שלה התקשר ואמר לה:״ אמא חבל שנדבקת בגללך אין לי חברים יותר״. כאן היא כבר לא התאפקה יותר. ופשוט בכתה את חיה. למה? מאיפה כל השנאה הזו? אני לא מפסיקה לשמוע על עוד ועוד אנשים חולים או לחלופין נמצאים בבידוד וסובלים משיימינג וגידופים . זה מרגיש שפתאום במעטפת הקורונה אנשים קיבלו הזדמנות להוציא את הכעס והתסכול שלהם על אחרים. אז הערב יחל תשעה באב, שנאת חינם מוכר לכם? קבלו את גרסת שנאת חינם לשנת 2020. תראו ,זה לא שאין לנו זכות להתעצבן על אנשים שאינם נשמעים להנחיות. אך השאלה באיזו דרך והאם זה באמת עוזר. ובנוסף לפי מיטב ידיעתי לא הפכנו לנביאים ושופטים ואין לנו באמת מושג על המחלה הזו, איך אנשים נדבקו, למה הם נדבקו, זה הכל השערות ומסקנות. ענן של אי וודאות מסתובב לו סביב הקורונה אבל דבר אחד וודאי וברור, בסוף הקורונה תעבור. ואנחנו נשאר. האחריות הבלעדית לשלומנו הנפשי היא עלינו. ואת זה אף אחד לא יקח מאיתנו גם לא קורונה מקוללת . אל תסירו מעצמכם אחריות, אבל גם אל תקחו אחריות על אחרים, ושימו סוף ללשון הרע האינסופי הזה. ״מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך״ רלוונטי היום יותר מתמיד . . שתפו, פזרו אהבת חינם. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . #אהבתחינם #תלאביב #קורונה #תלאביביפו #tlv #ירושלים #חיפה #בארשבע #פתחתקווה #שנאתחינם #אהבה #תשעהבאב #צום #משיח #רמתגן

A post shared by anael Shmueli- שושה (@anaelshmueli) on

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו